FAR GALENUS SRL – CUI 3199685
Pe scurt
FAR GALENUS SRL are CUI 3199685, număr de înregistrare J1993000040077 și sediul în Municipiul Botoşani, județul Botoşani. Activitatea principală declarată: CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.904.281 lei, un profit net de 1.951.496 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FAR GALENUS SRL |
| CUI | 3199685 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000040077 |
| EUID | ROONRC.J1993000040077 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-01-14 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BULIGA OLGUŢA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28 904 281 | 1 951 496 | 12 113 240 | 1 255 679 | 15 687 000 | 4 876 231 | 16 |
| 2024 | 22 060 887 | 1 089 485 | 10 248 771 | 318 462 | 12 805 442 | 2 924 735 | 16 |
| 2023 | 16 781 657 | 639 894 | 6 751 487 | 399 632 | 8 117 379 | 1 835 250 | 14 |
| 2022 | 13 702 709 | 508 193 | 6 785 056 | 480 388 | 7 410 174 | 1 195 356 | 14 |
| 2021 | 12 294 251 | 251 034 | 4 986 480 | 553 313 | 5 962 434 | 1 529 267 | 14 |
| 2020 | 13 311 666 | 566 933 | 4 558 648 | 483 179 | 5 592 650 | 1 517 181 | 14 |
| 2019 | 12 584 025 | 269 352 | 4 676 213 | 327 664 | 5 352 344 | 1 013 248 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises28 904 281 lei
31%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FAR GALENUS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Botoşani , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 131 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TRANSILVANIA EURO TOUR SRL – locul 127, 42,87 mil. lei, Bucureşti
- AMMATEO BUSINESS S.R.L. – locul 127, 40,39 mil. lei, Bucureşti
- EUROSANTIS SRL – locul 127, 30,23 mil. lei, Constanţa
- PECO MELIMAR SRL – locul 127, 21,08 mil. lei, Maramureş
- HIPOO RETAIL S.R.L. – locul 127, 16,19 mil. lei, Prahova
- ARAY BRICO DEPO SRL – locul 127, 13,46 mil. lei, Prahova
- NATURAL GOLD HAND SRL – locul 127, 8,65 mil. lei, Ilfov
- PLANTAVIT SRL – locul 127, 7,20 mil. lei, Covasna
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FAR GALENUS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FAR GALENUS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FAR GALENUS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 318.462 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.805.442 |
| Stocuri | 4.391.762 |
| Creante | 6.670.228 |
| Casa si conturi la banci | 1.743.452 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.602 |
| DATORII | 10.248.771 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.924.735 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.060.887 |
| VENITURI TOTALE | 22.365.690 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.054.313 |
| Profitul brut | 1.311.377 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.089.485 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 399.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.117.379 |
| Stocuri | 3.409.247 |
| Creante | 4.678.080 |
| Casa si conturi la banci | 30.052 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.726 |
| DATORII | 6.751.487 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.835.250 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.781.657 |
| VENITURI TOTALE | 16.852.749 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.104.742 |
| Profitul brut | 748.007 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 639.894 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 480.388 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.410.174 |
| Stocuri | 2.542.830 |
| Creante | 4.660.222 |
| Casa si conturi la banci | 207.122 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 89.850 |
| DATORII | 6.785.056 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.195.356 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.702.709 |
| VENITURI TOTALE | 13.704.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.088.750 |
| Profitul brut | 615.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 508.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 553.313 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.962.434 |
| Stocuri | 2.073.451 |
| Creante | 3.769.053 |
| Casa si conturi la banci | 119.930 |
| DATORII | 4.986.480 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.529.267 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.294.251 |
| VENITURI TOTALE | 12.330.577 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.029.607 |
| Profitul brut | 300.970 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 251.034 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 483.179 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.592.650 |
| Stocuri | 2.087.191 |
| Creante | 3.292.707 |
| Casa si conturi la banci | 212.752 |
| DATORII | 4.558.648 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.517.181 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.311.666 |
| VENITURI TOTALE | 13.340.092 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.680.187 |
| Profitul brut | 659.905 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 566.933 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 327.664 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.352.344 |
| Stocuri | 1.869.446 |
| Creante | 3.333.025 |
| Casa si conturi la banci | 149.873 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.453 |
| DATORII | 4.676.213 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.013.248 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.584.025 |
| VENITURI TOTALE | 12.587.289 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.252.067 |
| Profitul brut | 335.222 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.352 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 392.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.442.497 |
| Stocuri | 868.388 |
| Creante | 3.337.710 |
| Casa si conturi la banci | 236.399 |
| DATORII | 4.095.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 739.342 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.864.852 |
| VENITURI TOTALE | 9.877.573 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.694.800 |
| Profitul brut | 182.773 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 151.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 370.392 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.285.979 |
| Stocuri | 1.097.556 |
| Creante | 2.097.386 |
| Casa si conturi la banci | 91.037 |
| DATORII | 3.068.774 |
| CAPITALURI - TOTAL | 587.597 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.134.191 |
| VENITURI TOTALE | 10.158.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.138.881 |
| Profitul brut | 19.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 422.217 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.486.197 |
| Stocuri | 1.222.710 |
| Creante | 976.814 |
| Casa si conturi la banci | 286.673 |
| DATORII | 2.178.806 |
| CAPITALURI - TOTAL | 729.608 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.663.327 |
| VENITURI TOTALE | 11.749.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.676.453 |
| Profitul brut | 73.049 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.512 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |