TRANSMARY TUR SRL – CUI 16580192
Pe scurt
TRANSMARY TUR SRL are CUI 16580192, număr de înregistrare J2004001247048 și sediul în Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 5540 – Baruri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 281.573 lei, un profit net de 132.655 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSMARY TUR SRL |
| CUI | 16580192 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001247048 |
| EUID | ROONRC.J2004001247048 |
| CAEN | 5540 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-07 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LUPAŞCU MARIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 281 573 | 132 655 | 343 212 | 57 980 | 524 142 | 265 392 | 1 |
| 2024 | 229 643 | 221 416 | 367 946 | 56 808 | 443 875 | 132 737 | 1 |
| 2023 | 92 660 | 124 721 | 137 052 | 70 002 | 195 762 | 128 712 | 2 |
| 2022 | 116 153 | 5 037 | 314 376 | 145 492 | 390 266 | 221 382 | 3 |
| 2021 | 187 956 | 71 363 | 37 981 | 161 886 | 156 440 | 280 345 | 3 |
| 2020 | 148 572 | 31 811 | 188 398 | 181 331 | 416 049 | 408 982 | 3 |
| 2019 | 245 851 | 138 358 | 198 848 | 200 775 | 375 244 | 377 171 | 3 |
| 2018 | 156 911 | 101 492 | 108 216 | — | — | — | 3 |
| 2017 | 117 181 | 58 522 | 25 328 | — | — | — | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises281 573 lei
23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSMARY TUR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5540 Rev. 1 (echivalent: 5540 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Baruri |
| Descriere Activitate | Baruri |
| Cod CAEN principal | 55 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 5540: Baruri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 15 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- APEX ALLIANCE PROPERTY 4 SRL – locul 11, 85,20 mil. lei, Bucureşti
- KRONO MOTORS S.R.L. – locul 11, 10,36 mil. lei, Braşov
- BENLUMA SRL – locul 11, 7,69 mil. lei, Harghita
- CARPATHIAN HOLIDAY & FISHING SRL – locul 11, 847.914 lei, Harghita
- PLAZA TOURISTIK SRL – locul 11, 371.733 lei, Sibiu
- BALNEOCLIMATERICA S.R.L. – locul 12, 84,36 mil. lei, Mureş
- ACROSS ORGANIZATION S.R.L. – locul 12, 10,27 mil. lei, Constanţa
- PERLA CARPATILOR SRL – locul 12, 7,63 mil. lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSMARY TUR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSMARY TUR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSMARY TUR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 56.808 |
| Active circulante | 443.875 |
| Creante | 320.273 |
| Disponibilitati | 123.602 |
| Datorii | 367.946 |
| Capitaluri proprii | 132.737 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 229.643 |
| Venituri totale | 328.380 |
| Cheltuieli totale | 102.588 |
| Profit brut | 225.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 221.416 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 70.002 |
| Active circulante | 195.762 |
| Stocuri | 4.084 |
| Creante | 133.442 |
| Disponibilitati | 58.236 |
| Datorii | 137.052 |
| Capitaluri proprii | 128.712 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 92.660 |
| Venituri totale | 455.082 |
| Cheltuieli totale | 324.869 |
| Profit brut | 130.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 124.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 145.492 |
| Active circulante | 390.266 |
| Stocuri | 62.057 |
| Creante | 305.026 |
| Disponibilitati | 23.183 |
| Datorii | 314.376 |
| Capitaluri proprii | 221.382 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 116.153 |
| Venituri totale | 192.018 |
| Cheltuieli totale | 184.125 |
| Profit brut | 7.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.037 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 161.886 |
| Active circulante | 156.440 |
| Stocuri | 26.230 |
| Creante | 58.386 |
| Disponibilitati | 71.824 |
| Datorii | 37.981 |
| Capitaluri proprii | 280.345 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 187.956 |
| Venituri totale | 236.713 |
| Cheltuieli totale | 163.343 |
| Profit brut | 73.370 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 71.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 181.331 |
| Active circulante | 416.049 |
| Stocuri | 61.029 |
| Creante | 296.805 |
| Disponibilitati | 58.215 |
| Datorii | 188.398 |
| Capitaluri proprii | 408.982 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 148.572 |
| Venituri totale | 156.998 |
| Cheltuieli totale | 123.668 |
| Profit brut | 33.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 31.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 200.775 |
| Active circulante | 375.244 |
| Stocuri | 36.677 |
| Creante | 264.790 |
| Disponibilitati | 73.777 |
| Datorii | 198.848 |
| Capitaluri proprii | 377.171 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 245.851 |
| Venituri totale | 293.296 |
| Cheltuieli totale | 152.002 |
| Profit brut | 141.294 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 138.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 61.726 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 285.303 |
| Stocuri | 9.089 |
| Creante | 135.478 |
| Casa si conturi la banci | 140.736 |
| DATORII | 108.216 |
| CAPITALURI - TOTAL | 238.813 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 156.911 |
| VENITURI TOTALE | 220.812 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.123 |
| Profitul brut | 103.689 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 101.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.962 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 160.687 |
| Stocuri | 3.335 |
| Creante | 42.691 |
| Casa si conturi la banci | 114.661 |
| DATORII | 25.328 |
| CAPITALURI - TOTAL | 137.321 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 117.181 |
| VENITURI TOTALE | 144.210 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.245 |
| Profitul brut | 59.965 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.522 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 126.682 |
| Stocuri | 40.341 |
| Creante | 48.361 |
| Casa si conturi la banci | 37.980 |
| DATORII | 47.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.799 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 134.446 |
| VENITURI TOTALE | 148.414 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.391 |
| Profitul brut | 81.023 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 78.054 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |