SANO SRL – CUI 1701350
Pe scurt
SANO SRL are CUI 1701350, număr de înregistrare J1991001960022 și sediul în Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, județul Arad. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.088.875 lei, un profit net de 407.157 lei și un număr mediu de 50 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SANO SRL |
| CUI | 1701350 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001960022 |
| EUID | ROONRC.J1991001960022 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-11-13 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MERCEA DANIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 088 875 | 407 157 | 6 949 960 | 4 770 133 | 4 112 481 | 1 993 886 | 50 |
| 2024 | 9 322 628 | -642 520 | 6 414 674 | 3 155 522 | 2 623 782 | -574 138 | 52 |
| 2023 | 10 404 265 | 703 267 | 4 248 708 | 2 897 321 | 2 078 826 | 771 649 | 52 |
| 2022 | 8 923 092 | 1 379 216 | 3 446 882 | 3 091 721 | 2 643 272 | 2 336 481 | 43 |
| 2021 | 5 431 117 | 355 886 | 2 549 012 | 2 958 626 | 546 030 | 957 265 | 39 |
| 2020 | 3 876 882 | 407 438 | 2 797 890 | 3 446 532 | 380 815 | 1 028 379 | 33 |
| 2019 | 4 515 763 | 317 629 | 2 339 344 | 3 186 711 | 374 921 | 1 220 941 | 33 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises10 088 875 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SANO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Arad , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 35 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RAVITEX SRL – locul 31, 183,44 mil. lei, Bihor
- ASTRA TRANSPORT SRL – locul 31, 39,35 mil. lei, Argeş
- SILVA LOGISTIC SERVICES SRL – locul 31, 20,78 mil. lei, Alba
- VERSAV TRANS SRL – locul 31, 11,09 mil. lei, Maramureş
- CURA DOMO BBC SRL – locul 31, 3,07 mil. lei, Caraş-Severin
- USFAMILY BNG S.R.L. – locul 31, 2,21 mil. lei, Bucureşti
- DRAGOMIR TRANSPORT SERVICES SRL – locul 31, 289.900 lei, Constanţa
- H ESSERS SRL – locul 32, 178,86 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SANO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SANO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SANO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.155.522 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.623.782 |
| Stocuri | 271.468 |
| Creante | 2.420.560 |
| Casa si conturi la banci | -68.246 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 61.232 |
| DATORII | 6.414.674 |
| CAPITALURI - TOTAL | -574.138 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.322.628 |
| VENITURI TOTALE | 9.332.707 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.975.227 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 642.520 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 642.520 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.897.321 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.078.826 |
| Stocuri | 359.277 |
| Creante | 2.286.769 |
| Casa si conturi la banci | -567.220 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.210 |
| DATORII | 4.248.708 |
| CAPITALURI - TOTAL | 771.649 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.404.265 |
| VENITURI TOTALE | 10.496.382 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.263.181 |
| Profitul brut | 1.233.201 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 703.267 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.091.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.643.272 |
| Stocuri | 891.895 |
| Creante | 537.058 |
| Casa si conturi la banci | 1.214.319 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.370 |
| DATORII | 3.446.882 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.336.481 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.923.092 |
| VENITURI TOTALE | 9.386.880 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.740.602 |
| Profitul brut | 1.646.278 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.379.216 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.958.626 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 546.030 |
| Stocuri | 8.108 |
| Creante | 359.762 |
| Casa si conturi la banci | 178.160 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.621 |
| DATORII | 2.549.012 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 957.265 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.431.117 |
| VENITURI TOTALE | 6.130.293 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.685.431 |
| Profitul brut | 444.862 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 355.886 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.446.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 380.815 |
| Stocuri | 399 |
| Creante | 279.628 |
| Casa si conturi la banci | 100.788 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 645 |
| DATORII | 2.797.890 |
| VENITURI IN AVANS | 1.723 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.028.379 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.876.882 |
| VENITURI TOTALE | 4.019.056 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.571.573 |
| Profitul brut | 447.483 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 407.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.186.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 374.921 |
| Stocuri | 7.791 |
| Creante | 251.366 |
| Casa si conturi la banci | 115.764 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.099 |
| DATORII | 2.339.344 |
| VENITURI IN AVANS | 3.446 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.220.941 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.515.763 |
| VENITURI TOTALE | 4.634.643 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.270.742 |
| Profitul brut | 363.901 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 317.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.592.851 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 336.740 |
| Stocuri | 14.366 |
| Creante | 218.726 |
| Casa si conturi la banci | 103.648 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.134 |
| DATORII | 2.034.244 |
| VENITURI IN AVANS | 5.169 |
| CAPITALURI - TOTAL | 903.312 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.698.058 |
| VENITURI TOTALE | 3.767.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.593.640 |
| Profitul brut | 173.656 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 136.070 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.760.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 197.000 |
| Creante | 219.400 |
| Casa si conturi la banci | -22.400 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.638 |
| DATORII | 1.197.559 |
| VENITURI IN AVANS | 6.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 767.242 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.993.619 |
| VENITURI TOTALE | 3.007.586 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.771.347 |
| Profitul brut | 236.239 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 195.759 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.400.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 162.373 |
| Creante | 225.684 |
| Casa si conturi la banci | -63.311 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.214 |
| DATORII | 1.015.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 571.577 |
| Capital subscris varsat | 3.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.601.800 |
| VENITURI TOTALE | 2.747.241 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.635.981 |
| Profitul brut | 111.260 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 85.541 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |