TERMAS SRL – CUI 12300222
Pe scurt
TERMAS SRL are CUI 12300222, număr de înregistrare J1999000808299 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 453.216 lei, o pierdere netă de 14.886 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERMAS SRL |
| CUI | 12300222 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000808299 |
| EUID | ROONRC.J29/808/1999 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-10-19 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IANCU CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 453 216 | -14 886 | 71 826 | 0 | 87 241 | 15 415 | 1 |
| 2024 | 387 336 | -18 151 | 79 000 | 0 | 109 301 | 30 301 | 1 |
| 2023 | 484 434 | 2 469 | 76 243 | 0 | 124 695 | 48 452 | 1 |
| 2022 | 572 017 | -2 672 | 75 252 | 0 | 121 235 | 45 983 | 1 |
| 2021 | 534 411 | 9 954 | 72 315 | 0 | 120 970 | 48 655 | 1 |
| 2020 | 380 239 | 7 403 | 67 592 | 0 | 106 294 | 38 702 | 1 |
| 2019 | 360 433 | -13 217 | 71 319 | 0 | 102 618 | 31 299 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises453 216 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERMAS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2566 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALMA ELECTRIC SYSTEMS S.R.L. – locul 2562, 674.718 lei, Timiş
- INSTALL BY ALMAR S.R.L. – locul 2562, 455.288 lei, Teleorman
- INSLALLUC OAN SRL – locul 2563, 673.270 lei, Olt
- YOYO PERFECT CONSTRUCT S.R.L. – locul 2563, 454.501 lei, Dâmboviţa
- KIKI SYSTEM SECURITY S.R.L. – locul 2564, 672.562 lei, Ialomiţa
- FREONPRO S.R.L. – locul 2564, 453.600 lei, Bucureşti
- ENECON SYSTEMS SRL – locul 2565, 672.294 lei, Cluj
- N-EL GAZ INSTAL SRL – locul 2565, 453.367 lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERMAS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERMAS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERMAS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 109.301 |
| Stocuri | 19.212 |
| Creante | 74.596 |
| Disponibilitati | 15.493 |
| Datorii | 79.000 |
| Capitaluri proprii | 30.301 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 387.336 |
| Venituri totale | 387.758 |
| Cheltuieli totale | 399.157 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.399 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 18.151 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 124.695 |
| Stocuri | 24.824 |
| Creante | 74.793 |
| Disponibilitati | 25.078 |
| Datorii | 76.243 |
| Capitaluri proprii | 48.452 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 484.434 |
| Venituri totale | 484.436 |
| Cheltuieli totale | 477.807 |
| Profit brut | 6.629 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.469 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 121.235 |
| Stocuri | 26.416 |
| Creante | 74.877 |
| Disponibilitati | 19.942 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 75.252 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 45.983 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 572.017 |
| Venituri totale | 572.019 |
| Cheltuieli totale | 570.798 |
| Profit brut | 1.221 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.672 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 120.970 |
| Stocuri | 23.190 |
| Creante | 75.101 |
| Disponibilitati | 22.679 |
| Datorii | 72.315 |
| Capitaluri proprii | 48.655 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 534.411 |
| Venituri totale | 534.412 |
| Cheltuieli totale | 519.795 |
| Profit brut | 14.617 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.954 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 106.294 |
| Stocuri | 13.267 |
| Creante | 74.430 |
| Disponibilitati | 18.597 |
| Datorii | 67.592 |
| Capitaluri proprii | 38.702 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 380.239 |
| Venituri totale | 383.585 |
| Cheltuieli totale | 370.485 |
| Profit brut | 13.100 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.403 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 102.618 |
| Stocuri | 17.105 |
| Creante | 75.298 |
| Disponibilitati | 10.215 |
| Datorii | 71.319 |
| Capitaluri proprii | 31.299 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 360.433 |
| Venituri totale | 362.194 |
| Cheltuieli totale | 371.789 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.595 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.217 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 105.865 |
| Stocuri | 14.366 |
| Creante | 75.311 |
| Disponibilitati | 16.188 |
| Datorii | 61.349 |
| Capitaluri proprii | 44.516 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 349.075 |
| Venituri totale | 349.076 |
| Cheltuieli totale | 362.250 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.174 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 16.665 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.688 |
| Active circulante | 104.752 |
| Stocuri | 15.731 |
| Creante | 77.681 |
| Disponibilitati | 11.340 |
| Datorii | 50.260 |
| Capitaluri proprii | 61.180 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 412.560 |
| Venituri totale | 412.562 |
| Cheltuieli totale | 434.766 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.204 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 26.330 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 22.741 |
| Active circulante | 125.401 |
| Stocuri | 30.772 |
| Creante | 75.348 |
| Disponibilitati | 19.281 |
| Datorii | 60.632 |
| Capitaluri proprii | 87.510 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 384.961 |
| Venituri totale | 387.051 |
| Cheltuieli totale | 408.848 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.797 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 25.668 |
| Nr. salariati | 3 |