VALERIANA SRL – CUI 8265747
Pe scurt
VALERIANA SRL are CUI 8265747, număr de înregistrare J1996000124253 și sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.365.651 lei, un profit net de 1.209.128 lei și un număr mediu de 41 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VALERIANA SRL |
| CUI | 8265747 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000124253 |
| EUID | ROONRC.J1996000124253 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-03-11 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAVU ILIANA-DANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28 365 651 | 1 209 128 | 11 897 429 | 1 057 896 | 13 028 372 | 1 325 408 | 41 |
| 2024 | 25 063 277 | 1 279 387 | 9 641 556 | 778 164 | 10 259 059 | 1 395 667 | 41 |
| 2023 | 24 386 047 | 4 121 679 | 7 837 557 | 899 588 | 11 175 928 | 4 237 959 | 38 |
| 2022 | 26 061 888 | 1 287 600 | 9 885 603 | 915 716 | 10 373 767 | 1 403 880 | 49 |
| 2021 | 26 269 319 | 2 164 162 | 8 162 911 | 844 097 | 10 167 157 | 2 848 343 | 50 |
| 2020 | 25 559 376 | 1 986 276 | 8 422 829 | 964 120 | 9 628 727 | 2 170 018 | 54 |
| 2019 | 19 915 838 | 1 087 095 | 6 595 294 | 1 082 750 | 7 445 741 | 1 933 197 | 45 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises28 365 651 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VALERIANA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mehedinţi , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 139 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MERIDIAN SUD INVEST SRL – locul 135, 39,89 mil. lei, Bucureşti
- EUROTONEX SRL – locul 135, 38,78 mil. lei, Bucureşti
- GABRIELA FARM SRL – locul 135, 28,80 mil. lei, Iaşi
- NEGRU SRL – locul 135, 19,75 mil. lei, Suceava
- CUSTOM DESIGN STYLE SRL – locul 135, 14,97 mil. lei, Buzău
- CLANIEL COMPANY SRL – locul 135, 12,61 mil. lei, Prahova
- SCULEAGRO S.R.L. – locul 135, 8,34 mil. lei, Alba
- AUTOCASA SRL – locul 135, 6,64 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VALERIANA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VALERIANA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VALERIANA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 778.164 |
| Active circulante | 10.259.059 |
| Stocuri | 5.699.745 |
| Creante | 2.874.981 |
| Disponibilitati | 1.684.333 |
| Datorii | 9.641.556 |
| Capitaluri proprii | 1.395.667 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 25.063.277 |
| Venituri totale | 25.076.574 |
| Cheltuieli totale | 23.583.233 |
| Profit brut | 1.493.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.279.387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 899.588 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.175.928 |
| Stocuri | 4.391.158 |
| Creante | 5.385.681 |
| Casa si conturi la banci | 1.399.089 |
| DATORII | 7.837.557 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.237.959 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.386.047 |
| VENITURI TOTALE | 28.443.019 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.459.969 |
| Profitul brut | 4.983.050 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.121.679 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 915.716 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.373.767 |
| Stocuri | 5.689.990 |
| Creante | 4.158.015 |
| Casa si conturi la banci | 525.762 |
| DATORII | 9.885.603 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.403.880 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.061.888 |
| VENITURI TOTALE | 26.101.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.597.459 |
| Profitul brut | 1.504.299 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.287.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 844.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.167.157 |
| Stocuri | 5.647.244 |
| Creante | 3.538.738 |
| Casa si conturi la banci | 981.175 |
| DATORII | 8.162.911 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.848.343 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.269.319 |
| VENITURI TOTALE | 26.272.231 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.728.322 |
| Profitul brut | 2.543.909 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.164.162 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 964.120 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.628.727 |
| Stocuri | 5.585.237 |
| Creante | 3.635.338 |
| Casa si conturi la banci | 408.152 |
| DATORII | 8.422.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.170.018 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 25.559.376 |
| VENITURI TOTALE | 25.566.067 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.177.716 |
| Profitul brut | 2.388.351 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.986.276 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.082.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.445.741 |
| Stocuri | 4.783.089 |
| Creante | 2.526.140 |
| Casa si conturi la banci | 136.512 |
| DATORII | 6.595.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.933.197 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.915.838 |
| VENITURI TOTALE | 19.929.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.577.297 |
| Profitul brut | 1.352.095 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.087.095 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 737.292 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.167.945 |
| Stocuri | 4.026.131 |
| Creante | 2.371.289 |
| Casa si conturi la banci | 770.525 |
| DATORII | 5.813.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.091.996 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 16.660.777 |
| VENITURI TOTALE | 16.678.622 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.910.214 |
| Profitul brut | 1.768.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.467.054 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 817.774 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.630.475 |
| Stocuri | 3.264.563 |
| Creante | 1.045.385 |
| Casa si conturi la banci | 320.527 |
| DATORII | 3.437.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.010.970 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.368.252 |
| VENITURI TOTALE | 12.372.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.175.420 |
| Profitul brut | 1.197.078 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.000.362 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 605.692 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.477.454 |
| Stocuri | 2.470.146 |
| Creante | 456.859 |
| Casa si conturi la banci | 550.449 |
| DATORII | 3.072.538 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.010.608 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.952.722 |
| VENITURI TOTALE | 9.955.817 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.912.143 |
| Profitul brut | 1.043.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 870.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |