TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L. – CUI 36666272
Pe scurt
TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L. are CUI 36666272, număr de înregistrare J2016000454073 și sediul în Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, județul Botoşani. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.946.387 lei, o pierdere netă de 178.374 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L. |
| CUI | 36666272 |
| Nr. Reg. Com. | J2016000454073 |
| EUID | ROONRC.J2016000454073 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-10-24 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ADUMITRĂCESEI GABRIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 946 387 | -178 374 | 1 586 507 | 877 118 | 585 016 | 3 151 | 7 |
| 2024 | 3 917 536 | 114 938 | 1 917 913 | 1 148 666 | 897 469 | 255 746 | 20 |
| 2023 | 3 362 187 | 133 401 | 621 192 | 373 013 | 323 786 | 203 131 | 24 |
| 2022 | 4 334 923 | 35 311 | 680 190 | 492 462 | 315 870 | 255 666 | 23 |
| 2021 | 2 693 328 | 91 841 | 623 077 | 485 446 | 357 786 | 220 155 | 8 |
| 2020 | 1 903 964 | 112 964 | 331 930 | 28 408 | 431 835 | 128 313 | 9 |
| 2019 | 2 242 311 | 8 757 | 296 038 | 65 343 | 250 010 | 15 350 | 14 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 946 387 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Botoşani , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 181 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PARAPET RUTIER S.R.L. – locul 177, 31,23 mil. lei, Braşov
- MARANATA PREST SERV SRL – locul 177, 4,05 mil. lei, Mureş
- FMS CONSTRUCT MEDIAŞ S.R.L. – locul 177, 1,21 mil. lei, Sibiu
- BULBO SKYVISION S.R.L. – locul 177, 331.061 lei, Galaţi
- CRIDOV SRL – locul 178, 31,13 mil. lei, Cluj
- EAST POINT ENERGY S.R.L. – locul 178, 4,01 mil. lei, Ilfov
- KALARD 2001 SRL – locul 178, 1,19 mil. lei, Caraş-Severin
- TOPCAT YZO S.R.L. – locul 178, 330.152 lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERMO CONSTRUCT ŢURCANU S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.148.666 |
| Active circulante | 897.469 |
| Stocuri | 126.615 |
| Creante | 704.025 |
| Disponibilitati | 66.829 |
| Cheltuieli in avans | 127.524 |
| Datorii | 1.917.913 |
| Capitaluri proprii | 255.746 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 3.917.536 |
| Venituri totale | 5.925.668 |
| Cheltuieli totale | 5.765.054 |
| Profit brut | 160.614 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 114.938 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| Active imobilizate | 373.013 |
| Active circulante | 323.786 |
| Stocuri | 147.915 |
| Creante | 126.352 |
| Disponibilitati | 49.519 |
| Cheltuieli in avans | 127.524 |
| Datorii | 621.192 |
| Capitaluri proprii | 203.131 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 3.362.187 |
| Venituri totale | 5.583.050 |
| Cheltuieli totale | 5.419.721 |
| Profit brut | 163.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 133.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 24 |
| Active imobilizate | 492.462 |
| Active circulante | 315.870 |
| Stocuri | 210.465 |
| Creante | 73.326 |
| Disponibilitati | 32.079 |
| Cheltuieli in avans | 127.524 |
| Datorii | 680.190 |
| Capitaluri proprii | 255.666 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 4.334.923 |
| Venituri totale | 8.020.289 |
| Cheltuieli totale | 7.948.128 |
| Profit brut | 72.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 35.311 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 23 |
| Active imobilizate | 485.446 |
| Active circulante | 357.786 |
| Stocuri | 268.356 |
| Creante | 71.106 |
| Disponibilitati | 18.324 |
| Datorii | 623.077 |
| Capitaluri proprii | 220.155 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.693.328 |
| Venituri totale | 5.046.259 |
| Cheltuieli totale | 4.927.473 |
| Profit brut | 118.786 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 91.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 28.408 |
| Active circulante | 431.835 |
| Stocuri | 247.595 |
| Creante | 37.941 |
| Disponibilitati | 146.299 |
| Datorii | 331.930 |
| Capitaluri proprii | 128.313 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.903.964 |
| Venituri totale | 3.126.897 |
| Cheltuieli totale | 2.994.870 |
| Profit brut | 132.027 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 112.964 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 65.343 |
| Active circulante | 250.010 |
| Stocuri | 181.679 |
| Creante | 19.710 |
| Disponibilitati | 48.621 |
| Datorii | 296.038 |
| Venituri in avans | 3.965 |
| Capitaluri proprii | 15.350 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.242.311 |
| Venituri totale | 2.975.117 |
| Cheltuieli totale | 2.943.947 |
| Profit brut | 31.170 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.757 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 91.147 |
| Active circulante | 121.963 |
| Stocuri | 87.693 |
| Creante | 15.980 |
| Disponibilitati | 18.290 |
| Cheltuieli in avans | 14.500 |
| Datorii | 221.018 |
| Capitaluri proprii | 6.592 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.615.663 |
| Venituri totale | 2.210.217 |
| Cheltuieli totale | 2.192.102 |
| Profit brut | 18.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 93.964 |
| Active circulante | 138.864 |
| Stocuri | 52.942 |
| Creante | 16.786 |
| Disponibilitati | 69.136 |
| Datorii | 229.912 |
| Capitaluri proprii | 2.916 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.748.045 |
| Venituri totale | 1.748.055 |
| Cheltuieli totale | 1.683.483 |
| Profit brut | 64.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 46.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 504 |
| Active circulante | 1.566 |
| Stocuri | 1.098 |
| Disponibilitati | 468 |
| Datorii | 49.039 |
| Capitaluri proprii | -46.969 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 47.169 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 47.169 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 47.169 |