TERAMIXT IMPEX – CUI 17271284
Pe scurt
TERAMIXT IMPEX are CUI 17271284, număr de înregistrare J2005000332267 și sediul în Sat Păsăreni, Comuna Păsăreni, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 2752 – Turnarea oțelului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.115.799 lei, un profit net de 288.081 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERAMIXT IMPEX |
| CUI | 17271284 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000332267 |
| EUID | ROONRC.J26/332/2005 |
| CAEN | 2752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-02-22 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARKUS ATTILA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 115 799 | 288 081 | 560 755 | 110 087 | 863 077 | 421 756 | 2 |
| 2024 | 1 046 814 | -113 397 | 567 319 | 150 007 | 543 575 | 133 675 | 4 |
| 2023 | 1 295 854 | 18 718 | 736 153 | 178 599 | 796 934 | 247 072 | 5 |
| 2022 | 898 060 | 11 510 | 1 592 748 | 192 712 | 1 623 907 | 228 354 | 5 |
| 2021 | 568 459 | 25 724 | 1 294 234 | 36 285 | 1 470 310 | 216 844 | 5 |
| 2020 | 381 015 | 36 863 | 1 014 795 | 37 932 | 1 163 499 | 191 119 | 4 |
| 2019 | 456 589 | 11 600 | 756 105 | 40 110 | 865 768 | 154 256 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 115 799 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERAMIXT IMPEX”
| Cod CAEN preponderent | 2752 Rev. 2 (echivalent: 2752 Rev. 1, 2752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de echipamente casnice neelectrice |
| Descriere Activitate | Fabricarea de echipamente casnice neelectrice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea de echipamente casnice neelectrice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Mureş , domeniul 2752: Turnarea oțelului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (27), poziții apropiate de locul 11 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PGA ELECTRIC SRL – locul 7, 220,55 mil. lei, Maramureş
- ISOVOLTA S.R.L. – locul 7, 160,36 mil. lei, Bucureşti
- FAULHABER MOTORS ROMANIA SRL – locul 7, 117,48 mil. lei, Timiş
- UNIONALPHA S.P.A. COMUNANZA SUCURSALA CLUJ NAPOCA – locul 7, 73,44 mil. lei, Cluj
- SCHREDER ROMANIA SRL – locul 7, 52,35 mil. lei, Cluj
- TECNOWIND EAST EUROPE SRL – locul 7, 36,58 mil. lei, Arad
- DAVID DISTRIBUTION SRL – locul 7, 4,00 mil. lei, Neamţ
- TEAM SECURITY - NEXT SOLUTIONS S.R.L. – locul 7, 1,99 mil. lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERAMIXT IMPEX" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERAMIXT IMPEX"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERAMIXT IMPEX"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 150.007 |
| Active circulante | 543.575 |
| Stocuri | 340.578 |
| Creante | 156.744 |
| Disponibilitati | 46.253 |
| Cheltuieli in avans | 7.412 |
| Datorii | 567.319 |
| Capitaluri proprii | 133.675 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.046.814 |
| Venituri totale | 1.206.349 |
| Cheltuieli totale | 1.291.024 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 84.675 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 113.397 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 178.599 |
| Active circulante | 796.934 |
| Stocuri | 440.000 |
| Creante | 188.681 |
| Disponibilitati | 168.253 |
| Cheltuieli in avans | 7.692 |
| Datorii | 736.153 |
| Capitaluri proprii | 247.072 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.295.854 |
| Venituri totale | 2.468.071 |
| Cheltuieli totale | 2.425.956 |
| Profit brut | 42.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.718 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 192.712 |
| Active circulante | 1.623.907 |
| Stocuri | 1.493.329 |
| Creante | 65.309 |
| Disponibilitati | 65.269 |
| Cheltuieli in avans | 4.483 |
| Datorii | 1.592.748 |
| Capitaluri proprii | 228.354 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 898.060 |
| Venituri totale | 898.115 |
| Cheltuieli totale | 878.074 |
| Profit brut | 20.041 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 36.285 |
| Active circulante | 1.470.310 |
| Stocuri | 1.361.633 |
| Creante | 96.794 |
| Disponibilitati | 11.883 |
| Cheltuieli in avans | 4.483 |
| Datorii | 1.294.234 |
| Capitaluri proprii | 216.844 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 568.459 |
| Venituri totale | 568.459 |
| Cheltuieli totale | 537.050 |
| Profit brut | 31.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 25.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 37.932 |
| Active circulante | 1.163.499 |
| Stocuri | 1.091.756 |
| Creante | 67.239 |
| Disponibilitati | 4.504 |
| Cheltuieli in avans | 4.483 |
| Datorii | 1.014.795 |
| Capitaluri proprii | 191.119 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 381.015 |
| Venituri totale | 407.349 |
| Cheltuieli totale | 366.713 |
| Profit brut | 40.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 36.863 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 40.110 |
| Active circulante | 865.768 |
| Stocuri | 742.016 |
| Creante | 72.579 |
| Disponibilitati | 51.173 |
| Cheltuieli in avans | 4.483 |
| Datorii | 756.105 |
| Capitaluri proprii | 154.256 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 456.589 |
| Venituri totale | 456.655 |
| Cheltuieli totale | 440.491 |
| Profit brut | 16.164 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 42.394 |
| Active circulante | 734.391 |
| Stocuri | 619.396 |
| Creante | 96.442 |
| Disponibilitati | 18.553 |
| Cheltuieli in avans | 4.483 |
| Datorii | 638.612 |
| Capitaluri proprii | 142.656 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 481.667 |
| Venituri totale | 481.667 |
| Cheltuieli totale | 468.327 |
| Profit brut | 13.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.524 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 45.613 |
| Active circulante | 620.560 |
| Stocuri | 535.891 |
| Creante | 61.567 |
| Disponibilitati | 23.102 |
| Cheltuieli in avans | 4.237 |
| Datorii | 536.278 |
| Capitaluri proprii | 134.132 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 389.709 |
| Venituri totale | 393.869 |
| Cheltuieli totale | 385.028 |
| Profit brut | 8.841 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.902 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 70.422 |
| Active circulante | 463.257 |
| Stocuri | 356.461 |
| Creante | 68.764 |
| Disponibilitati | 38.032 |
| Cheltuieli in avans | 4.237 |
| Datorii | 408.686 |
| Capitaluri proprii | 129.230 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 335.653 |
| Venituri totale | 335.656 |
| Cheltuieli totale | 327.453 |
| Profit brut | 8.203 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |