ŞOIMUL SIM S.R.L. – CUI 40301185
Informativ
ŞOIMUL SIM S.R.L. are CUI 40301185, număr de înregistrare J2018001938040 și sediul în Sat Bolătău, Comuna Zemeş, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.193.203 lei, o pierdere netă de 258.124 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ŞOIMUL SIM S.R.L. |
| CUI | 40301185 |
| Nr. Reg. Com. | J2018001938040 |
| EUID | ROONRC.J4/1938/2018 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-12-13 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DIACONU COSMIN-CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 193 203 | -258 124 | 759 331 | 362 778 | 467 752 | 9 218 | 4 |
| 2024 | 1 322 032 | -180 128 | 582 221 | 558 770 | 364 181 | 267 343 | 4 |
| 2023 | 2 764 789 | 545 577 | 872 868 | 757 185 | 672 642 | 459 109 | 4 |
| 2022 | 863 964 | 10 745 | 441 391 | 231 493 | 247 781 | -86 468 | 5 |
| 2021 | 568 444 | -57 383 | 255 371 | 164 707 | 142 264 | -97 213 | 5 |
| 2020 | 51 748 | -35 436 | 272 881 | 180 914 | 225 413 | -39 830 | 1 |
| 2019 | 0 | -4 594 | 211 586 | 202 442 | 200 450 | -4 394 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ŞOIMUL SIM S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 565 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GHEHORJ 76 SRL – locul 561, 1,20 mil. lei, Maramureş
- PRESTAGRO POTLOGI SRL – locul 561, 95.315 lei, Dâmboviţa
- REMUS LUCA FOREST S.R.L. – locul 561, 78.013 lei, Argeş
- ART.MO.-SAS SRL – locul 561, 40.201 lei, Maramureş
- SUSCATEAM SRL – locul 562, 1,20 mil. lei, Maramureş
- HOME FARM S.R.L. – locul 562, 92.755 lei, Iaşi
- NICU MARTA LEMN S.R.L. – locul 562, 77.535 lei, Cluj
- LEMNILI SRL – locul 562, 38.785 lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ŞOIMUL SIM S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ŞOIMUL SIM S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ŞOIMUL SIM S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 558.770 |
| Active circulante | 364.181 |
| Stocuri | 123.501 |
| Creante | 270.396 |
| Disponibilitati | -29.716 |
| Datorii | 582.221 |
| Venituri in avans | 73.387 |
| Capitaluri proprii | 267.343 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.322.032 |
| Venituri totale | 1.561.369 |
| Cheltuieli totale | 1.741.497 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 180.128 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 180.128 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 757.185 |
| Active circulante | 672.642 |
| Stocuri | 172.032 |
| Creante | 331.761 |
| Disponibilitati | 168.849 |
| Datorii | 872.868 |
| Venituri in avans | 97.850 |
| Capitaluri proprii | 459.109 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.764.789 |
| Venituri totale | 2.962.055 |
| Cheltuieli totale | 2.363.783 |
| Profit brut | 598.272 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 545.577 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 231.493 |
| Active circulante | 247.781 |
| Stocuri | 160.524 |
| Creante | 17.573 |
| Disponibilitati | 69.684 |
| Datorii | 441.391 |
| Venituri in avans | 124.351 |
| Capitaluri proprii | -86.468 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 863.964 |
| Venituri totale | 825.522 |
| Cheltuieli totale | 806.136 |
| Profit brut | 19.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 10.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 164.707 |
| Active circulante | 142.264 |
| Stocuri | 35.596 |
| Creante | 86.617 |
| Disponibilitati | 20.051 |
| Datorii | 255.371 |
| Venituri in avans | 148.813 |
| Capitaluri proprii | -97.213 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 568.444 |
| Venituri totale | 603.403 |
| Cheltuieli totale | 655.299 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 51.896 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 57.383 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 180.914 |
| Active circulante | 225.413 |
| Stocuri | 7.299 |
| Creante | 200.000 |
| Disponibilitati | 18.114 |
| Datorii | 272.881 |
| Venituri in avans | 173.276 |
| Capitaluri proprii | -39.830 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 51.748 |
| Venituri totale | 81.471 |
| Cheltuieli totale | 116.907 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 35.436 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 35.436 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 202.442 |
| Active circulante | 200.450 |
| Creante | 200.000 |
| Disponibilitati | 450 |
| Datorii | 211.586 |
| Venituri in avans | 195.700 |
| Capitaluri proprii | -4.394 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 4.300 |
| Cheltuieli totale | 8.894 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.594 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.594 |
| Nr. salariati | 1 |