STAR ASSEMBLY SRL – CUI 31875758
Pe scurt
STAR ASSEMBLY SRL are CUI 31875758, număr de înregistrare J01/387/2013 și sediul în Municipiul Sebeş, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 2815 – Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.607.925.468 lei, un profit net de 352.106.178 lei și un număr mediu de 1.429 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STAR ASSEMBLY SRL |
| CUI | 31875758 |
| Nr. Reg. Com. | J01/387/2013 |
| EUID | ROONRC.J1/387/2013 |
| CAEN | 2815 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-06-18 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JACOB PAULUS | - | Germania |
| ACHIM GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 607 925 468 | 352 106 178 | 586 882 145 | 1 324 309 140 | 737 022 480 | 1 419 760 578 | 1 429 |
| 2024 | 10 663 054 125 | 332 665 209 | 1 025 227 888 | 1 399 864 027 | 1 083 577 442 | 1 398 470 624 | 1 501 |
| 2023 | 10 013 532 065 | 412 734 652 | 1 596 469 162 | 1 477 626 670 | 1 441 719 886 | 1 304 251 672 | 1 565 |
| 2022 | 9 049 704 523 | 358 371 516 | 1 226 892 021 | 1 323 712 335 | 1 065 300 535 | 1 129 141 730 | 1 774 |
| 2021 | 7 074 081 979 | 326 046 183 | 1 551 575 285 | 1 588 244 179 | 1 064 664 031 | 1 057 541 024 | 1 691 |
| 2020 | 7 365 289 887 | 242 631 604 | 1 757 943 428 | 1 833 749 653 | 948 182 631 | 958 435 619 | 1 746 |
| 2019 | 7 204 820 384 | 232 323 830 | 2 052 102 007 | 2 058 094 111 | 1 022 682 265 | 935 416 936 | 1 737 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 607 925 468 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STAR ASSEMBLY SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2815 Rev. 2 (echivalent: 2815 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Alba , domeniul 2815: Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (28), poziții apropiate de locul 1 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MAKITA EU SRL – locul 1, 3,09 mld. lei, Ilfov
- CAMERON ROMÂNIA SRL – locul 1, 1,98 mld. lei, Prahova
- GESTAMP BEYCELIK ROMANIA S.R.L. – locul 1, 1,26 mld. lei, Argeş
- STABILUS ROMANIA SRL – locul 1, 943,12 mil. lei, Bucureşti
- FRIGOGLASS ROMANIA SRL – locul 1, 703,91 mil. lei, Timiş
- HAULOTTE ARGEŞ SRL – locul 1, 627,44 mil. lei, Argeş
- MASCHIO ROMANIA SRL – locul 1, 298,01 mil. lei, Arad
- SIT ROMANIA SRL – locul 1, 235,58 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STAR ASSEMBLY SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STAR ASSEMBLY SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STAR ASSEMBLY SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.399.864.027 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.083.577.442 |
| Stocuri | 479.319.614 |
| Creante | 600.593.074 |
| Casa si conturi la banci | 3.664.754 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 392.358 |
| DATORII | 1.025.227.888 |
| VENITURI IN AVANS | 45.717.056 |
| PROVIZIOANE | 14.418.259 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.398.470.624 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.663.054.125 |
| VENITURI TOTALE | 10.809.112.819 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.297.222.304 |
| Profitul brut | 511.890.515 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 332.665.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.501 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.477.626.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.441.719.886 |
| Stocuri | 591.591.179 |
| Creante | 844.032.284 |
| Casa si conturi la banci | 6.096.423 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 647.694 |
| DATORII | 1.596.469.162 |
| VENITURI IN AVANS | 5.394.171 |
| PROVIZIOANE | 13.879.245 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.304.251.672 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.013.532.065 |
| VENITURI TOTALE | 10.116.088.356 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.630.320.456 |
| Profitul brut | 485.767.900 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 412.734.652 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.565 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.323.712.335 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.065.300.535 |
| Stocuri | 457.124.201 |
| Creante | 604.369.605 |
| Casa si conturi la banci | 3.806.729 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 691.451 |
| DATORII | 1.226.892.021 |
| VENITURI IN AVANS | 21.287.235 |
| PROVIZIOANE | 12.383.335 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.129.141.730 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.049.704.523 |
| VENITURI TOTALE | 9.151.455.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.735.218.379 |
| Profitul brut | 416.236.637 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 358.371.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.774 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.588.244.179 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.064.664.031 |
| Stocuri | 557.694.243 |
| Creante | 468.883.451 |
| Casa si conturi la banci | 38.086.337 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 452.306 |
| DATORII | 1.551.575.285 |
| VENITURI IN AVANS | 38.060.052 |
| PROVIZIOANE | 6.184.155 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.057.541.024 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.074.081.979 |
| VENITURI TOTALE | 7.125.339.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.739.831.854 |
| Profitul brut | 385.507.455 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 326.046.183 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.691 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.833.749.653 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 948.182.631 |
| Stocuri | 466.086.694 |
| Creante | 474.786.955 |
| Casa si conturi la banci | 7.308.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 718.016 |
| DATORII | 1.757.943.428 |
| VENITURI IN AVANS | 59.722.739 |
| PROVIZIOANE | 6.548.514 |
| CAPITALURI - TOTAL | 958.435.619 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.365.289.887 |
| VENITURI TOTALE | 7.451.050.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.137.542.355 |
| Profitul brut | 313.508.006 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 242.631.604 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.746 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.058.094.111 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.022.682.265 |
| Stocuri | 403.862.279 |
| Creante | 451.137.850 |
| Casa si conturi la banci | 167.682.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 284.626 |
| DATORII | 2.052.102.007 |
| VENITURI IN AVANS | 81.735.418 |
| PROVIZIOANE | 11.806.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 935.416.936 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.204.820.384 |
| VENITURI TOTALE | 7.222.030.303 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.924.326.745 |
| Profitul brut | 297.703.558 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 232.323.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.737 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.222.294.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 740.004.109 |
| Stocuri | 590.211.118 |
| Creante | 112.350.705 |
| Casa si conturi la banci | 37.442.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 194.428 |
| DATORII | 1.899.392.354 |
| VENITURI IN AVANS | 102.190.512 |
| PROVIZIOANE | 12.816.789 |
| CAPITALURI - TOTAL | 948.093.106 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.229.514.702 |
| VENITURI TOTALE | 7.528.989.569 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.186.090.276 |
| Profitul brut | 342.899.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 264.368.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.854 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.042.623.325 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.184.495.212 |
| Stocuri | 420.186.982 |
| Creante | 758.556.374 |
| Casa si conturi la banci | 5.751.856 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 566.715 |
| DATORII | 2.135.863.097 |
| VENITURI IN AVANS | 123.138.188 |
| PROVIZIOANE | 9.323.487 |
| CAPITALURI - TOTAL | 959.360.480 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.328.061.605 |
| VENITURI TOTALE | 7.549.657.567 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.240.525.218 |
| Profitul brut | 309.132.349 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 246.037.044 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.811 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.293.535.028 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 756.907.375 |
| Stocuri | 318.214.433 |
| Creante | 421.466.632 |
| Casa si conturi la banci | 17.226.310 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 154.372 |
| DATORII | 1.188.921.229 |
| VENITURI IN AVANS | 142.394.601 |
| PROVIZIOANE | 5.957.509 |
| CAPITALURI - TOTAL | 713.323.436 |
| Capital subscris varsat | 664.712.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 1.496.048.984 |
| VENITURI TOTALE | 1.665.044.188 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.595.339.582 |
| Profitul brut | 69.704.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 52.457.312 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 547 |