TRANS P.E.C. SA – CUI 5613006
Pe scurt
TRANS P.E.C. SA are CUI 5613006, număr de înregistrare J1994001210179 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.557.595 lei, o pierdere netă de 78.248 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 09.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANS P.E.C. SA |
| CUI | 5613006 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001210179 |
| EUID | ROONRC.J1994001210179 |
| CAEN | 4222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 09.07.2026) |
| Stare (ONRC) | este sub incidenţa Legii nr. 85/2014 |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-05-05 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CII CARAGEA MIHAELA | - | România |
| COMȘA ADRIAN-MARCEL | - | România |
| CARAGEA MIHAELA | - | — |
| MANOLESCU FLORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 557 595 | -78 248 | 41 743 972 | 5 528 693 | 3 771 256 | -32 458 157 | 2 |
| 2024 | 817 428 | -4 462 448 | 42 261 683 | 3 003 393 | 4 893 325 | -34 379 099 | 3 |
| 2023 | 347 139 | -220 615 | 40 589 524 | 3 569 535 | 7 109 749 | -29 921 194 | 3 |
| 2022 | 612 113 | 1 230 273 | 40 557 046 | 3 653 193 | 7 214 229 | -29 700 578 | 4 |
| 2021 | 1 656 972 | -314 358 | 42 323 972 | 3 737 422 | 7 673 899 | -30 930 850 | 4 |
| 2020 | 1 560 613 | -1 017 692 | 42 601 418 | 3 824 223 | 8 197 164 | -30 616 492 | 5 |
| 2019 | 709 715 | -1 222 106 | 41 918 334 | 4 449 509 | 8 443 695 | -29 585 696 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 557 595 lei
91%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANS P.E.C. SA”
| Cod CAEN preponderent | 4222 Rev. 2 (echivalent: 4222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Galaţi , domeniul 4222: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 156 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- REGIA AUTONOMĂ JUDEŢEANĂ DE DRUMURI ARGEŞ RA – locul 152, 41,12 mil. lei, Argeş
- INSTALATII TRUST SA – locul 152, 4,92 mil. lei, Braşov
- DACRIN SRL – locul 152, 1,60 mil. lei, Sălaj
- HIRINA FIRST S.R.L. – locul 152, 474.145 lei, Constanţa
- TEAM STAR SUD 2019 S.R.L. – locul 153, 39,13 mil. lei, Bucureşti
- ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L. – locul 153, 4,91 mil. lei, Ilfov
- ELLAGUSTY STYLE CONSTRUCT S.R.L. – locul 153, 1,59 mil. lei, Ialomiţa
- AMBIENT IMPEX CONSTRUCT SRL – locul 153, 471.225 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANS P.E.C. SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANS P.E.C. SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANS P.E.C. SA"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2024-09-24 |
| Data reactivare | 2025-06-02 |
| Data publicare | 2024-09-24 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.003.393 |
| Active circulante | 4.893.325 |
| Stocuri | 2.006.632 |
| Creante | 1.175.549 |
| Disponibilitati | 1.711.144 |
| Datorii | 42.261.683 |
| Venituri in avans | 14.134 |
| Capitaluri proprii | -34.379.099 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 817.428 |
| Venituri totale | -226.599 |
| Cheltuieli totale | 4.235.849 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.462.448 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.462.448 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 3.569.535 |
| Active circulante | 7.109.749 |
| Stocuri | 5.640.864 |
| Creante | 1.233.745 |
| Disponibilitati | 235.140 |
| Cheltuieli in avans | 3.180 |
| Datorii | 40.589.524 |
| Venituri in avans | 14.134 |
| Capitaluri proprii | -29.921.194 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 347.139 |
| Venituri totale | 366.637 |
| Cheltuieli totale | 587.252 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 220.615 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 220.615 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 3.653.193 |
| Active circulante | 7.214.229 |
| Stocuri | 5.640.864 |
| Creante | 1.192.150 |
| Disponibilitati | 381.215 |
| Cheltuieli in avans | 3.180 |
| Datorii | 40.557.046 |
| Venituri in avans | 14.134 |
| Capitaluri proprii | -29.700.578 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 612.113 |
| Venituri totale | 2.233.981 |
| Cheltuieli totale | 1.003.708 |
| Profit brut | 1.230.273 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.230.273 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.737.422 |
| Active circulante | 7.673.899 |
| Stocuri | 5.660.419 |
| Creante | 1.753.596 |
| Disponibilitati | 259.884 |
| Cheltuieli in avans | 3.180 |
| Datorii | 42.323.972 |
| Venituri in avans | 21.379 |
| Capitaluri proprii | -30.930.850 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 1.656.972 |
| Venituri totale | 1.684.018 |
| Cheltuieli totale | 1.998.376 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 314.358 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 314.358 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.824.223 |
| Active circulante | 8.197.164 |
| Stocuri | 5.818.591 |
| Creante | 1.978.544 |
| Disponibilitati | 400.029 |
| Cheltuieli in avans | 3.180 |
| Datorii | 42.601.418 |
| Venituri in avans | 39.641 |
| Capitaluri proprii | -30.616.492 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 1.560.613 |
| Venituri totale | 2.203.371 |
| Cheltuieli totale | 3.221.063 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.017.692 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.017.692 |
| Nr. salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.449.509 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.443.695 |
| Stocuri | 5.994.705 |
| Creante | 2.001.055 |
| Casa si conturi la banci | 447.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.180 |
| DATORII | 41.918.334 |
| VENITURI IN AVANS | 563.746 |
| CAPITALURI - TOTAL | -29.585.696 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 709.715 |
| VENITURI TOTALE | 1.109.616 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.331.722 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.222.106 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.222.106 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.577.679 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.487.834 |
| Stocuri | 10.819.418 |
| Creante | 2.269.945 |
| Casa si conturi la banci | 398.471 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.774 |
| DATORII | 41.791.735 |
| VENITURI IN AVANS | 542.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | -19.197.848 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.550.147 |
| VENITURI TOTALE | 5.729.992 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.132.967 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.402.975 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.402.975 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.844.409 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.310.110 |
| Stocuri | 10.319.299 |
| Creante | 2.756.552 |
| Casa si conturi la banci | 234.259 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 96.983 |
| DATORII | 40.503.975 |
| VENITURI IN AVANS | 542.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.794.873 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.136.247 |
| VENITURI TOTALE | 9.907.729 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.816.927 |
| Profitul brut | 90.802 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 90.802 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.525.798 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.280.770 |
| Stocuri | 10.009.369 |
| Creante | 1.866.103 |
| Casa si conturi la banci | 405.298 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.544 |
| DATORII | 40.104.688 |
| VENITURI IN AVANS | 542.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.816.976 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.617.902 |
| VENITURI TOTALE | 8.577.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.494.115 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 917.049 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 917.049 |
| Numar mediu de salariati | 69 |