SOL MARKER SRL – CUI 35111109
Pe scurt
SOL MARKER SRL are CUI 35111109, număr de înregistrare J40/12406/2015 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5920 – Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 342.614 lei, un profit net de 256.641 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SOL MARKER SRL |
| CUI | 35111109 |
| Nr. Reg. Com. | J40/12406/2015 |
| EUID | ROONRC.J40/12406/2015 |
| CAEN | 5920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-10-09 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRIGORE IONUȚ-COSMIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 342 614 | 256 641 | 107 652 | 20 905 | 343 628 | 256 881 | 1 |
| 2024 | 248 559 | 160 279 | 14 887 | 29 473 | 145 937 | 160 523 | 1 |
| 2023 | 200 047 | 112 717 | 11 071 | 22 523 | 119 611 | 131 063 | 1 |
| 2022 | 185 645 | 99 988 | 7 764 | 0 | 107 992 | 100 228 | 1 |
| 2021 | 116 122 | 55 992 | 7 000 | 0 | 108 436 | 101 436 | 1 |
| 2020 | 86 788 | 38 036 | 3 835 | 0 | 49 279 | 45 444 | 1 |
| 2019 | 204 150 | 72 384 | 5 798 | 0 | 120 989 | 115 191 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises342 614 lei
38%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOL MARKER SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5920 Rev. 2 (echivalent: 5920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5920: Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 117 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANDREEA ESCA SRL – locul 113, 1,78 mil. lei, Bucureşti
- RUBUS RECORDS S.R.L. – locul 113, 353.023 lei, Bucureşti
- LOOK AGAIN S.R.L. – locul 113, 177.012 lei, Iaşi
- CAMERA PICTURES 2019 S.R.L. – locul 114, 1,78 mil. lei, Timiş
- MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L. – locul 114, 351.904 lei, Dâmboviţa
- VISUAL MARKETING ART S.R.L. – locul 114, 176.751 lei, Ilfov
- NORD VEST TV ADVERTISING SRL – locul 115, 1,78 mil. lei, Satu Mare
- SIMO CLASS STILL SRL – locul 115, 346.924 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOL MARKER SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOL MARKER SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOL MARKER SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2019-03-07 |
| Data reactivare | 2019-04-10 |
| Data publicare | 2019-03-07 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.473 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 145.937 |
| Creante | 91.355 |
| Casa si conturi la banci | 54.582 |
| DATORII | 14.887 |
| CAPITALURI - TOTAL | 160.523 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 248.559 |
| VENITURI TOTALE | 248.608 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.843 |
| Profitul brut | 162.765 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 160.279 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.523 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 119.611 |
| Creante | 20.099 |
| Casa si conturi la banci | 99.512 |
| DATORII | 11.071 |
| CAPITALURI - TOTAL | 131.063 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 200.047 |
| VENITURI TOTALE | 200.347 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.629 |
| Profitul brut | 114.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 112.717 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 107.992 |
| Creante | 81.882 |
| Casa si conturi la banci | 26.110 |
| DATORII | 7.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 100.228 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 185.645 |
| VENITURI TOTALE | 185.683 |
| CHELTUIELI TOTALE | 83.838 |
| Profitul brut | 101.845 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.988 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 108.436 |
| Creante | 10.935 |
| Casa si conturi la banci | 97.501 |
| DATORII | 7.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 101.436 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 116.122 |
| VENITURI TOTALE | 116.262 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.109 |
| Profitul brut | 57.153 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 55.992 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.279 |
| Creante | 1.450 |
| Casa si conturi la banci | 47.829 |
| DATORII | 3.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.444 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 86.788 |
| VENITURI TOTALE | 87.018 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.114 |
| Profitul brut | 38.904 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.036 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 120.989 |
| Casa si conturi la banci | 120.989 |
| DATORII | 5.798 |
| CAPITALURI - TOTAL | 115.191 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 204.150 |
| VENITURI TOTALE | 204.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.960 |
| Profitul brut | 74.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 72.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.010 |
| Creante | 9.697 |
| Casa si conturi la banci | 45.313 |
| DATORII | 12.203 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.807 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 86.710 |
| VENITURI TOTALE | 86.716 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.250 |
| Profitul brut | 44.466 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.100 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.770 |
| Creante | 6.055 |
| Casa si conturi la banci | 18.715 |
| DATORII | 27.662 |
| CAPITALURI - TOTAL | -792 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 53.592 |
| VENITURI TOTALE | 53.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.146 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.551 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.087 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.593 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.028 |
| Creante | 3.306 |
| Casa si conturi la banci | 14.722 |
| DATORII | 24.326 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.295 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 45.110 |
| VENITURI TOTALE | 45.156 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.172 |
| Profitul brut | 1.984 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.533 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |