AUTOCASA SRL – CUI 13255626
Pe scurt
AUTOCASA SRL are CUI 13255626, număr de înregistrare J2000000832122 și sediul în Municipiul Turda, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.642.197 lei, un profit net de 20.970 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AUTOCASA SRL |
| CUI | 13255626 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000832122 |
| EUID | ROONRC.J12/832/2000 |
| CAEN | 4782 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-08-03 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| AVRĂMESCU STANCA MARIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 642 197 | 20 970 | 2 804 168 | 622 376 | 2 627 456 | 374 019 | 12 |
| 2024 | 7 095 793 | 10 108 | 2 832 435 | 706 966 | 2 574 583 | 353 049 | 12 |
| 2023 | 8 164 674 | 1 958 | 3 296 790 | 955 918 | 2 942 579 | 342 941 | 16 |
| 2022 | 8 529 259 | 98 241 | 3 991 390 | 1 025 305 | 3 590 254 | 340 983 | 17 |
| 2021 | 7 247 135 | 26 568 | 2 479 679 | 885 881 | 2 217 828 | 316 423 | 14 |
| 2020 | 4 796 133 | 52 578 | 2 001 428 | 850 761 | 1 772 550 | 289 856 | 11 |
| 2019 | 3 700 409 | 153 398 | 1 257 436 | 788 943 | 1 059 105 | 237 278 | 11 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 642 197 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AUTOCASA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4782 Rev. 2 (echivalent: 4782 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 4782: Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 135 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AUTOMOTIVE ESCU GROUP 24 S.R.L. – locul 131, 40,87 mil. lei, Vrancea
- TARIIA 94 SRL – locul 131, 39,60 mil. lei, Vâlcea
- FAR GALENUS SRL – locul 131, 28,90 mil. lei, Botoşani
- ECO CRIS OIL & GAS SRL – locul 131, 20,24 mil. lei, Bucureşti
- SEE SRL – locul 131, 15,52 mil. lei, Dâmboviţa
- SADY COM SRL – locul 131, 13,08 mil. lei, Teleorman
- RUFY ROOF ENGINEERING SRL – locul 131, 8,44 mil. lei, Bucureşti
- DIESEL TRUCK PARTS SRL – locul 131, 6,76 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AUTOCASA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AUTOCASA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AUTOCASA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 706.966 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.574.583 |
| Stocuri | 1.924.662 |
| Creante | 472.232 |
| Casa si conturi la banci | 177.689 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 138.280 |
| DATORII | 2.832.435 |
| VENITURI IN AVANS | 234.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 353.049 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.095.793 |
| VENITURI TOTALE | 7.160.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.141.211 |
| Profitul brut | 19.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.108 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 955.918 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.942.579 |
| Stocuri | 2.654.954 |
| Creante | 195.628 |
| Casa si conturi la banci | 91.997 |
| DATORII | 3.296.790 |
| VENITURI IN AVANS | 258.766 |
| CAPITALURI - TOTAL | 342.941 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.164.674 |
| VENITURI TOTALE | 8.226.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.219.432 |
| Profitul brut | 6.826 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.958 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.025.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.590.254 |
| Stocuri | 3.251.616 |
| Creante | 227.546 |
| Casa si conturi la banci | 111.092 |
| DATORII | 3.991.390 |
| VENITURI IN AVANS | 283.186 |
| CAPITALURI - TOTAL | 340.983 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.529.259 |
| VENITURI TOTALE | 8.573.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.450.362 |
| Profitul brut | 123.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 98.241 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 885.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.217.828 |
| Stocuri | 1.833.876 |
| Creante | 181.563 |
| Casa si conturi la banci | 202.389 |
| DATORII | 2.479.679 |
| VENITURI IN AVANS | 307.607 |
| CAPITALURI - TOTAL | 316.423 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.247.135 |
| VENITURI TOTALE | 7.305.837 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.269.451 |
| Profitul brut | 36.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.568 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 850.761 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.772.550 |
| Stocuri | 1.418.511 |
| Creante | 184.431 |
| Casa si conturi la banci | 169.608 |
| DATORII | 2.001.428 |
| VENITURI IN AVANS | 332.027 |
| CAPITALURI - TOTAL | 289.856 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.796.133 |
| VENITURI TOTALE | 4.826.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.764.969 |
| Profitul brut | 61.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 52.578 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 788.943 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.059.105 |
| Stocuri | 719.696 |
| Creante | 279.283 |
| Casa si conturi la banci | 60.126 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.149 |
| DATORII | 1.257.436 |
| VENITURI IN AVANS | 358.483 |
| CAPITALURI - TOTAL | 237.278 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.700.409 |
| VENITURI TOTALE | 3.731.908 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.546.591 |
| Profitul brut | 185.317 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 153.398 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 819.832 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.038.786 |
| Stocuri | 791.774 |
| Creante | 195.769 |
| Casa si conturi la banci | 51.243 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.149 |
| DATORII | 1.392.914 |
| VENITURI IN AVANS | 386.973 |
| CAPITALURI - TOTAL | 83.880 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.407.785 |
| VENITURI TOTALE | 3.433.072 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.398.728 |
| Profitul brut | 34.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.535 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 726.398 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 933.868 |
| Stocuri | 760.443 |
| Creante | 152.091 |
| Casa si conturi la banci | 21.334 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.149 |
| DATORII | 1.225.984 |
| VENITURI IN AVANS | 403.254 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.177 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.149.245 |
| VENITURI TOTALE | 3.177.471 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.136.631 |
| Profitul brut | 40.840 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.017 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 625.350 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.198.923 |
| Stocuri | 716.221 |
| Creante | 445.052 |
| Casa si conturi la banci | 37.650 |
| DATORII | 1.024.021 |
| VENITURI IN AVANS | 678.307 |
| CAPITALURI - TOTAL | 121.945 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.006.902 |
| VENITURI TOTALE | 3.031.416 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.919.946 |
| Profitul brut | 111.470 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 85.758 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |