SAMWORK STUDIOS S.R.L. – CUI 39467703
Pe scurt
SAMWORK STUDIOS S.R.L. are CUI 39467703, număr de înregistrare J19/279/2018 și sediul în Sat Firţuşu, Comuna Lupeni, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 5912 – Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 223.515 lei, un profit net de 73.470 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SAMWORK STUDIOS S.R.L. |
| CUI | 39467703 |
| Nr. Reg. Com. | J19/279/2018 |
| EUID | ROONRC.J19/279/2018 |
| CAEN | 5912 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-06-11 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SZABÓ SÁMUEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 223 515 | 73 470 | 63 232 | 26 502 | 40 440 | 3 710 | 1 |
| 2024 | 273 846 | 162 897 | 54 559 | 38 256 | 42 890 | 26 587 | 1 |
| 2023 | 112 906 | 52 643 | 16 214 | 18 890 | 54 697 | 57 373 | 1 |
| 2022 | 99 503 | 88 174 | 31 769 | 9 005 | 62 994 | 40 230 | 0 |
| 2021 | 69 346 | 44 401 | 1 127 | 6 300 | 39 468 | 44 641 | 0 |
| 2020 | 53 150 | 39 670 | 2 337 | 2 599 | 39 648 | 39 910 | 0 |
| 2019 | 41 015 | 32 919 | 3 126 | 3 899 | 41 576 | 42 349 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises223 515 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAMWORK STUDIOS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 5912 Rev. 2 (echivalent: 5912 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 5912: Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 94 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NAVELE MEDIA SRL – locul 90, 2,46 mil. lei, Ilfov
- DOMINO RECORDS S.R.L. – locul 90, 475.830 lei, Bucureşti
- STUDIO CRISTUȚIU S.R.L. – locul 90, 251.570 lei, Bucureşti
- TRANDAFILM S.R.L. – locul 91, 2,45 mil. lei, Bucureşti
- DANEZU MUSIC PRO STAGE S.R.L. – locul 91, 472.204 lei, Bucureşti
- MINDBENDERS SRL – locul 91, 246.053 lei, Iaşi
- MD CONTENT CREATION S.R.L. – locul 92, 2,32 mil. lei, Bucureşti
- BUSY SOUND S.R.L. – locul 92, 459.532 lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAMWORK STUDIOS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAMWORK STUDIOS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAMWORK STUDIOS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 38.256 |
| Active circulante | 42.890 |
| Stocuri | 33.990 |
| Creante | 335 |
| Disponibilitati | 8.565 |
| Datorii | 54.559 |
| Capitaluri proprii | 26.587 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 273.846 |
| Venituri totale | 273.846 |
| Cheltuieli totale | 108.266 |
| Profit brut | 165.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 162.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 18.890 |
| Active circulante | 54.697 |
| Stocuri | 33.884 |
| Creante | 335 |
| Disponibilitati | 20.478 |
| Datorii | 16.214 |
| Capitaluri proprii | 57.373 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 112.906 |
| Venituri totale | 112.906 |
| Cheltuieli totale | 59.156 |
| Profit brut | 53.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 9.005 |
| Active circulante | 62.994 |
| Stocuri | 27.642 |
| Creante | 29 |
| Disponibilitati | 35.323 |
| Datorii | 31.769 |
| Capitaluri proprii | 40.230 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 99.503 |
| Venituri totale | 109.166 |
| Cheltuieli totale | 18.007 |
| Profit brut | 91.159 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.174 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 6.300 |
| Active circulante | 39.468 |
| Stocuri | 18.683 |
| Disponibilitati | 20.785 |
| Datorii | 1.127 |
| Capitaluri proprii | 44.641 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 69.346 |
| Venituri totale | 69.893 |
| Cheltuieli totale | 23.597 |
| Profit brut | 46.296 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 2.599 |
| Active circulante | 39.648 |
| Stocuri | 13.931 |
| Disponibilitati | 25.717 |
| Datorii | 2.337 |
| Capitaluri proprii | 39.910 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 53.150 |
| Venituri totale | 53.150 |
| Cheltuieli totale | 11.955 |
| Profit brut | 41.195 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.670 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 3.899 |
| Active circulante | 41.576 |
| Stocuri | 13.703 |
| Creante | 3.250 |
| Disponibilitati | 24.623 |
| Datorii | 3.126 |
| Capitaluri proprii | 42.349 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 41.015 |
| Venituri totale | 41.078 |
| Cheltuieli totale | 6.929 |
| Profit brut | 34.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.919 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 12.928 |
| Stocuri | 8.195 |
| Disponibilitati | 4.733 |
| Datorii | 3.498 |
| Capitaluri proprii | 9.430 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 10.450 |
| Venituri totale | 10.450 |
| Cheltuieli totale | 906 |
| Profit brut | 9.544 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.230 |
| Pierdere neta | 0 |