TECADE SRL – CUI 13783389
Pe scurt
TECADE SRL are CUI 13783389, număr de înregistrare J2001000325085 și sediul în Municipiul Braşov, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.622.269 lei, un profit net de 4.347 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TECADE SRL |
| CUI | 13783389 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000325085 |
| EUID | ROONRC.J2001000325085 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-03-19 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEANU PAUL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 622 269 | 4 347 | 2 938 862 | 1 082 362 | 2 073 067 | 228 305 | 7 |
| 2024 | 994 813 | 16 132 | 2 028 043 | 1 029 329 | 1 213 865 | 223 958 | 7 |
| 2023 | 1 696 536 | 171 775 | 1 254 045 | 783 150 | 705 880 | 245 825 | 8 |
| 2022 | 1 232 011 | 50 200 | 1 068 116 | 709 442 | 429 613 | 74 050 | 6 |
| 2021 | 904 804 | 88 199 | 1 247 466 | 623 903 | 645 718 | 23 851 | 5 |
| 2020 | 541 151 | -115 455 | 1 096 392 | 621 083 | 410 173 | -64 348 | 6 |
| 2019 | 1 214 889 | 18 857 | 932 456 | 622 593 | 357 807 | 51 107 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 622 269 lei
63%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TECADE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 4433 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AMY-CONS DESIGN S.R.L. – locul 4429, 1,63 mil. lei, Iaşi
- GRAND EURONIDAR S.R.L. – locul 4429, 356.165 lei, Sălaj
- DIBRIA KONSTRUKT S.R.L. – locul 4430, 1,63 mil. lei, Bucureşti
- LYK CONFORT S.R.L. – locul 4430, 356.049 lei, Bistriţa-Năsăud
- GOLDEN_BLISS S.R.L. – locul 4431, 1,62 mil. lei, Iaşi
- ASCON IMOB-RENT S.R.L. – locul 4431, 356.034 lei, Bucureşti
- TOMANEDIN SRL – locul 4432, 1,62 mil. lei, Braşov
- ROXANA CONSTRUCT GENERAL S.R.L. – locul 4432, 356.030 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TECADE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TECADE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TECADE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.029.329 |
| Active circulante | 1.213.865 |
| Stocuri | 778.031 |
| Creante | 172.349 |
| Disponibilitati | 263.485 |
| Cheltuieli in avans | 8.807 |
| Datorii | 2.028.043 |
| Capitaluri proprii | 223.958 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 994.813 |
| Venituri totale | 1.209.386 |
| Cheltuieli totale | 1.165.208 |
| Profit brut | 44.178 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 783.150 |
| Active circulante | 705.880 |
| Stocuri | 379.099 |
| Creante | 158.807 |
| Disponibilitati | 167.974 |
| Cheltuieli in avans | 10.840 |
| Datorii | 1.254.045 |
| Capitaluri proprii | 245.825 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 1.696.536 |
| Venituri totale | 1.711.624 |
| Cheltuieli totale | 1.490.399 |
| Profit brut | 221.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 171.775 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 709.442 |
| Active circulante | 429.613 |
| Stocuri | 318.818 |
| Creante | 91.097 |
| Disponibilitati | 19.698 |
| Cheltuieli in avans | 3.111 |
| Datorii | 1.068.116 |
| Capitaluri proprii | 74.050 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 1.232.011 |
| Venituri totale | 1.236.397 |
| Cheltuieli totale | 1.186.197 |
| Profit brut | 50.200 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 50.200 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 623.903 |
| Active circulante | 645.718 |
| Stocuri | 366.794 |
| Creante | 106.404 |
| Disponibilitati | 172.520 |
| Cheltuieli in avans | 1.696 |
| Datorii | 1.247.466 |
| Capitaluri proprii | 23.851 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 904.804 |
| Venituri totale | 914.050 |
| Cheltuieli totale | 825.851 |
| Profit brut | 88.199 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 621.083 |
| Active circulante | 410.173 |
| Stocuri | 311.017 |
| Creante | 52.628 |
| Disponibilitati | 46.528 |
| Cheltuieli in avans | 788 |
| Datorii | 1.096.392 |
| Capitaluri proprii | -64.348 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 541.151 |
| Venituri totale | 499.323 |
| Cheltuieli totale | 614.778 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 115.455 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 115.455 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 622.593 |
| Active circulante | 357.807 |
| Stocuri | 332.691 |
| Creante | 12.198 |
| Disponibilitati | 12.918 |
| Cheltuieli in avans | 3.163 |
| Datorii | 932.456 |
| Capitaluri proprii | 51.107 |
| Capital social | 610.000 |
| Cifra de afaceri | 1.214.889 |
| Venituri totale | 1.318.168 |
| Cheltuieli totale | 1.299.311 |
| Profit brut | 18.857 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.857 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 620.580 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 236.497 |
| Stocuri | 159.780 |
| Creante | 19.709 |
| Casa si conturi la banci | 57.008 |
| DATORII | 824.826 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.251 |
| Capital subscris varsat | 610.000 |
| Cifra de afaceri neta | 587.665 |
| VENITURI TOTALE | 587.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 775.112 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 187.432 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 187.970 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 676.855 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 402.810 |
| Stocuri | 317.126 |
| Creante | 39.982 |
| Casa si conturi la banci | 45.702 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 154 |
| DATORII | 859.598 |
| CAPITALURI - TOTAL | 220.221 |
| Capital subscris varsat | 610.000 |
| Cifra de afaceri neta | 427.679 |
| VENITURI TOTALE | 1.034.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.246.989 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 212.978 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 212.978 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.168.978 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 499.538 |
| Stocuri | 442.597 |
| Creante | 39.751 |
| Casa si conturi la banci | 17.190 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 551 |
| DATORII | 1.235.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 433.198 |
| Capital subscris varsat | 610.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 549.556 |
| VENITURI TOTALE | 741.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 995.657 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 253.784 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 253.784 |
| Numar mediu de salariati | 16 |