TRANS POLOSAM SRL – CUI 5185260
Informativ
TRANS POLOSAM SRL are CUI 5185260, număr de înregistrare J1993003139226 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.287.557 lei, o pierdere netă de 330.211 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANS POLOSAM SRL |
| CUI | 5185260 |
| Nr. Reg. Com. | J1993003139226 |
| EUID | ROONRC.J22/3139/1993 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-12-22 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CEOBANU ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 287 557 | -330 211 | 1 911 246 | 2 197 454 | 3 159 211 | 3 445 419 | 16 |
| 2024 | 4 251 289 | 167 570 | 1 396 656 | 921 391 | 4 552 959 | 4 077 694 | 15 |
| 2023 | 4 903 045 | 1 425 693 | 1 525 573 | 874 007 | 4 561 692 | 3 910 126 | 15 |
| 2022 | 5 326 343 | 1 274 250 | 1 013 676 | 678 821 | 2 819 287 | 2 484 432 | 17 |
| 2021 | 4 265 811 | 736 303 | 316 586 | 3 209 221 | 3 148 944 | 6 041 579 | 15 |
| 2020 | 4 074 170 | 130 730 | 485 785 | 3 796 675 | 2 014 524 | 5 325 414 | 18 |
| 2019 | 6 872 683 | 1 049 379 | 2 022 430 | 5 087 789 | 2 129 406 | 5 194 765 | 22 |
| 2018 | 6 378 448 | 997 504 | 3 166 248 | — | — | — | 22 |
| 2017 | 5 144 332 | 735 462 | 3 875 817 | — | — | — | 22 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANS POLOSAM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Iaşi , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 183 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FARTUD SRL – locul 179, 55,84 mil. lei, Timiş
- TRANS DMV EUROPA SRL – locul 179, 4,49 mil. lei, Suceava
- ARIMIRTRANS SRL – locul 179, 2,26 mil. lei, Bacău
- C.L.M. CAR SHARING S.R.L. – locul 179, 662.540 lei, Bucureşti
- HAISAN TAXI SRL – locul 179, 408.228 lei, Neamţ
- EXCELENT AUTO SRL – locul 180, 55,60 mil. lei, Bucureşti
- DIDAR TRANS SRL – locul 180, 4,40 mil. lei, Suceava
- LTT PREMIUM CARS SRL – locul 180, 2,26 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANS POLOSAM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANS POLOSAM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANS POLOSAM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 921.391 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.552.959 |
| Creante | 1.414.156 |
| Casa si conturi la banci | 3.138.803 |
| DATORII | 1.396.656 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.077.694 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 4.251.289 |
| VENITURI TOTALE | 4.337.147 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.137.672 |
| Profitul brut | 199.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 167.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 874.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.561.692 |
| Creante | 1.981.361 |
| Casa si conturi la banci | 2.580.331 |
| DATORII | 1.525.573 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.910.126 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 4.903.045 |
| VENITURI TOTALE | 5.736.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.176.463 |
| Profitul brut | 1.559.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.425.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 678.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.819.287 |
| Creante | 2.000.237 |
| Casa si conturi la banci | 819.050 |
| DATORII | 1.013.676 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.484.432 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 5.326.343 |
| VENITURI TOTALE | 8.783.039 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.325.168 |
| Profitul brut | 1.457.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.274.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.209.221 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.148.944 |
| Creante | 184.534 |
| Casa si conturi la banci | 2.964.410 |
| DATORII | 316.586 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.041.579 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 4.265.811 |
| VENITURI TOTALE | 4.336.591 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.562.337 |
| Profitul brut | 774.254 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 736.303 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.796.675 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.014.524 |
| Stocuri | 3.001 |
| Creante | 86.351 |
| Casa si conturi la banci | 1.925.172 |
| DATORII | 485.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.325.414 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 4.074.170 |
| VENITURI TOTALE | 4.238.496 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.083.381 |
| Profitul brut | 155.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 130.730 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.087.789 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.129.406 |
| Stocuri | 67 |
| Creante | 195.382 |
| Casa si conturi la banci | 1.933.957 |
| DATORII | 2.022.430 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.194.765 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 6.872.683 |
| VENITURI TOTALE | 7.067.856 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.856.474 |
| Profitul brut | 1.211.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.049.379 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.673.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.158.425 |
| Stocuri | 67 |
| Creante | 411.047 |
| Casa si conturi la banci | 747.311 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.837 |
| DATORII | 3.166.248 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.711.395 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 6.378.448 |
| VENITURI TOTALE | 6.442.315 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.280.088 |
| Profitul brut | 1.162.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 997.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.043.016 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.400.427 |
| Creante | 427.685 |
| Casa si conturi la banci | 972.742 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.837 |
| DATORII | 3.875.817 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.613.463 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 5.144.332 |
| VENITURI TOTALE | 5.490.557 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.635.058 |
| Profitul brut | 855.499 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 735.462 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.965.595 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.257.566 |
| Stocuri | 659 |
| Creante | 281.046 |
| Casa si conturi la banci | 975.861 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.420 |
| DATORII | 3.494.922 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.777.659 |
| Capital subscris varsat | 880 |
| Cifra de afaceri neta | 5.146.768 |
| VENITURI TOTALE | 5.176.441 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.641.488 |
| Profitul brut | 1.534.953 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.307.158 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |