STARNET CONSULTING SRL – CUI 10206661
Pe scurt
STARNET CONSULTING SRL are CUI 10206661, număr de înregistrare J1998000243123 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.014.644 lei, un profit net de 50.850 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STARNET CONSULTING SRL |
| CUI | 10206661 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000243123 |
| EUID | ROONRC.J12/243/1998 |
| CAEN | 6290 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-02-12 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SÂRBU CORNELIU-MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 014 644 | 50 850 | 781 807 | 14 025 | 721 731 | 113 984 | 3 |
| 2024 | 841 143 | 92 863 | 71 448 | 33 031 | 612 359 | 726 095 | 3 |
| 2023 | 1 720 112 | 570 098 | 108 825 | 77 695 | 1 162 702 | 1 280 283 | 4 |
| 2022 | 2 238 802 | 647 051 | 773 292 | 112 576 | 1 218 748 | 710 185 | 5 |
| 2021 | 3 674 662 | 845 044 | 437 650 | 148 555 | 1 288 419 | 908 178 | 4 |
| 2020 | 884 337 | 155 401 | 309 847 | 11 934 | 329 029 | 184 879 | 4 |
| 2019 | 808 280 | 5 939 | 420 626 | 57 227 | 422 689 | 214 477 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 014 644 lei
21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STARNET CONSULTING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6290 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Descriere Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 6290: Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 252 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- COERA BC SRL – locul 248, 28,32 mil. lei, Cluj
- SKYCONSULT RO SRL – locul 248, 4,52 mil. lei, Iaşi
- KETEK BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. – locul 248, 1,64 mil. lei, Suceava
- EBAS (EXPERT BUSINESS ANALYTICS SOFTWARE) S.R.L. – locul 248, 1,03 mil. lei, Mehedinţi
- BIO RIOT S.R.L. – locul 248, 639.560 lei, Ilfov
- SACM SERVICES S.R.L. – locul 248, 343.472 lei, Bucureşti
- PAYU ROMANIA SERVICES S.A. – locul 249, 28,23 mil. lei, Bucureşti
- NET SECURE SRL – locul 249, 4,45 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STARNET CONSULTING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STARNET CONSULTING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STARNET CONSULTING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 33.031 |
| Active circulante | 612.359 |
| Stocuri | 231.025 |
| Creante | 258.714 |
| Disponibilitati | 122.620 |
| Cheltuieli in avans | 160.918 |
| Datorii | 71.448 |
| Venituri in avans | 8.765 |
| Capitaluri proprii | 726.095 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 841.143 |
| Venituri totale | 846.005 |
| Cheltuieli totale | 729.031 |
| Profit brut | 116.974 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 92.863 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 77.695 |
| Active circulante | 1.162.702 |
| Stocuri | 255.048 |
| Creante | 211.868 |
| Disponibilitati | 695.786 |
| Cheltuieli in avans | 162.279 |
| Datorii | 108.825 |
| Venituri in avans | 13.568 |
| Capitaluri proprii | 1.280.283 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.720.112 |
| Venituri totale | 1.738.394 |
| Cheltuieli totale | 1.154.102 |
| Profit brut | 584.292 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 570.098 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 112.576 |
| Active circulante | 1.218.748 |
| Stocuri | 319.700 |
| Creante | 498.548 |
| Disponibilitati | 400.500 |
| Cheltuieli in avans | 160.918 |
| Datorii | 773.292 |
| Venituri in avans | 8.765 |
| Capitaluri proprii | 710.185 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.238.802 |
| Venituri totale | 2.247.519 |
| Cheltuieli totale | 1.580.677 |
| Profit brut | 666.842 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 647.051 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 148.555 |
| Active circulante | 1.288.419 |
| Stocuri | 316.664 |
| Creante | 344.696 |
| Disponibilitati | 627.059 |
| Cheltuieli in avans | 161.438 |
| Datorii | 437.650 |
| Venituri in avans | 252.584 |
| Capitaluri proprii | 908.178 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.674.662 |
| Venituri totale | 3.676.552 |
| Cheltuieli totale | 2.796.333 |
| Profit brut | 880.219 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 845.044 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 11.934 |
| Active circulante | 329.029 |
| Stocuri | 82.695 |
| Creante | 150.468 |
| Disponibilitati | 95.866 |
| Cheltuieli in avans | 162.528 |
| Datorii | 309.847 |
| Venituri in avans | 8.765 |
| Capitaluri proprii | 184.879 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 884.337 |
| Venituri totale | 902.038 |
| Cheltuieli totale | 738.414 |
| Profit brut | 163.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 155.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 57.227 |
| Active circulante | 422.689 |
| Stocuri | 253.243 |
| Creante | 138.663 |
| Disponibilitati | 30.783 |
| Cheltuieli in avans | 163.952 |
| Datorii | 420.626 |
| Venituri in avans | 8.765 |
| Capitaluri proprii | 214.477 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 808.280 |
| Venituri totale | 857.285 |
| Cheltuieli totale | 842.764 |
| Profit brut | 14.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.939 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 194.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 415.829 |
| Stocuri | 196.317 |
| Creante | 211.611 |
| Casa si conturi la banci | 7.901 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 163.188 |
| DATORII | 559.530 |
| VENITURI IN AVANS | 5.582 |
| CAPITALURI - TOTAL | 208.538 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.705.753 |
| VENITURI TOTALE | 1.769.957 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.739.650 |
| Profitul brut | 30.307 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.434 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 364.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 738.719 |
| Stocuri | 307.324 |
| Creante | 409.387 |
| Casa si conturi la banci | 22.008 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 168.794 |
| DATORII | 1.027.459 |
| VENITURI IN AVANS | 48.769 |
| CAPITALURI - TOTAL | 196.104 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.326.303 |
| VENITURI TOTALE | 2.364.435 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.345.033 |
| Profitul brut | 19.402 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 603.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 404.174 |
| Stocuri | 129.909 |
| Creante | 251.864 |
| Casa si conturi la banci | 22.401 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.261 |
| DATORII | 914.843 |
| VENITURI IN AVANS | 91.150 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.741 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.897.375 |
| VENITURI TOTALE | 4.485.330 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.341.754 |
| Profitul brut | 143.576 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 115.941 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |