TEFA SISTEM SRL – CUI 30685631
Pe scurt
TEFA SISTEM SRL are CUI 30685631, număr de înregistrare J32/828/2012 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 102.024 lei, un profit net de 40.299 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TEFA SISTEM SRL |
| CUI | 30685631 |
| Nr. Reg. Com. | J32/828/2012 |
| EUID | ROONRC.J32/828/2012 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-09-19 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FĂLĂMAŞ PANTELIMON DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102 024 | 40 299 | 16 086 | 0 | 98 650 | 82 564 | 1 |
| 2024 | 88 244 | 37 831 | 20 621 | 0 | 64 301 | 43 680 | 1 |
| 2023 | 63 617 | 5 609 | 17 959 | 0 | 23 808 | 5 849 | 1 |
| 2022 | 46 252 | 36 944 | 20 677 | 0 | 289 811 | 273 265 | 1 |
| 2021 | 61 147 | 41 415 | 18 389 | 0 | 250 579 | 236 321 | 1 |
| 2020 | 70 090 | 17 152 | 12 534 | 0 | 203 309 | 194 906 | 1 |
| 2019 | 83 964 | 8 221 | 9 105 | 0 | 182 728 | 177 754 | 2 |
| 2018 | 79 658 | 4 859 | 8 879 | — | — | — | 2 |
| 2017 | 92 218 | 26 645 | 10 042 | — | — | — | 2 |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEFA SISTEM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 907 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FILIPE FERRO SRL – locul 903, 6,34 mil. lei, Bihor
- KREATOR ECO MARKET SRL – locul 903, 4,35 mil. lei, Prahova
- ANTOMIXT BEAUTY S.R.L. – locul 903, 1,31 mil. lei, Vaslui
- SIMFONIA SRL – locul 903, 184.799 lei, Călăraşi
- GLOBAL SRL – locul 903, 164.898 lei, Giurgiu
- STONE MAN SRL – locul 903, 105.740 lei, Braşov
- MEDISANA LAB SRL – locul 903, 0 lei, Olt
- HOLDMANN TECH SRL – locul 904, 6,34 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEFA SISTEM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEFA SISTEM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEFA SISTEM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 64.301 |
| Creante | 10.068 |
| Disponibilitati | 54.233 |
| Datorii | 20.621 |
| Capitaluri proprii | 43.680 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 88.244 |
| Venituri totale | 88.244 |
| Cheltuieli totale | 49.549 |
| Profit brut | 38.695 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.831 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 23.808 |
| Creante | 10.068 |
| Disponibilitati | 13.740 |
| Datorii | 17.959 |
| Capitaluri proprii | 5.849 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 63.617 |
| Venituri totale | 63.617 |
| Cheltuieli totale | 57.385 |
| Profit brut | 6.232 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.609 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 289.811 |
| Creante | 211.331 |
| Disponibilitati | 78.480 |
| Cheltuieli in avans | 4.131 |
| Datorii | 20.677 |
| Capitaluri proprii | 273.265 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 46.252 |
| Venituri totale | 46.252 |
| Cheltuieli totale | 8.317 |
| Profit brut | 37.935 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 36.944 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 250.579 |
| Stocuri | 546 |
| Creante | 168.308 |
| Disponibilitati | 81.725 |
| Cheltuieli in avans | 4.131 |
| Datorii | 18.389 |
| Capitaluri proprii | 236.321 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 61.147 |
| Venituri totale | 61.147 |
| Cheltuieli totale | 17.934 |
| Profit brut | 43.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 41.415 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 203.309 |
| Creante | 168.308 |
| Disponibilitati | 35.001 |
| Cheltuieli in avans | 4.131 |
| Datorii | 12.534 |
| Capitaluri proprii | 194.906 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 70.090 |
| Venituri totale | 70.090 |
| Cheltuieli totale | 51.518 |
| Profit brut | 18.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 17.152 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 182.728 |
| Creante | 10.100 |
| Disponibilitati | 172.628 |
| Cheltuieli in avans | 4.131 |
| Datorii | 9.105 |
| Capitaluri proprii | 177.754 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 83.964 |
| Venituri totale | 83.964 |
| Cheltuieli totale | 74.904 |
| Profit brut | 9.060 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.221 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.010 |
| Active circulante | 172.102 |
| Creante | 10.231 |
| Disponibilitati | 161.871 |
| Cheltuieli in avans | 4.301 |
| Datorii | 8.879 |
| Capitaluri proprii | 169.534 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 79.658 |
| Venituri totale | 79.658 |
| Cheltuieli totale | 74.004 |
| Profit brut | 5.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.859 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 4.020 |
| Active circulante | 166.396 |
| Creante | 10.046 |
| Disponibilitati | 156.350 |
| Cheltuieli in avans | 4.301 |
| Datorii | 10.042 |
| Capitaluri proprii | 164.675 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 92.218 |
| Venituri totale | 92.218 |
| Cheltuieli totale | 64.650 |
| Profit brut | 27.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 26.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 146.582 |
| Stocuri | 2.109 |
| Creante | 10.134 |
| Disponibilitati | 134.339 |
| Cheltuieli in avans | 4.301 |
| Datorii | 10.744 |
| Capitaluri proprii | 140.139 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 84.023 |
| Venituri totale | 84.027 |
| Cheltuieli totale | 57.432 |
| Profit brut | 26.595 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 25.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-21 22:37:36 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-21 22:37:36 |