ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL – CUI 30632955
Pe scurt
ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL are CUI 30632955, număr de înregistrare J2012001216032 și sediul în Sat Slobozia, Comuna Slobozia, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.863.419 lei, un profit net de 752.755 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL |
| CUI | 30632955 |
| Nr. Reg. Com. | J2012001216032 |
| EUID | ROONRC.J2012001216032 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-09-06 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ROŞU ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 863 419 | 752 755 | 2 936 648 | 3 990 380 | 5 390 859 | 6 444 591 | 7 |
| 2024 | 14 149 213 | 191 845 | 7 000 513 | 4 797 274 | 8 395 076 | 6 191 837 | 11 |
| 2023 | 28 875 929 | -825 635 | 5 834 765 | 5 908 158 | 5 923 669 | 5 999 991 | 12 |
| 2022 | 27 108 712 | 1 486 802 | 10 404 732 | 4 875 537 | 12 351 892 | 6 825 626 | 13 |
| 2021 | 19 421 830 | 1 443 771 | 8 151 533 | 4 505 891 | 8 972 787 | 5 338 825 | 14 |
| 2020 | 23 327 727 | 1 091 679 | 5 685 445 | 3 604 973 | 5 963 181 | 3 895 054 | 12 |
| 2019 | 11 947 329 | 575 139 | 3 282 205 | 2 129 894 | 3 952 757 | 2 803 375 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 863 419 lei
62%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Argeş , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 214 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SNICK AMBALAJE ŞI CONSUMABILE SRL – locul 210, 33,89 mil. lei, Buzău
- ZARYS INTERNATIONAL GROUP S.R.L. – locul 210, 31,68 mil. lei, Cluj
- ECOPAL DISTRIBUTION SRL – locul 210, 27,62 mil. lei, Argeş
- COMPANIA GENERALA DE CONSERVE ROMANIA SRL – locul 210, 25,70 mil. lei, Bucureşti
- COOPERATIVA AGRICOLA CODRII VLASIEI – locul 210, 23,92 mil. lei, Ilfov
- NEOTECH SRL – locul 210, 14,26 mil. lei, Bucureşti
- DIGITAL PERSPECTIVE SRL – locul 210, 10,65 mil. lei, Dâmboviţa
- TAVI & CRISTI SRL – locul 210, 10,28 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALEX TRANS MASTER CEREAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.797.274 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.395.076 |
| Stocuri | 6.662.879 |
| Creante | 1.613.462 |
| Casa si conturi la banci | 118.735 |
| DATORII | 7.000.513 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.191.837 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.149.213 |
| VENITURI TOTALE | 14.541.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.296.519 |
| Profitul brut | 244.857 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 191.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.908.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.923.669 |
| Stocuri | 1.499.051 |
| Creante | 1.787.896 |
| Casa si conturi la banci | 2.636.722 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.929 |
| DATORII | 5.834.765 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.999.991 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 28.875.929 |
| VENITURI TOTALE | 28.898.723 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.724.358 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 825.635 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 825.635 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.875.537 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.351.892 |
| Stocuri | 10.938.445 |
| Creante | 607.806 |
| Casa si conturi la banci | 805.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.929 |
| DATORII | 10.404.732 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.825.626 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 27.108.712 |
| VENITURI TOTALE | 27.501.651 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.693.178 |
| Profitul brut | 1.808.473 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.486.802 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.505.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.972.787 |
| Stocuri | 7.781.304 |
| Creante | 787.684 |
| Casa si conturi la banci | 403.799 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.680 |
| DATORII | 8.151.533 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.338.825 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.421.830 |
| VENITURI TOTALE | 19.948.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.272.833 |
| Profitul brut | 1.676.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.443.771 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.604.973 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.963.181 |
| Stocuri | 4.107.529 |
| Creante | 1.783.482 |
| Casa si conturi la banci | 72.170 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.345 |
| DATORII | 5.685.445 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.895.054 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 23.327.727 |
| VENITURI TOTALE | 25.007.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.727.590 |
| Profitul brut | 1.280.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.091.679 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.129.894 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.952.757 |
| Stocuri | 1.292.606 |
| Creante | 1.997.908 |
| Casa si conturi la banci | 662.243 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.929 |
| DATORII | 3.282.205 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.803.375 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.947.329 |
| VENITURI TOTALE | 11.977.352 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.284.442 |
| Profitul brut | 692.910 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 575.139 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.976.679 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.097.921 |
| Stocuri | 2.412.288 |
| Creante | 1.566.982 |
| Casa si conturi la banci | 118.651 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.520 |
| DATORII | 3.849.884 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.228.236 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.924.668 |
| VENITURI TOTALE | 11.954.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.913.163 |
| Profitul brut | 41.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.330 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.231.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.120.791 |
| Stocuri | 1.221.354 |
| Creante | 1.518.151 |
| Casa si conturi la banci | 381.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.014 |
| DATORII | 3.139.662 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.217.906 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.528.349 |
| VENITURI TOTALE | 18.607.997 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.143.314 |
| Profitul brut | 464.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 379.762 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.380.059 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.757.989 |
| Stocuri | 272.872 |
| Creante | 1.955.574 |
| Casa si conturi la banci | 1.529.543 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.356 |
| DATORII | 3.306.260 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.838.144 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 23.141.355 |
| VENITURI TOTALE | 23.142.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.328.078 |
| Profitul brut | 814.166 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 688.991 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |