VERSAV TRANS SRL – CUI 15434253
Pe scurt
VERSAV TRANS SRL are CUI 15434253, număr de înregistrare J2003000548242 și sediul în Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.088.284 lei, un profit net de 988.256 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VERSAV TRANS SRL |
| CUI | 15434253 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000548242 |
| EUID | ROONRC.J24/548/2003 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-05-15 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIMON FLORIN SAVU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 088 284 | 988 256 | 2 548 098 | 1 242 092 | 2 389 050 | 1 083 044 | 36 |
| 2024 | 14 027 320 | 1 242 150 | 4 018 148 | 1 582 298 | 4 072 788 | 1 636 938 | 48 |
| 2023 | 17 907 110 | 1 101 154 | 4 928 937 | 2 282 181 | 4 134 526 | 1 495 942 | 63 |
| 2022 | 20 679 927 | 1 057 582 | 5 506 678 | 3 211 629 | 3 828 558 | 1 533 509 | 62 |
| 2021 | 14 455 350 | 306 514 | 6 494 902 | 4 499 548 | 2 770 910 | 775 556 | 47 |
| 2020 | 11 766 920 | 469 446 | 5 450 959 | 3 804 469 | 2 718 427 | 1 086 937 | 34 |
| 2019 | 8 270 618 | 173 777 | 4 361 426 | 3 624 823 | 1 774 884 | 1 053 281 | 37 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 088 284 lei
-21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VERSAV TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 31 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TRANS EURO EXPRESS 94 SRL – locul 27, 195,21 mil. lei, Bucureşti
- URBIS SA – locul 27, 50,29 mil. lei, Maramureş
- UNITED RAILWAYS S.R.L. – locul 27, 26,11 mil. lei, Giurgiu
- MISI 99 EXIM SRL – locul 27, 11,95 mil. lei, Cluj
- TRANS JIANU SRL – locul 27, 3,35 mil. lei, Timiş
- LEO BUSINESS CONSULTING SRL – locul 27, 2,40 mil. lei, Bucureşti
- MUV2U S.R.L. – locul 27, 396.303 lei, Brăila
- LOGISTIC E VAN WIJK SRL – locul 28, 192,89 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VERSAV TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VERSAV TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VERSAV TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.582.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.072.788 |
| Stocuri | 3.234 |
| Creante | 2.886.268 |
| Casa si conturi la banci | 1.183.286 |
| DATORII | 4.018.148 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.636.938 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.027.320 |
| VENITURI TOTALE | 14.430.798 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.937.373 |
| Profitul brut | 1.493.425 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.242.150 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.282.181 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.134.526 |
| Stocuri | 3.235 |
| Creante | 3.773.163 |
| Casa si conturi la banci | 358.128 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.172 |
| DATORII | 4.928.937 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.495.942 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.907.110 |
| VENITURI TOTALE | 18.146.441 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.832.857 |
| Profitul brut | 1.313.584 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.101.154 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.211.629 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.828.558 |
| Creante | 3.193.510 |
| Casa si conturi la banci | 635.048 |
| DATORII | 5.506.678 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.533.509 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 20.679.927 |
| VENITURI TOTALE | 20.886.154 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.588.682 |
| Profitul brut | 1.297.472 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.057.582 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.499.548 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.770.910 |
| Creante | 2.428.506 |
| Casa si conturi la banci | 342.404 |
| DATORII | 6.494.902 |
| CAPITALURI - TOTAL | 775.556 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.455.350 |
| VENITURI TOTALE | 15.178.691 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.781.576 |
| Profitul brut | 397.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 306.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.804.469 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.718.427 |
| Creante | 2.446.156 |
| Casa si conturi la banci | 272.271 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.000 |
| DATORII | 5.450.959 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.086.937 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.766.920 |
| VENITURI TOTALE | 11.930.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.357.832 |
| Profitul brut | 572.544 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 469.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.624.823 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.774.884 |
| Creante | 1.704.222 |
| Casa si conturi la banci | 70.662 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.000 |
| DATORII | 4.361.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.053.281 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.270.618 |
| VENITURI TOTALE | 8.558.224 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.349.309 |
| Profitul brut | 208.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 173.777 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.668.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.329.460 |
| Creante | 1.315.614 |
| Casa si conturi la banci | 13.846 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.000 |
| DATORII | 3.133.518 |
| CAPITALURI - TOTAL | 879.503 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.956.333 |
| VENITURI TOTALE | 6.082.932 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.895.430 |
| Profitul brut | 187.502 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 149.982 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.369.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.414.207 |
| Creante | 1.408.224 |
| Casa si conturi la banci | 5.983 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.000 |
| DATORII | 2.069.394 |
| CAPITALURI - TOTAL | 729.521 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.881.848 |
| VENITURI TOTALE | 5.020.235 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.870.361 |
| Profitul brut | 149.874 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 113.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.399.173 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.219.755 |
| Creante | 1.170.395 |
| Casa si conturi la banci | 49.360 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.190 |
| DATORII | 2.032.166 |
| CAPITALURI - TOTAL | 615.952 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.805.426 |
| VENITURI TOTALE | 4.517.467 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.468.230 |
| Profitul brut | 49.237 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.484 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |