SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL – CUI 36978657
Pe scurt
SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL are CUI 36978657, număr de înregistrare J2017000083320 și sediul în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.411.230 lei, un profit net de 765.380 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL |
| CUI | 36978657 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000083320 |
| EUID | ROONRC.J2017000083320 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-02-02 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STĂICUŢ IOAN ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 411 230 | 765 380 | 2 607 681 | 61 745 | 3 599 068 | 1 082 163 | 8 |
| 2024 | 7 715 257 | 614 630 | 1 264 393 | 99 518 | 2 203 239 | 1 082 339 | 9 |
| 2023 | 8 614 404 | 682 665 | 1 197 894 | 98 770 | 1 931 244 | 867 711 | 8 |
| 2022 | 7 249 989 | 574 142 | 1 107 489 | 141 325 | 1 520 208 | 590 767 | 7 |
| 2021 | 5 442 906 | 374 402 | 1 411 760 | 216 535 | 1 569 934 | 408 205 | 7 |
| 2020 | 3 931 943 | 128 321 | 1 599 212 | 210 976 | 1 514 278 | 128 961 | 7 |
| 2019 | 3 210 498 | 64 632 | 1 171 786 | 183 722 | 1 038 043 | 77 194 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 411 230 lei
22%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 218 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VYMM HOLZ HANDEL S.R.L. – locul 214, 33,70 mil. lei, Suceava
- DUTCHMED SRL – locul 214, 31,13 mil. lei, Sibiu
- ELECTRA - VISION GROUP SRL – locul 214, 27,20 mil. lei, Bucureşti
- GASTRO PLUS EXPERT SRL – locul 214, 24,55 mil. lei, Timiş
- ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL – locul 214, 22,86 mil. lei, Argeş
- PRIMATEHNIC SERVICE SRL – locul 214, 14,15 mil. lei, Bucureşti
- MOBILE PARTS SRL – locul 214, 10,19 mil. lei, Mureş
- WEST FRUTA DISTRIBUTION SRL – locul 214, 10,06 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 99.518 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.203.239 |
| Stocuri | 1.044.668 |
| Creante | 1.155.781 |
| Casa si conturi la banci | 2.790 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.975 |
| DATORII | 1.264.393 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.082.339 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.715.257 |
| VENITURI TOTALE | 7.736.482 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.021.153 |
| Profitul brut | 715.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 614.630 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 98.770 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.931.244 |
| Stocuri | 1.190.249 |
| Creante | 886.892 |
| Casa si conturi la banci | -145.897 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 35.591 |
| DATORII | 1.197.894 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 867.711 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.614.404 |
| VENITURI TOTALE | 8.638.699 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.847.637 |
| Profitul brut | 791.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 682.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 141.325 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.520.208 |
| Stocuri | 720.874 |
| Creante | 932.922 |
| Casa si conturi la banci | -133.588 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.723 |
| DATORII | 1.107.489 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 590.767 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.249.989 |
| VENITURI TOTALE | 7.271.956 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.607.933 |
| Profitul brut | 664.023 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 574.142 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 216.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.569.934 |
| Stocuri | 912.731 |
| Creante | 850.075 |
| Casa si conturi la banci | -192.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.496 |
| DATORII | 1.411.760 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 408.205 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.442.906 |
| VENITURI TOTALE | 5.461.381 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.031.621 |
| Profitul brut | 429.760 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 374.402 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 210.976 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.514.278 |
| Stocuri | 428.236 |
| Creante | 958.900 |
| Casa si conturi la banci | 127.142 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.919 |
| DATORII | 1.599.212 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 128.961 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.931.943 |
| VENITURI TOTALE | 3.998.558 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.835.009 |
| Profitul brut | 163.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 128.321 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| Active imobilizate | 183.722 |
| Active circulante | 1.038.043 |
| Stocuri | 345.154 |
| Creante | 606.477 |
| Disponibilitati | 86.412 |
| Cheltuieli in avans | 27.215 |
| Datorii | 1.171.786 |
| Capitaluri proprii | 77.194 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.210.498 |
| Venituri totale | 3.361.567 |
| Cheltuieli totale | 3.263.317 |
| Profit brut | 98.250 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 64.632 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 375.225 |
| Active circulante | 909.806 |
| Stocuri | 286.552 |
| Creante | 570.135 |
| Disponibilitati | 53.119 |
| Cheltuieli in avans | 2.754 |
| Datorii | 1.043.434 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 244.351 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.061.222 |
| Venituri totale | 3.067.400 |
| Cheltuieli totale | 2.792.503 |
| Profit brut | 274.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 244.111 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 106.413 |
| Active circulante | 532.281 |
| Stocuri | 239.439 |
| Creante | 290.725 |
| Disponibilitati | 2.117 |
| Cheltuieli in avans | 1.721 |
| Datorii | 453.019 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 187.396 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.320.290 |
| Venituri totale | 1.315.560 |
| Cheltuieli totale | 1.115.772 |
| Profit brut | 199.788 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 187.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |