TELETIM SRL – CUI 1825138
Pe scurt
TELETIM SRL are CUI 1825138, număr de înregistrare J35/3562/1991 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 3101 – Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.723.601 lei, un profit net de 195.597 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TELETIM SRL |
| CUI | 1825138 |
| Nr. Reg. Com. | J35/3562/1991 |
| EUID | ROONRC.J35/3562/1991 |
| CAEN | 3101 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-11-18 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOTOS MAGDA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 723 601 | 195 597 | 2 246 620 | 4 663 076 | 2 289 354 | 3 865 871 | 13 |
| 2024 | 2 989 827 | 35 153 | 2 002 154 | 4 420 202 | 2 116 602 | 3 670 274 | 14 |
| 2023 | 3 488 677 | 263 988 | 2 906 878 | 4 603 804 | 2 904 619 | 3 635 121 | 16 |
| 2022 | 2 970 352 | 25 032 | 3 672 265 | 4 618 896 | 3 390 927 | 3 371 134 | 17 |
| 2021 | 2 904 846 | 53 567 | 3 183 671 | 3 740 074 | 2 789 571 | 3 346 902 | 20 |
| 2020 | 3 206 853 | 51 202 | 3 163 730 | 3 160 390 | 3 296 674 | 3 293 334 | 22 |
| 2019 | 3 974 908 | 425 049 | 2 471 195 | 3 358 085 | 2 547 864 | 3 444 933 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 723 601 lei
-42%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TELETIM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3101 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine |
| Cod CAEN principal | 31 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mobilă |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 3101: Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 36 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SOCUB SRL – locul 32, 59,47 mil. lei, Galaţi
- AMI WHITE MOBILĂ SRL – locul 32, 5,04 mil. lei, Timiş
- LEEA'S ROOM FURNITURE S.R.L. – locul 32, 1,96 mil. lei, Hunedoara
- XTENDER M.C. SRL – locul 32, 415.053 lei, Braşov
- OCMAVA COM SRL – locul 32, 158.906 lei, Brăila
- BECKER ROMANIA SRL – locul 33, 58,03 mil. lei, Cluj
- TAPARO SA – locul 33, 4,80 mil. lei, Maramureş
- MEISSEL & HOLZ SRL – locul 33, 1,84 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TELETIM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TELETIM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TELETIM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.420.202 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.116.602 |
| Stocuri | 588.312 |
| Creante | 1.206.772 |
| Casa si conturi la banci | 321.518 |
| DATORII | 2.002.154 |
| VENITURI IN AVANS | 864.376 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.670.274 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 2.989.827 |
| VENITURI TOTALE | 3.391.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.341.877 |
| Profitul brut | 50.005 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.153 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.603.804 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.904.619 |
| Stocuri | 668.783 |
| Creante | 1.627.881 |
| Casa si conturi la banci | 607.955 |
| DATORII | 2.906.878 |
| VENITURI IN AVANS | 966.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.635.121 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 3.488.677 |
| VENITURI TOTALE | 3.315.603 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.026.934 |
| Profitul brut | 288.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 263.988 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.618.896 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.390.927 |
| Stocuri | 827.133 |
| Creante | 2.021.172 |
| Casa si conturi la banci | 542.622 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.672.265 |
| VENITURI IN AVANS | 966.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.371.134 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 2.970.352 |
| VENITURI TOTALE | 3.159.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.105.825 |
| Profitul brut | 53.920 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 25.032 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.740.074 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.789.571 |
| Stocuri | 791.495 |
| Creante | 1.577.187 |
| Casa si conturi la banci | 420.889 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 928 |
| DATORII | 3.183.671 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.346.902 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 2.904.846 |
| VENITURI TOTALE | 3.235.391 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.155.286 |
| Profitul brut | 80.105 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 53.567 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.160.390 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.296.674 |
| Stocuri | 797.704 |
| Creante | 1.338.079 |
| Casa si conturi la banci | 1.160.891 |
| DATORII | 3.163.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.293.334 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 3.206.853 |
| VENITURI TOTALE | 3.719.597 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.640.739 |
| Profitul brut | 78.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.358.085 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.547.864 |
| Stocuri | 338.406 |
| Creante | 1.217.179 |
| Casa si conturi la banci | 992.279 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.179 |
| DATORII | 2.471.195 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.444.933 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 3.974.908 |
| VENITURI TOTALE | 4.099.613 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.633.780 |
| Profitul brut | 465.833 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 425.049 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.481.450 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.765.143 |
| Stocuri | 617.917 |
| Creante | 751.219 |
| Casa si conturi la banci | 396.007 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 305.431 |
| DATORII | 2.328.100 |
| VENITURI IN AVANS | 204.040 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.019.884 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.005.998 |
| VENITURI TOTALE | 4.421.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.884.651 |
| Profitul brut | 536.772 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 496.445 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.778.421 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.863.382 |
| Stocuri | 718.514 |
| Creante | 1.032.248 |
| Casa si conturi la banci | 112.620 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 203.891 |
| DATORII | 2.714.491 |
| VENITURI IN AVANS | 607.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.523.439 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 2.691.169 |
| VENITURI TOTALE | 2.811.462 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.762.394 |
| Profitul brut | 49.068 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.844 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.152.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.969.634 |
| Stocuri | 788.837 |
| Creante | 1.023.480 |
| Casa si conturi la banci | 157.317 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 203.852 |
| DATORII | 2.756.939 |
| VENITURI IN AVANS | 1.084.513 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.484.595 |
| Capital subscris varsat | 1.500 |
| Cifra de afaceri neta | 2.284.254 |
| VENITURI TOTALE | 2.477.979 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.394.206 |
| Profitul brut | 83.773 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 68.664 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |