SUN CAFFE SRL – CUI 31464612
Pe scurt
SUN CAFFE SRL are CUI 31464612, număr de înregistrare J2017001702239 și sediul în Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.458.591 lei, un profit net de 1.080.070 lei și un număr mediu de 228 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SUN CAFFE SRL |
| CUI | 31464612 |
| Nr. Reg. Com. | J2017001702239 |
| EUID | ROONRC.J2017001702239 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-04-19 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STAMATE DIANA ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 458 591 | 1 080 070 | 20 237 301 | 8 638 995 | 13 861 747 | 3 363 789 | 228 |
| 2024 | 20 581 447 | 888 712 | 16 100 231 | 8 140 018 | 9 366 991 | 2 727 807 | 90 |
| 2023 | 23 947 722 | 920 402 | 17 967 374 | 10 088 989 | 8 778 308 | 2 220 952 | 110 |
| 2022 | 19 426 217 | 731 035 | 9 954 047 | 7 171 710 | 3 522 724 | 2 061 416 | 91 |
| 2021 | 13 634 833 | 1 014 178 | 12 327 810 | 7 773 088 | 5 303 041 | 1 429 281 | 77 |
| 2020 | 12 864 085 | 1 139 433 | 12 209 211 | 9 189 674 | 4 161 970 | 1 142 433 | 90 |
| 2019 | 9 881 353 | 806 335 | 7 508 608 | 6 375 668 | 1 904 623 | 771 683 | 30 |
| 2018 | 4 606 556 | 454 388 | 2 895 451 | — | — | — | 27 |
| 2017 | 1 510 799 | 251 531 | 1 144 713 | — | — | — | 19 |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 458 591 lei
48%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SUN CAFFE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 380 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ASONIDO SRL – locul 376, 30,65 mil. lei, Braşov
- PRACTIC TEAM SRL – locul 376, 1,34 mil. lei, Giurgiu
- ALVECO SRL – locul 376, 872.015 lei, Bihor
- VIDOVIVAL S.R.L. – locul 376, 361.119 lei, Constanţa
- STO SRL – locul 376, 211.505 lei, Iaşi
- ADINUTZA & OVI SRL – locul 377, 30,54 mil. lei, Arad
- VLAD TRANS SRL – locul 377, 1,34 mil. lei, Tulcea
- MALEX TRANS SRL – locul 377, 868.811 lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SUN CAFFE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SUN CAFFE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SUN CAFFE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 8.140.018 |
| Active circulante | 9.366.991 |
| Stocuri | 5.530.212 |
| Creante | 3.721.009 |
| Disponibilitati | 115.770 |
| Cheltuieli in avans | 1.321.029 |
| Datorii | 16.100.231 |
| Capitaluri proprii | 2.727.807 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 20.581.447 |
| Venituri totale | 21.444.200 |
| Cheltuieli totale | 20.245.444 |
| Profit brut | 1.198.756 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 888.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 90 |
| Active imobilizate | 10.088.989 |
| Active circulante | 8.778.308 |
| Stocuri | 3.821.186 |
| Creante | 4.093.519 |
| Disponibilitati | 863.603 |
| Cheltuieli in avans | 1.321.029 |
| Datorii | 17.967.374 |
| Capitaluri proprii | 2.220.952 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 23.947.722 |
| Venituri totale | 24.203.458 |
| Cheltuieli totale | 23.002.157 |
| Profit brut | 1.201.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 920.402 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 110 |
| Active imobilizate | 7.171.710 |
| Active circulante | 3.522.724 |
| Stocuri | 346.080 |
| Creante | 2.807.131 |
| Disponibilitati | 369.513 |
| Cheltuieli in avans | 1.321.029 |
| Datorii | 9.954.047 |
| Capitaluri proprii | 2.061.416 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 19.426.217 |
| Venituri totale | 19.713.576 |
| Cheltuieli totale | 18.753.272 |
| Profit brut | 960.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 731.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 91 |
| Active imobilizate | 7.773.088 |
| Active circulante | 5.303.041 |
| Stocuri | 410.296 |
| Creante | 3.692.289 |
| Disponibilitati | 1.200.456 |
| Cheltuieli in avans | 680.962 |
| Datorii | 12.327.810 |
| Capitaluri proprii | 1.429.281 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 13.634.833 |
| Venituri totale | 13.718.407 |
| Cheltuieli totale | 12.321.770 |
| Profit brut | 1.396.637 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.014.178 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 77 |
| Active imobilizate | 9.189.674 |
| Active circulante | 4.161.970 |
| Stocuri | 985 |
| Creante | 3.297.147 |
| Disponibilitati | 863.838 |
| Datorii | 12.209.211 |
| Capitaluri proprii | 1.142.433 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 12.864.085 |
| Venituri totale | 12.889.210 |
| Cheltuieli totale | 11.397.031 |
| Profit brut | 1.492.179 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.139.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 90 |
| Active imobilizate | 6.375.668 |
| Active circulante | 1.904.623 |
| Creante | 1.811.643 |
| Disponibilitati | 92.980 |
| Datorii | 7.508.608 |
| Capitaluri proprii | 771.683 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 9.881.353 |
| Venituri totale | 10.128.461 |
| Cheltuieli totale | 9.169.944 |
| Profit brut | 958.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 806.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 30 |
| Active imobilizate | 2.222.740 |
| Active circulante | 1.271.235 |
| Stocuri | 332.439 |
| Creante | 861.876 |
| Disponibilitati | 76.920 |
| Cheltuieli in avans | 16.667 |
| Datorii | 2.895.451 |
| Capitaluri proprii | 615.191 |
| Capital social | 3.000 |
| Cifra de afaceri | 4.606.556 |
| Venituri totale | 4.606.587 |
| Cheltuieli totale | 4.106.134 |
| Profit brut | 500.453 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 454.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 27 |
| Active imobilizate | 727.404 |
| Active circulante | 353.576 |
| Creante | 262.857 |
| Disponibilitati | 90.719 |
| Cheltuieli in avans | 331.046 |
| Datorii | 1.144.713 |
| Capitaluri proprii | 267.313 |
| Capital social | 4.010 |
| Cifra de afaceri | 1.510.799 |
| Venituri totale | 1.532.735 |
| Cheltuieli totale | 1.266.093 |
| Profit brut | 266.642 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 251.531 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| Active imobilizate | 379.008 |
| Active circulante | 144.006 |
| Creante | 123.644 |
| Disponibilitati | 20.362 |
| Cheltuieli in avans | 90.525 |
| Datorii | 600.767 |
| Capitaluri proprii | 12.772 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 166.284 |
| Venituri totale | 166.290 |
| Cheltuieli totale | 132.654 |
| Profit brut | 33.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 30.598 |
| Pierdere neta | 0 |