SILVAUR TRANS SRL – CUI 18119455
Pe scurt
SILVAUR TRANS SRL are CUI 18119455, număr de înregistrare J2005001244013 și sediul în Sat Şard, Comuna Ighiu, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.797.325 lei, un profit net de 82.064 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SILVAUR TRANS SRL |
| CUI | 18119455 |
| Nr. Reg. Com. | J2005001244013 |
| EUID | ROONRC.J2005001244013 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-11-10 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GIURGIU GABRIEL IONEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 797 325 | 82 064 | 1 854 654 | 1 169 052 | 795 309 | 109 707 | 10 |
| 2024 | 4 649 301 | 187 908 | 2 209 225 | 1 534 782 | 862 591 | 188 148 | 11 |
| 2023 | 4 921 334 | 154 085 | 2 774 865 | 2 074 453 | 854 737 | 154 325 | 13 |
| 2022 | 6 600 746 | 89 682 | 1 782 527 | 1 161 745 | 787 347 | 166 565 | 13 |
| 2021 | 3 107 327 | 325 672 | 2 150 949 | 1 594 194 | 956 708 | 399 953 | 12 |
| 2020 | 5 284 943 | 364 923 | 2 718 292 | 1 641 132 | 1 451 441 | 374 281 | 12 |
| 2019 | 3 639 250 | 541 155 | 2 332 629 | 1 385 754 | 1 475 547 | 528 672 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 797 325 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SILVAUR TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Alba , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3248 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GAMES ROUTE 41 SRL – locul 3244, 3,80 mil. lei, Giurgiu
- RI & RH S.R.L. – locul 3244, 63.874 lei, Mureş
- TORNADO TRUCKS SRL – locul 3245, 3,80 mil. lei, Alba
- CORY VIP S.R.L. – locul 3245, 63.820 lei, Iaşi
- TRANSTAR SERVICES S.R.L. – locul 3246, 3,80 mil. lei, Vâlcea
- AMBIENTE BLU S.R.L. – locul 3246, 63.798 lei, Bucureşti
- DALINA NEXT GENERATION S.R.L. – locul 3247, 3,80 mil. lei, Vâlcea
- X-TEND TAXI S.R.L. – locul 3247, 63.769 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SILVAUR TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SILVAUR TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SILVAUR TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.534.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 862.591 |
| Stocuri | 48.043 |
| Creante | 784.945 |
| Casa si conturi la banci | 29.603 |
| DATORII | 2.209.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 188.148 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.649.301 |
| VENITURI TOTALE | 4.893.445 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.668.088 |
| Profitul brut | 225.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 187.908 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.074.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 854.737 |
| Stocuri | 6.519 |
| Creante | 801.929 |
| Casa si conturi la banci | 46.289 |
| DATORII | 2.774.865 |
| CAPITALURI - TOTAL | 154.325 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.921.334 |
| VENITURI TOTALE | 5.048.885 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.862.139 |
| Profitul brut | 186.746 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 154.085 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.161.745 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 787.347 |
| Creante | 619.459 |
| Casa si conturi la banci | 167.888 |
| DATORII | 1.782.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 166.565 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.600.746 |
| VENITURI TOTALE | 6.880.956 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.722.648 |
| Profitul brut | 158.308 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 89.682 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.594.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 956.708 |
| Stocuri | 4.649 |
| Creante | 870.573 |
| Casa si conturi la banci | 81.486 |
| DATORII | 2.150.949 |
| CAPITALURI - TOTAL | 399.953 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.107.327 |
| VENITURI TOTALE | 3.281.961 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.886.598 |
| Profitul brut | 395.363 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 325.672 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.641.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.451.441 |
| Creante | 1.336.739 |
| Casa si conturi la banci | 114.702 |
| DATORII | 2.718.292 |
| CAPITALURI - TOTAL | 374.281 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.284.943 |
| VENITURI TOTALE | 5.330.218 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.876.064 |
| Profitul brut | 454.154 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 364.923 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.385.754 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.475.547 |
| Creante | 1.436.443 |
| Casa si conturi la banci | 39.104 |
| DATORII | 2.332.629 |
| CAPITALURI - TOTAL | 528.672 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.639.250 |
| VENITURI TOTALE | 3.752.109 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.173.745 |
| Profitul brut | 578.364 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 541.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 1.151.926 |
| Active circulante | 1.512.338 |
| Stocuri | 1.251 |
| Creante | 1.327.176 |
| Disponibilitati | 183.911 |
| Datorii | 2.376.746 |
| Capitaluri proprii | 287.518 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.766.049 |
| Venituri totale | 3.920.757 |
| Cheltuieli totale | 3.390.230 |
| Profit brut | 530.527 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 491.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 584.512 |
| Active circulante | 483.264 |
| Stocuri | 425 |
| Creante | 476.403 |
| Disponibilitati | 6.436 |
| Datorii | 1.121.617 |
| Capitaluri proprii | -53.841 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.348.923 |
| Venituri totale | 2.352.961 |
| Cheltuieli totale | 2.179.534 |
| Profit brut | 173.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 150.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 493.763 |
| Active circulante | 378.011 |
| Creante | 326.869 |
| Disponibilitati | 51.142 |
| Datorii | 626.336 |
| Capitaluri proprii | 245.438 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.013.986 |
| Venituri totale | 2.161.310 |
| Cheltuieli totale | 1.617.075 |
| Profit brut | 544.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 454.242 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |