TRANSPERS MARI SRL – CUI 14001634
Pe scurt
TRANSPERS MARI SRL are CUI 14001634, număr de înregistrare J2001000167517 și sediul în Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, județul Călăraşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 945.836 lei, un profit net de 12.129 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSPERS MARI SRL |
| CUI | 14001634 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000167517 |
| EUID | ROONRC.J2001000167517 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-06-20 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXANDRU MARIAN | - | România |
| ALEXANDRU RODICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 945 836 | 12 129 | 244 909 | 534 944 | 48 584 | 338 619 | 6 |
| 2024 | 911 123 | 13 798 | 316 309 | 523 536 | 119 085 | 326 490 | 6 |
| 2023 | 897 693 | 39 150 | 448 953 | 510 499 | 251 146 | 312 692 | 6 |
| 2022 | 953 886 | 45 145 | 358 359 | 520 950 | 110 951 | 273 542 | 4 |
| 2021 | 721 947 | 192 373 | 376 176 | 541 498 | 63 075 | 228 397 | 7 |
| 2020 | 661 566 | 31 514 | 685 697 | 562 964 | 158 757 | 36 024 | 9 |
| 2019 | 871 315 | 75 795 | 824 208 | 533 212 | 295 506 | 4 510 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises945 836 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSPERS MARI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Călăraşi , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 359 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IANYS SRL – locul 355, 31,51 mil. lei, Călăraşi
- CROS-BOR S.R.L. – locul 355, 1,48 mil. lei, Covasna
- DIVERTIS TUDOR SRL – locul 355, 956.881 lei, Călăraşi
- GRUBBER CARS S.R.L. – locul 355, 370.765 lei, Bucureşti
- IMEON DRIVE LINE S.R.L. – locul 355, 218.291 lei, Mureş
- ARBOTRANS AGREGATE S.R.L. – locul 356, 31,51 mil. lei, Arad
- TESVASI TRANS S.R.L. – locul 356, 1,47 mil. lei, Iaşi
- ALP BUSINESS DELIVERY S.R.L. – locul 356, 953.216 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSPERS MARI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSPERS MARI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSPERS MARI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 523.536 |
| Active circulante | 119.085 |
| Creante | 92.182 |
| Disponibilitati | 26.903 |
| Cheltuieli in avans | 178 |
| Datorii | 316.309 |
| Capitaluri proprii | 326.490 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 911.123 |
| Venituri totale | 1.160.431 |
| Cheltuieli totale | 1.119.279 |
| Profit brut | 41.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.798 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 510.499 |
| Active circulante | 251.146 |
| Stocuri | 58 |
| Creante | 145.531 |
| Disponibilitati | 105.557 |
| Datorii | 448.953 |
| Capitaluri proprii | 312.692 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 897.693 |
| Venituri totale | 997.695 |
| Cheltuieli totale | 948.569 |
| Profit brut | 49.126 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.150 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 520.950 |
| Active circulante | 110.951 |
| Stocuri | 193 |
| Creante | 92.400 |
| Disponibilitati | 18.358 |
| Datorii | 358.359 |
| Capitaluri proprii | 273.542 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 953.886 |
| Venituri totale | 1.081.086 |
| Cheltuieli totale | 1.024.936 |
| Profit brut | 56.150 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 45.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 533.212 |
| Active circulante | 295.506 |
| Stocuri | 163.196 |
| Creante | 75.290 |
| Disponibilitati | 57.020 |
| Datorii | 824.208 |
| Capitaluri proprii | 4.510 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 871.315 |
| Venituri totale | 871.315 |
| Cheltuieli totale | 786.807 |
| Profit brut | 84.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 75.795 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 544.226 |
| Active circulante | 172.262 |
| Stocuri | 17.913 |
| Creante | 67.292 |
| Disponibilitati | 87.057 |
| Datorii | 787.772 |
| Capitaluri proprii | -71.284 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 941.665 |
| Venituri totale | 1.047.556 |
| Cheltuieli totale | 1.058.751 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.195 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 21.671 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 501.089 |
| Active circulante | 73.976 |
| Stocuri | 12.493 |
| Creante | 53.999 |
| Disponibilitati | 7.484 |
| Datorii | 624.678 |
| Capitaluri proprii | -49.613 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 737.747 |
| Venituri totale | 882.747 |
| Cheltuieli totale | 878.349 |
| Profit brut | 4.398 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 501.089 |
| Active circulante | 86.566 |
| Stocuri | 7.161 |
| Creante | 64.133 |
| Disponibilitati | 15.272 |
| Datorii | 640.962 |
| Capitaluri proprii | -53.307 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 645.057 |
| Venituri totale | 953.641 |
| Cheltuieli totale | 940.903 |
| Profit brut | 12.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.484 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |