SYLTRANS SRL – CUI 21245542
Informativ
SYLTRANS SRL are CUI 21245542, număr de înregistrare J37/156/2007 și sediul în Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.303.424 lei, un profit net de 83.073 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SYLTRANS SRL |
| CUI | 21245542 |
| Nr. Reg. Com. | J37/156/2007 |
| EUID | ROONRC.J37/156/2007 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-03-01 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOZIANU VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 303 424 | 83 073 | 1 212 057 | 1 021 070 | 1 059 172 | 876 885 | 6 |
| 2024 | 1 999 074 | 211 870 | 1 447 292 | 1 251 695 | 980 709 | 793 812 | 3 |
| 2023 | 1 593 677 | 362 655 | 112 191 | 128 964 | 567 456 | 592 929 | 3 |
| 2022 | 1 474 230 | 218 853 | 372 562 | 168 566 | 434 270 | 230 274 | 2 |
| 2021 | 1 029 572 | 12 293 | 254 987 | 236 362 | 258 074 | 254 002 | 2 |
| 2020 | 942 854 | -32 782 | 400 622 | 524 779 | 118 580 | 242 737 | 4 |
| 2019 | 923 201 | -78 655 | 409 254 | 397 443 | 287 331 | 275 520 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SYLTRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 4868 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SSR CHINDRIS TRANS S.R.L. – locul 4864, 2,30 mil. lei, Maramureş
- BENECAB SRL – locul 4864, 2.635 lei, Cluj
- BRARO IMPEX SRL – locul 4865, 2,30 mil. lei, Cluj
- CLM BOMBY S.R.L. – locul 4865, 2.607 lei, Ilfov
- DEACONESCU OVIDIU TRANSPORT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ – locul 4866, 2,30 mil. lei, Vâlcea
- VIVA TAXI S.R.L. – locul 4866, 2.563 lei, Sibiu
- SIRITIAN LOGISTIC S.R.L. – locul 4867, 2,30 mil. lei, Suceava
- SOCIALDRIVE S.R.L. – locul 4867, 2.526 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SYLTRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SYLTRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SYLTRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.251.695 |
| Active circulante | 980.709 |
| Stocuri | 41.755 |
| Creante | 926.975 |
| Disponibilitati | 11.979 |
| Cheltuieli in avans | 8.700 |
| Datorii | 1.447.292 |
| Capitaluri proprii | 793.812 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.999.074 |
| Venituri totale | 2.103.541 |
| Cheltuieli totale | 1.846.740 |
| Profit brut | 256.801 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 211.870 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 128.964 |
| Active circulante | 567.456 |
| Creante | 501.807 |
| Disponibilitati | 65.649 |
| Cheltuieli in avans | 8.700 |
| Datorii | 112.191 |
| Capitaluri proprii | 592.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.593.677 |
| Venituri totale | 1.672.252 |
| Cheltuieli totale | 1.293.232 |
| Profit brut | 379.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 362.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 168.566 |
| Active circulante | 434.270 |
| Creante | 423.567 |
| Disponibilitati | 10.703 |
| Datorii | 372.562 |
| Capitaluri proprii | 230.274 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.474.230 |
| Venituri totale | 1.601.693 |
| Cheltuieli totale | 1.366.610 |
| Profit brut | 235.083 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 218.853 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 236.362 |
| Active circulante | 258.074 |
| Creante | 248.763 |
| Disponibilitati | 9.311 |
| Cheltuieli in avans | 14.553 |
| Datorii | 254.987 |
| Capitaluri proprii | 254.002 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.029.572 |
| Venituri totale | 1.048.683 |
| Cheltuieli totale | 1.025.961 |
| Profit brut | 22.722 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 524.779 |
| Active circulante | 118.580 |
| Creante | 85.181 |
| Disponibilitati | 33.399 |
| Datorii | 400.622 |
| Capitaluri proprii | 242.737 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 942.854 |
| Venituri totale | 971.233 |
| Cheltuieli totale | 995.045 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.812 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 32.782 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 397.443 |
| Active circulante | 287.331 |
| Stocuri | 193 |
| Creante | 277.369 |
| Disponibilitati | 9.769 |
| Datorii | 409.254 |
| Capitaluri proprii | 275.520 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 923.201 |
| Venituri totale | 929.553 |
| Cheltuieli totale | 998.459 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 68.906 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 78.655 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 247.483 |
| Active circulante | 254.475 |
| Stocuri | 193 |
| Creante | 239.391 |
| Disponibilitati | 14.891 |
| Datorii | 141.745 |
| Capitaluri proprii | 360.213 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.450.762 |
| Venituri totale | 1.495.343 |
| Cheltuieli totale | 1.344.982 |
| Profit brut | 150.361 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 135.452 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 134.885 |
| Active circulante | 189.797 |
| Stocuri | 193 |
| Creante | 183.746 |
| Disponibilitati | 5.858 |
| Datorii | 27.528 |
| Capitaluri proprii | 297.154 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.066.823 |
| Venituri totale | 1.069.750 |
| Cheltuieli totale | 828.206 |
| Profit brut | 241.544 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 230.876 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 140.267 |
| Active circulante | 129.106 |
| Stocuri | 193 |
| Creante | 119.625 |
| Disponibilitati | 9.288 |
| Datorii | 203.094 |
| Capitaluri proprii | 66.279 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 578.538 |
| Venituri totale | 580.566 |
| Cheltuieli totale | 474.749 |
| Profit brut | 105.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 98.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |