ENECON SYSTEMS SRL – CUI 30835631
Pe scurt
ENECON SYSTEMS SRL are CUI 30835631, număr de înregistrare J12/2902/2012 și sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4321 – Lucrări de instalații electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 672.294 lei, un profit net de 47.689 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ENECON SYSTEMS SRL |
| CUI | 30835631 |
| Nr. Reg. Com. | J12/2902/2012 |
| EUID | ROONRC.J12/2902/2012 |
| CAEN | 4321 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-10-26 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PREDA ROBERT ZAHARIE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 672 294 | 47 689 | 268 465 | 533 327 | 530 389 | 835 716 | 2 |
| 2024 | 4 040 820 | 119 402 | 869 902 | 731 342 | 794 210 | 655 650 | 2 |
| 2023 | 5 189 243 | 636 779 | 2 722 666 | 605 260 | 3 868 871 | 1 751 465 | 2 |
| 2022 | 12 490 013 | 3 091 529 | 5 664 900 | 305 271 | 8 473 698 | 3 114 069 | 3 |
| 2021 | 4 561 639 | 94 665 | 3 076 520 | 268 714 | 2 823 560 | 15 754 | 5 |
| 2020 | 3 110 497 | 801 839 | 509 385 | 182 813 | 1 052 568 | 725 996 | 4 |
| 2019 | 1 440 820 | 47 322 | 260 141 | 195 493 | 209 949 | 146 617 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises672 294 lei
-83%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ENECON SYSTEMS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4321 Rev. 2 (echivalent: 4321 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații electrice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 4321: Lucrări de instalații electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2565 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SOUTH- EST WIND S.R.L. – locul 2561, 674.880 lei, Constanţa
- HVAC SERVINSTAL S.R.L. – locul 2561, 455.511 lei, Constanţa
- ALMA ELECTRIC SYSTEMS S.R.L. – locul 2562, 674.718 lei, Timiş
- INSTALL BY ALMAR S.R.L. – locul 2562, 455.288 lei, Teleorman
- INSLALLUC OAN SRL – locul 2563, 673.270 lei, Olt
- YOYO PERFECT CONSTRUCT S.R.L. – locul 2563, 454.501 lei, Dâmboviţa
- KIKI SYSTEM SECURITY S.R.L. – locul 2564, 672.562 lei, Ialomiţa
- FREONPRO S.R.L. – locul 2564, 453.600 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ENECON SYSTEMS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ENECON SYSTEMS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ENECON SYSTEMS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 731.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 794.210 |
| Stocuri | 343.594 |
| Creante | 163.994 |
| Casa si conturi la banci | 286.622 |
| DATORII | 869.902 |
| CAPITALURI - TOTAL | 655.650 |
| Capital subscris varsat | 10.500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.040.820 |
| VENITURI TOTALE | 4.042.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.881.247 |
| Profitul brut | 160.992 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 119.402 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 305.271 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.473.698 |
| Stocuri | 3.762.037 |
| Creante | 3.579.895 |
| Casa si conturi la banci | 1.131.766 |
| DATORII | 5.664.900 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.114.069 |
| Capital subscris varsat | 10.450 |
| Cifra de afaceri neta | 12.490.013 |
| VENITURI TOTALE | 12.567.041 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.353.174 |
| Profitul brut | 3.213.867 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.091.529 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| Active imobilizate | 268.714 |
| Active circulante | 2.823.560 |
| Stocuri | 1.222.557 |
| Creante | 821.198 |
| Disponibilitati | 779.805 |
| Datorii | 3.076.520 |
| Capitaluri proprii | 15.754 |
| Capital social | 10.450 |
| Cifra de afaceri | 4.561.639 |
| Venituri totale | 4.601.465 |
| Cheltuieli totale | 4.461.987 |
| Profit brut | 139.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 94.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 182.813 |
| Active circulante | 1.052.568 |
| Stocuri | 4.427 |
| Creante | 267.269 |
| Disponibilitati | 780.872 |
| Datorii | 509.385 |
| Capitaluri proprii | 725.996 |
| Capital social | 10.450 |
| Cifra de afaceri | 3.110.497 |
| Venituri totale | 3.113.408 |
| Cheltuieli totale | 2.283.434 |
| Profit brut | 829.974 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 801.839 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 195.493 |
| Active circulante | 209.949 |
| Stocuri | 32.425 |
| Creante | 121.068 |
| Disponibilitati | 56.456 |
| Cheltuieli in avans | 1.316 |
| Datorii | 260.141 |
| Capitaluri proprii | 146.617 |
| Capital social | 10.450 |
| Cifra de afaceri | 1.440.820 |
| Venituri totale | 1.442.540 |
| Cheltuieli totale | 1.380.793 |
| Profit brut | 61.747 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 47.322 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 192.877 |
| Active circulante | 95.308 |
| Stocuri | 20.267 |
| Creante | 64.101 |
| Disponibilitati | 10.940 |
| Cheltuieli in avans | 8.475 |
| Datorii | 206.816 |
| Capitaluri proprii | 89.844 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 334.834 |
| Venituri totale | 335.078 |
| Cheltuieli totale | 322.997 |
| Profit brut | 12.081 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.730 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 236.095 |
| Active circulante | 402.224 |
| Stocuri | 285.674 |
| Creante | 108.718 |
| Disponibilitati | 7.832 |
| Cheltuieli in avans | 2.315 |
| Datorii | 559.520 |
| Capitaluri proprii | 81.114 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 1.310.744 |
| Venituri totale | 1.404.846 |
| Cheltuieli totale | 1.329.794 |
| Profit brut | 75.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 62.041 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 1.374 |
| Active circulante | 374.417 |
| Stocuri | 258.614 |
| Creante | 11.157 |
| Disponibilitati | 104.646 |
| Datorii | 356.718 |
| Capitaluri proprii | 19.073 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 1.052.059 |
| Venituri totale | 810.864 |
| Cheltuieli totale | 805.977 |
| Profit brut | 4.887 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.105 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |