MARANATA PREST SERV SRL – CUI 8973425
Pe scurt
MARANATA PREST SERV SRL are CUI 8973425, număr de înregistrare J1996000731268 și sediul în Municipiul Târnăveni, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.054.172 lei, un profit net de 346.154 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MARANATA PREST SERV SRL |
| CUI | 8973425 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000731268 |
| EUID | ROONRC.J26/731/1996 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-11-20 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ZALAR AURELIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 054 172 | 346 154 | 2 112 686 | 797 479 | 2 339 337 | 1 042 092 | 16 |
| 2024 | 2 195 104 | 96 439 | 2 514 484 | 618 311 | 2 582 106 | 695 938 | 14 |
| 2023 | 6 206 761 | 1 046 495 | 2 254 041 | 586 729 | 4 214 395 | 2 554 298 | 19 |
| 2022 | 6 071 505 | 2 182 248 | 1 802 156 | 827 825 | 3 675 465 | 2 707 803 | 20 |
| 2021 | 3 313 720 | 318 575 | 2 258 632 | 817 852 | 2 263 038 | 825 555 | 24 |
| 2020 | 2 105 307 | 330 715 | 1 800 534 | 946 480 | 1 657 386 | 806 980 | 16 |
| 2019 | 2 589 097 | 307 920 | 1 689 629 | 676 843 | 1 783 926 | 776 265 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 054 172 lei
85%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MARANATA PREST SERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 177 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SAMPRES S.R.L. – locul 173, 32,03 mil. lei, Argeş
- C.C.E.I. SRL – locul 173, 4,18 mil. lei, Bucureşti
- DALISILVA TELECOM S.R.L. – locul 173, 1,23 mil. lei, Vâlcea
- OIR WORK S.R.L. – locul 173, 358.960 lei, Suceava
- CITADIN PREST SA – locul 174, 31,89 mil. lei, Mureş
- RAD VAL SRL – locul 174, 4,15 mil. lei, Călăraşi
- BROTHERS SOLAR GROUP S.R.L. – locul 174, 1,23 mil. lei, Constanţa
- ADI-DEEA CONSTRUCT S.R.L. – locul 174, 340.453 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MARANATA PREST SERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MARANATA PREST SERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MARANATA PREST SERV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 618.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.582.106 |
| Stocuri | 395.000 |
| Creante | 1.998.138 |
| Casa si conturi la banci | 188.968 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.005 |
| DATORII | 2.514.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 695.938 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 2.195.104 |
| VENITURI TOTALE | 2.334.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.216.878 |
| Profitul brut | 117.819 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 96.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 586.729 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.214.395 |
| Stocuri | 310.000 |
| Creante | 1.473.785 |
| Casa si conturi la banci | 2.430.610 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.215 |
| DATORII | 2.254.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.554.298 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 6.206.761 |
| VENITURI TOTALE | 5.010.259 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.796.647 |
| Profitul brut | 1.213.612 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.046.495 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 827.825 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.675.465 |
| Stocuri | 1.808.421 |
| Creante | 1.338.135 |
| Casa si conturi la banci | 528.909 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.669 |
| DATORII | 1.802.156 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.707.803 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 6.071.505 |
| VENITURI TOTALE | 6.556.952 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.333.535 |
| Profitul brut | 2.223.417 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.182.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 817.852 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.263.038 |
| Stocuri | 1.087.703 |
| Creante | 482.522 |
| Casa si conturi la banci | 692.813 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.297 |
| DATORII | 2.258.632 |
| CAPITALURI - TOTAL | 825.555 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 3.313.720 |
| VENITURI TOTALE | 3.702.143 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.361.562 |
| Profitul brut | 340.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 318.575 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 946.480 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.657.386 |
| Stocuri | 750.000 |
| Creante | 466.596 |
| Casa si conturi la banci | 440.790 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.648 |
| DATORII | 1.800.534 |
| CAPITALURI - TOTAL | 806.980 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 2.105.307 |
| VENITURI TOTALE | 2.875.899 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.524.902 |
| Profitul brut | 350.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 330.715 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 676.843 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.783.926 |
| Creante | 571.654 |
| Casa si conturi la banci | 1.212.272 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.125 |
| DATORII | 1.689.629 |
| CAPITALURI - TOTAL | 776.265 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 2.589.097 |
| VENITURI TOTALE | 2.442.235 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.108.227 |
| Profitul brut | 334.008 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 307.920 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 576.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.503.881 |
| Stocuri | 177.131 |
| Creante | 347.565 |
| Casa si conturi la banci | 979.185 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.252 |
| DATORII | 1.417.136 |
| CAPITALURI - TOTAL | 668.345 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 2.182.316 |
| VENITURI TOTALE | 2.023.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.788.045 |
| Profitul brut | 235.567 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 212.536 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 691.347 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.103.278 |
| Stocuri | 463.130 |
| Creante | 1.235.136 |
| Casa si conturi la banci | 405.012 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.414 |
| DATORII | 2.358.230 |
| CAPITALURI - TOTAL | 455.809 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 1.818.647 |
| VENITURI TOTALE | 1.695.675 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.602.378 |
| Profitul brut | 93.297 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 75.003 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 654.354 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.630.261 |
| Stocuri | 668.165 |
| Creante | 482.159 |
| Casa si conturi la banci | 479.937 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.506 |
| DATORII | 1.917.779 |
| CAPITALURI - TOTAL | 382.342 |
| Capital subscris varsat | 260 |
| Cifra de afaceri neta | 1.367.388 |
| VENITURI TOTALE | 1.796.478 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.761.494 |
| Profitul brut | 34.984 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.701 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |