SEPHARD CASA SRL – CUI 16067791
Pe scurt
SEPHARD CASA SRL are CUI 16067791, număr de înregistrare J2004000113049 și sediul în Municipiul Oneşti, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.765.184 lei, un profit net de 626.354 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SEPHARD CASA SRL |
| CUI | 16067791 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000113049 |
| EUID | ROONRC.J2004000113049 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-01-21 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PUŞCALĂU CĂTĂLIN-GABRIEL | - | România |
| PUŞCALĂU RALUCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 765 184 | 626 354 | 6 090 779 | 4 608 609 | 3 560 056 | 1 809 410 | 15 |
| 2024 | 12 697 972 | 888 576 | 3 912 555 | 4 465 991 | 2 416 529 | 2 883 056 | 14 |
| 2023 | 13 499 272 | 1 402 305 | 2 215 662 | 2 848 751 | 2 938 603 | 3 494 480 | 14 |
| 2022 | 14 228 327 | 1 665 262 | 3 110 715 | 2 635 947 | 2 623 517 | 2 092 175 | 14 |
| 2021 | 12 663 494 | 1 490 358 | 1 851 173 | 1 890 808 | 2 511 697 | 2 466 912 | 14 |
| 2020 | 9 619 967 | 849 665 | 1 910 937 | 1 896 732 | 2 161 919 | 2 067 344 | 13 |
| 2019 | 9 816 344 | 549 673 | 2 073 471 | 1 953 803 | 1 928 906 | 1 702 679 | 14 |
| 2018 | 9 780 312 | 436 789 | 2 567 880 | — | — | — | 16 |
| 2017 | 9 695 185 | 610 136 | 2 607 045 | — | — | — | 16 |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 765 184 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SEPHARD CASA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 146 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- UNION CARS SRL – locul 142, 37,61 mil. lei, Iaşi
- PERSAM & COMP SRL – locul 142, 37,36 mil. lei, Caraş-Severin
- TEOFARM SRL – locul 142, 27,93 mil. lei, Alba
- STOMATER SERV COM SRL – locul 142, 18,65 mil. lei, Mureş
- ART STORE SRL – locul 142, 14,81 mil. lei, Bucureşti
- UTIL CASA BIACRIS SRL – locul 142, 11,99 mil. lei, Maramureş
- DETOX LINE S.R.L. – locul 142, 7,66 mil. lei, Bucureşti
- ACORD GRUP SRL – locul 142, 6,46 mil. lei, Vaslui
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SEPHARD CASA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SEPHARD CASA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SEPHARD CASA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.465.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.416.529 |
| Stocuri | 1.746.539 |
| Creante | 558.076 |
| Casa si conturi la banci | 111.914 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.338 |
| DATORII | 3.912.555 |
| VENITURI IN AVANS | 88.247 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.883.056 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.697.972 |
| VENITURI TOTALE | 12.726.848 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.700.525 |
| Profitul brut | 1.026.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 888.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.848.751 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.938.603 |
| Stocuri | 1.745.690 |
| Creante | 673.131 |
| Casa si conturi la banci | 519.782 |
| DATORII | 2.215.662 |
| VENITURI IN AVANS | 77.212 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.494.480 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 13.499.272 |
| VENITURI TOTALE | 13.503.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.912.100 |
| Profitul brut | 1.591.332 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.402.305 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.635.947 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.623.517 |
| Stocuri | 2.211.574 |
| Creante | 392.757 |
| Casa si conturi la banci | 19.186 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 559 |
| DATORII | 3.110.715 |
| VENITURI IN AVANS | 57.133 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.092.175 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.228.327 |
| VENITURI TOTALE | 14.228.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.311.202 |
| Profitul brut | 1.917.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.665.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.890.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.511.697 |
| Stocuri | 2.088.554 |
| Creante | 403.164 |
| Casa si conturi la banci | 19.979 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.246 |
| DATORII | 1.851.173 |
| VENITURI IN AVANS | 103.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.466.912 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.663.494 |
| VENITURI TOTALE | 12.663.494 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.948.164 |
| Profitul brut | 1.715.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.490.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.896.732 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.161.919 |
| Stocuri | 1.789.232 |
| Creante | 324.879 |
| Casa si conturi la banci | 47.808 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.000 |
| DATORII | 1.910.937 |
| VENITURI IN AVANS | 162.370 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.067.344 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.619.967 |
| VENITURI TOTALE | 9.648.995 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.667.779 |
| Profitul brut | 981.216 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 849.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.953.803 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.928.906 |
| Stocuri | 1.648.053 |
| Creante | 249.983 |
| Casa si conturi la banci | 30.870 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 890 |
| DATORII | 2.073.471 |
| VENITURI IN AVANS | 100.729 |
| PROVIZIOANE | 6.720 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.702.679 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.816.344 |
| VENITURI TOTALE | 9.948.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.301.619 |
| Profitul brut | 646.979 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 549.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.263.351 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.896.040 |
| Stocuri | 1.576.938 |
| Creante | 265.369 |
| Casa si conturi la banci | 53.733 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.012 |
| DATORII | 2.567.880 |
| VENITURI IN AVANS | 142.984 |
| PROVIZIOANE | 16.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.432.656 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.780.312 |
| VENITURI TOTALE | 9.809.405 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.297.642 |
| Profitul brut | 511.763 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 436.789 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.319.835 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.954.681 |
| Stocuri | 1.712.508 |
| Creante | 197.257 |
| Casa si conturi la banci | 44.916 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.096 |
| DATORII | 2.607.045 |
| VENITURI IN AVANS | 147.816 |
| PROVIZIOANE | 16.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.508.868 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.695.185 |
| VENITURI TOTALE | 9.712.931 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.990.832 |
| Profitul brut | 722.099 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 610.136 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.263.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.853.607 |
| Stocuri | 1.685.174 |
| Creante | 126.828 |
| Casa si conturi la banci | 41.605 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 214 |
| DATORII | 2.762.854 |
| VENITURI IN AVANS | 38.957 |
| PROVIZIOANE | 16.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.298.732 |
| Capital subscris varsat | 100.500 |
| Cifra de afaceri neta | 8.030.000 |
| VENITURI TOTALE | 8.072.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.556.152 |
| Profitul brut | 516.847 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 429.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |