PERLA CARPATILOR SRL – CUI 16168974
Pe scurt
PERLA CARPATILOR SRL are CUI 16168974, număr de înregistrare J2004000331164 și sediul în Sat Beharca, Comuna Coţofenii din Faţă, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 5590 – Alte servicii de cazare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.627.942 lei, un profit net de 299.180 lei și un număr mediu de 45 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PERLA CARPATILOR SRL |
| CUI | 16168974 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000331164 |
| EUID | ROONRC.J2004000331164 |
| CAEN | 5590 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-24 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 627 942 | 299 180 | 29 716 331 | 10 747 786 | 24 737 871 | 4 323 538 | 45 |
| 2024 | 8 066 337 | 658 256 | 22 451 001 | 11 744 692 | 17 330 301 | 4 777 524 | 45 |
| 2023 | 7 974 478 | 1 603 544 | 19 547 843 | 12 088 717 | 14 512 984 | 4 817 862 | 43 |
| 2022 | 6 579 348 | 2 215 148 | 16 528 053 | 9 285 779 | 11 197 784 | 3 998 734 | 40 |
| 2021 | 4 688 522 | 1 990 604 | 15 874 614 | 9 192 516 | 9 551 987 | 2 910 085 | 24 |
| 2020 | 3 129 998 | 370 142 | 15 517 089 | 9 141 427 | 8 260 622 | 1 918 624 | 22 |
| 2019 | 5 956 162 | 578 748 | 15 844 162 | 9 494 198 | 7 820 744 | 1 437 674 | 36 |
| 2018 | 4 716 141 | 105 295 | 16 172 242 | — | — | — | 52 |
| 2017 | 4 208 495 | 144 762 | 10 263 260 | — | — | — | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 627 942 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PERLA CARPATILOR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5590 Rev. 2 (echivalent: 5590 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte servicii de cazare |
| Descriere Activitate | Alte servicii de cazare |
| Cod CAEN principal | 55 Alte servicii de cazare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 5590: Alte servicii de cazare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 12 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PHOENICIA EXPRESS S.R.L. – locul 8, 107,95 mil. lei, Ilfov
- FORIL SRL – locul 8, 11,37 mil. lei, Suceava
- LUNA TIM BEACH SRL – locul 8, 11,24 mil. lei, Constanţa
- GLAMPING NEHOIU SRL – locul 8, 980.134 lei, Buzău
- STRAMADE SRL – locul 8, 571.060 lei, Vâlcea
- TURISM FELIX SA – locul 9, 100,08 mil. lei, Bihor
- DUCONI PROD-COM SRL – locul 9, 11,10 mil. lei, Suceava
- FAMILY RENT S.R.L. – locul 9, 10,92 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PERLA CARPATILOR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PERLA CARPATILOR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PERLA CARPATILOR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.744.692 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.330.301 |
| Stocuri | 726.748 |
| Creante | 15.772.931 |
| Casa si conturi la banci | 830.622 |
| DATORII | 22.451.001 |
| VENITURI IN AVANS | 1.846.468 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.777.524 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 8.066.337 |
| VENITURI TOTALE | 10.004.489 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.237.255 |
| Profitul brut | 767.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 658.256 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.088.717 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.512.984 |
| Stocuri | 599.858 |
| Creante | 12.674.288 |
| Casa si conturi la banci | 1.238.838 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.233 |
| DATORII | 19.547.843 |
| VENITURI IN AVANS | 2.290.229 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.817.862 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 7.974.478 |
| VENITURI TOTALE | 8.752.450 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.066.621 |
| Profitul brut | 1.685.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.603.544 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.285.779 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.197.784 |
| Stocuri | 309.124 |
| Creante | 10.244.943 |
| Casa si conturi la banci | 643.717 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.224 |
| DATORII | 16.528.053 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.998.734 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 6.579.348 |
| VENITURI TOTALE | 7.280.546 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.045.408 |
| Profitul brut | 2.235.138 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.215.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.192.516 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.551.987 |
| Stocuri | 208.847 |
| Creante | 9.000.831 |
| Casa si conturi la banci | 342.309 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.196 |
| DATORII | 15.874.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.910.085 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 4.688.522 |
| VENITURI TOTALE | 5.858.426 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.821.937 |
| Profitul brut | 2.036.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.990.604 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.141.427 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.260.622 |
| Stocuri | 141.085 |
| Creante | 8.024.971 |
| Casa si conturi la banci | 64.566 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.461 |
| DATORII | 15.517.089 |
| VENITURI IN AVANS | 6.797 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.918.624 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 3.129.998 |
| VENITURI TOTALE | 3.390.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.013.255 |
| Profitul brut | 377.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 370.142 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.494.198 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.820.744 |
| Stocuri | 231.874 |
| Creante | 7.269.112 |
| Casa si conturi la banci | 319.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.402 |
| DATORII | 15.844.162 |
| VENITURI IN AVANS | 74.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.437.674 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 5.956.162 |
| VENITURI TOTALE | 6.087.055 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.435.056 |
| Profitul brut | 651.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 578.748 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| Active imobilizate | 9.782.363 |
| Active circulante | 7.975.493 |
| Stocuri | 658.339 |
| Creante | 7.221.067 |
| Disponibilitati | 96.087 |
| Cheltuieli in avans | 25.991 |
| Datorii | 16.172.242 |
| Venituri in avans | 142.220 |
| Capitaluri proprii | 1.469.385 |
| Capital social | 501.040 |
| Cifra de afaceri | 4.716.141 |
| Venituri totale | 4.879.343 |
| Cheltuieli totale | 4.739.126 |
| Profit brut | 140.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 105.295 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.643.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.634.873 |
| Stocuri | 481.693 |
| Creante | 2.096.618 |
| Casa si conturi la banci | 56.562 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.984 |
| DATORII | 10.263.260 |
| VENITURI IN AVANS | 142.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.895.284 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 4.208.495 |
| VENITURI TOTALE | 4.374.749 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.191.739 |
| Profitul brut | 183.010 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 144.762 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.838.841 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.295.800 |
| Stocuri | 177.771 |
| Creante | 3.066.727 |
| Casa si conturi la banci | 51.302 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.594 |
| DATORII | 11.242.380 |
| VENITURI IN AVANS | 142.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.757.635 |
| Capital subscris varsat | 501.040 |
| Cifra de afaceri neta | 3.592.053 |
| VENITURI TOTALE | 9.270.046 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.052.088 |
| Profitul brut | 1.217.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.082.178 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |