TRANSLOC SA – CUI 7453653
Pe scurt
TRANSLOC SA are CUI 7453653, număr de înregistrare J1995000173144 și sediul în Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, județul Covasna. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.784.074 lei, un profit net de 41.396 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSLOC SA |
| CUI | 7453653 |
| Nr. Reg. Com. | J1995000173144 |
| EUID | ROONRC.J1995000173144 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1995-05-16 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BENEDEK CSABA | - | România |
| KISS FERENC | - | România |
| GRAD-MOLNÁR-DEÁK IONEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 784 074 | 41 396 | 350 312 | 754 540 | 392 516 | 830 935 | 10 |
| 2024 | 1 661 253 | -79 266 | 878 174 | 754 222 | 426 599 | 332 531 | 10 |
| 2023 | 917 223 | -99 736 | 806 460 | 877 153 | 323 049 | 411 797 | 8 |
| 2022 | 1 170 584 | -26 123 | 364 029 | 555 140 | 308 227 | 511 532 | 10 |
| 2021 | 999 979 | -23 687 | 449 557 | 648 877 | 335 909 | 546 267 | 11 |
| 2020 | 883 494 | -52 293 | 272 105 | 730 840 | 108 684 | 574 687 | 11 |
| 2019 | 974 794 | 16 834 | 275 000 | 782 188 | 152 081 | 622 070 | 11 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 784 074 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSLOC SA”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Covasna , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 322 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SMF AGRO LOGISTIC S.R.L. – locul 318, 34,68 mil. lei, Argeş
- DENISEM SERV TRANS S.R.L. – locul 318, 1,83 mil. lei, Călăraşi
- TMD FAMILY & JUNIORS SRL – locul 318, 1,10 mil. lei, Constanţa
- TRAVEL MOBILE S.R.L. – locul 318, 392.271 lei, Ilfov
- DONNA LEX COMPANI SRL – locul 318, 240.844 lei, Iaşi
- TRIO ARDECRIJ SRL – locul 319, 34,60 mil. lei, Bihor
- TIZZIANA SRL – locul 319, 1,81 mil. lei, Prahova
- MBT DRIVE S.R.L. – locul 319, 1,09 mil. lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSLOC SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSLOC SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSLOC SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 754.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 426.599 |
| Stocuri | 31.160 |
| Creante | 350.709 |
| Casa si conturi la banci | 44.730 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.820 |
| DATORII | 878.174 |
| VENITURI IN AVANS | 2.936 |
| CAPITALURI - TOTAL | 332.531 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 1.661.253 |
| VENITURI TOTALE | 1.676.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.755.983 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 79.266 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 79.266 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 877.153 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 323.049 |
| Stocuri | 2.139 |
| Creante | 305.146 |
| Casa si conturi la banci | 15.764 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.055 |
| DATORII | 806.460 |
| CAPITALURI - TOTAL | 411.797 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 917.223 |
| VENITURI TOTALE | 925.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.025.675 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 99.736 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 99.736 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 555.140 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 308.227 |
| Stocuri | 8.129 |
| Creante | 260.056 |
| Casa si conturi la banci | 40.042 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.194 |
| DATORII | 364.029 |
| CAPITALURI - TOTAL | 511.532 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 1.170.584 |
| VENITURI TOTALE | 1.187.880 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.214.003 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 26.123 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 26.123 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 648.877 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 335.909 |
| Stocuri | 17.890 |
| Creante | 270.385 |
| Casa si conturi la banci | 47.634 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.038 |
| DATORII | 449.557 |
| CAPITALURI - TOTAL | 546.267 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 999.979 |
| VENITURI TOTALE | 1.009.427 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.033.114 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.687 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 23.687 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 730.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 108.684 |
| Stocuri | 11.923 |
| Creante | 74.746 |
| Casa si conturi la banci | 22.015 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.268 |
| DATORII | 272.105 |
| CAPITALURI - TOTAL | 574.687 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 883.494 |
| VENITURI TOTALE | 896.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 948.805 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 52.293 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 52.293 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 782.188 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 152.081 |
| Stocuri | 381 |
| Creante | 64.337 |
| Casa si conturi la banci | 87.363 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.901 |
| DATORII | 275.000 |
| VENITURI IN AVANS | 53.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 622.070 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 974.794 |
| VENITURI TOTALE | 1.007.582 |
| CHELTUIELI TOTALE | 982.369 |
| Profitul brut | 25.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 410.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 168.552 |
| Creante | 107.082 |
| Casa si conturi la banci | 61.470 |
| DATORII | 86.377 |
| CAPITALURI - TOTAL | 492.435 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 1.024.162 |
| VENITURI TOTALE | 1.028.163 |
| CHELTUIELI TOTALE | 986.111 |
| Profitul brut | 42.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 410.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 213.067 |
| Creante | 128.262 |
| Casa si conturi la banci | 84.805 |
| DATORII | 199.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 423.861 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 839.887 |
| VENITURI TOTALE | 839.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 724.952 |
| Profitul brut | 114.985 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 95.556 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 86.877 |
| Creante | 64.671 |
| Casa si conturi la banci | 22.206 |
| DATORII | 122.717 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.716 |
| Capital subscris varsat | 90.416 |
| Cifra de afaceri neta | 538.896 |
| VENITURI TOTALE | 541.949 |
| CHELTUIELI TOTALE | 519.292 |
| Profitul brut | 22.657 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.795 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |