ACORD GRUP SRL – CUI 14510727
Pe scurt
ACORD GRUP SRL are CUI 14510727, număr de înregistrare J2002000078373 și sediul în Municipiul Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.461.819 lei, un profit net de 298.963 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ACORD GRUP SRL |
| CUI | 14510727 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000078373 |
| EUID | ROONRC.J37/78/2002 |
| CAEN | 4782 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-03-12 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 461 819 | 298 963 | 1 035 853 | 0 | 1 671 187 | 635 334 | 5 |
| 2024 | 6 605 258 | 315 644 | 1 040 034 | 0 | 1 692 049 | 652 015 | 5 |
| 2023 | 5 881 685 | 370 743 | 790 312 | 0 | 1 597 426 | 807 114 | 5 |
| 2022 | 5 291 700 | 283 086 | 679 011 | 0 | 1 298 468 | 619 457 | 5 |
| 2021 | 4 855 804 | 464 012 | 644 347 | 0 | 1 311 887 | 667 540 | 5 |
| 2020 | 4 045 591 | 176 118 | 569 011 | 506 720 | 974 274 | 911 983 | 5 |
| 2019 | 5 898 376 | 451 881 | 957 730 | 526 160 | 1 458 616 | 1 027 046 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 461 819 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ACORD GRUP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4782 Rev. 2 (echivalent: 4782 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 4782: Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 142 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PREMIUM CARS SRL – locul 138, 39,51 mil. lei, Cluj
- GUSTINO SERV SRL – locul 138, 37,88 mil. lei, Cluj
- ACONITI LINE FARM SRL – locul 138, 28,40 mil. lei, Dâmboviţa
- ANDRA NICOLE SRL – locul 138, 19,06 mil. lei, Constanţa
- DOBROVAZNE S.R.L. – locul 138, 14,87 mil. lei, Vâlcea
- BYTRANS UNIVERS SRL – locul 138, 12,18 mil. lei, Neamţ
- SOLAR GREEN ENGINEERING S.R.L. – locul 138, 8,01 mil. lei, Iaşi
- AGRO UNIVERSAL SRL – locul 138, 6,59 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ACORD GRUP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ACORD GRUP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ACORD GRUP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 1.692.049 |
| Stocuri | 371.664 |
| Creante | 759.168 |
| Disponibilitati | 561.217 |
| Datorii | 1.040.034 |
| Capitaluri proprii | 652.015 |
| Capital social | 61.200 |
| Cifra de afaceri | 6.605.258 |
| Venituri totale | 6.614.956 |
| Cheltuieli totale | 6.245.562 |
| Profit brut | 369.394 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 315.644 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 1.597.426 |
| Stocuri | 434.762 |
| Creante | 596.373 |
| Disponibilitati | 566.291 |
| Datorii | 790.312 |
| Capitaluri proprii | 807.114 |
| Capital social | 61.200 |
| Cifra de afaceri | 5.881.685 |
| Venituri totale | 5.882.274 |
| Cheltuieli totale | 5.459.382 |
| Profit brut | 422.892 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 370.743 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 1.298.468 |
| Stocuri | 423.561 |
| Creante | 442.787 |
| Disponibilitati | 432.120 |
| Datorii | 679.011 |
| Capitaluri proprii | 619.457 |
| Capital social | 61.200 |
| Cifra de afaceri | 5.291.700 |
| Venituri totale | 5.292.174 |
| Cheltuieli totale | 4.963.340 |
| Profit brut | 328.834 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 283.086 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 1.311.887 |
| Stocuri | 362.614 |
| Creante | 415.200 |
| Disponibilitati | 534.073 |
| Datorii | 644.347 |
| Capitaluri proprii | 667.540 |
| Capital social | 61.200 |
| Cifra de afaceri | 4.855.804 |
| Venituri totale | 5.336.666 |
| Cheltuieli totale | 4.794.991 |
| Profit brut | 541.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 464.012 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 506.720 |
| Active circulante | 974.274 |
| Stocuri | 288.240 |
| Creante | 422.917 |
| Disponibilitati | 263.117 |
| Datorii | 569.011 |
| Capitaluri proprii | 911.983 |
| Capital social | 61.200 |
| Cifra de afaceri | 4.045.591 |
| Venituri totale | 4.055.722 |
| Cheltuieli totale | 3.850.050 |
| Profit brut | 205.672 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 176.118 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 526.160 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.458.616 |
| Stocuri | 320.550 |
| Creante | 486.904 |
| Casa si conturi la banci | 651.162 |
| DATORII | 957.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.027.046 |
| Capital subscris varsat | 61.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.898.376 |
| VENITURI TOTALE | 5.915.855 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.380.254 |
| Profitul brut | 535.601 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 451.881 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 545.347 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.213.083 |
| Stocuri | 409.389 |
| Creante | 498.480 |
| Casa si conturi la banci | 305.214 |
| DATORII | 558.486 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.199.944 |
| Capital subscris varsat | 61.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.459.174 |
| VENITURI TOTALE | 5.470.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.918.057 |
| Profitul brut | 552.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 466.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 571.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.182.571 |
| Stocuri | 425.423 |
| Creante | 570.370 |
| Casa si conturi la banci | 186.778 |
| DATORII | 776.831 |
| CAPITALURI - TOTAL | 977.429 |
| Capital subscris varsat | 61.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.295.438 |
| VENITURI TOTALE | 5.306.739 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.715.790 |
| Profitul brut | 590.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 501.094 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 606.787 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.087.749 |
| Stocuri | 373.144 |
| Creante | 438.535 |
| Casa si conturi la banci | 276.070 |
| DATORII | 807.899 |
| CAPITALURI - TOTAL | 886.637 |
| Capital subscris varsat | 61.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.429.708 |
| VENITURI TOTALE | 4.435.251 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.049.746 |
| Profitul brut | 385.505 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 322.678 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |