MD CONTENT CREATION S.R.L. – CUI 41959708
Pe scurt
MD CONTENT CREATION S.R.L. are CUI 41959708, număr de înregistrare J40/16291/2019 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.320.400 lei, un profit net de 1.719.141 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MD CONTENT CREATION S.R.L. |
| CUI | 41959708 |
| Nr. Reg. Com. | J40/16291/2019 |
| EUID | ROONRC.J40/16291/2019 |
| CAEN | 5911 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-11-28 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LUPAŞCU MIHAI | - | România |
| LUPAŞCU ANDREEA DENISA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 320 400 | 1 719 141 | 36 324 | 827 | 1 754 938 | 1 719 441 | 1 |
| 2024 | 3 018 359 | 2 317 024 | 39 533 | 1 008 | 2 351 900 | 2 318 000 | 1 |
| 2023 | 2 655 284 | 2 236 427 | 109 136 | 1 189 | 2 339 997 | 2 236 676 | 1 |
| 2022 | 1 853 371 | 1 625 673 | 13 540 | 1 370 | 1 638 159 | 1 625 989 | 1 |
| 2021 | 1 332 801 | 1 259 904 | 6 889 | 1 551 | 1 295 055 | 1 289 717 | 1 |
| 2020 | 1 137 280 | 1 079 518 | 11 645 | 1 731 | 1 089 726 | 1 079 812 | 0 |
| 2019 | 53 709 | 44 894 | 2 761 | 428 | 47 427 | 45 094 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 320 400 lei
-23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MD CONTENT CREATION S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 5911 Rev. 2 (echivalent: 5911 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5911: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 92 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BISON DIGITAL S.R.L. – locul 88, 2,47 mil. lei, Bucureşti
- RADU DIMA BEATS S.R.L. – locul 88, 486.347 lei, Dâmboviţa
- BRO-FILM POSTPRODUCTION SRL – locul 88, 255.964 lei, Ilfov
- CASA DE FILME JCVD S.R.L. – locul 89, 2,47 mil. lei, Ilfov
- YQM PRODUCTIONS S.R.L. – locul 89, 481.581 lei, Braşov
- HELLO OCTOPUS S.R.L. – locul 89, 253.130 lei, Harghita
- NAVELE MEDIA SRL – locul 90, 2,46 mil. lei, Ilfov
- DOMINO RECORDS S.R.L. – locul 90, 475.830 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MD CONTENT CREATION S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MD CONTENT CREATION S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MD CONTENT CREATION S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.008 |
| Active circulante | 2.351.900 |
| Creante | 1.768.594 |
| Disponibilitati | 583.306 |
| Cheltuieli in avans | 4.625 |
| Datorii | 39.533 |
| Capitaluri proprii | 2.318.000 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.018.359 |
| Venituri totale | 3.019.476 |
| Cheltuieli totale | 337.735 |
| Profit brut | 2.681.741 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.317.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.189 |
| Active circulante | 2.339.997 |
| Creante | 1.698.897 |
| Disponibilitati | 641.100 |
| Cheltuieli in avans | 4.626 |
| Datorii | 109.136 |
| Capitaluri proprii | 2.236.676 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.655.284 |
| Venituri totale | 2.664.348 |
| Cheltuieli totale | 308.415 |
| Profit brut | 2.355.933 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.236.427 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.370 |
| Active circulante | 1.638.159 |
| Creante | 1.052.094 |
| Disponibilitati | 586.065 |
| Datorii | 13.540 |
| Capitaluri proprii | 1.625.989 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.853.371 |
| Venituri totale | 1.876.604 |
| Cheltuieli totale | 233.299 |
| Profit brut | 1.643.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.625.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.551 |
| Active circulante | 1.295.055 |
| Creante | 585.100 |
| Disponibilitati | 709.955 |
| Datorii | 6.889 |
| Capitaluri proprii | 1.289.717 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.332.801 |
| Venituri totale | 1.342.981 |
| Cheltuieli totale | 66.350 |
| Profit brut | 1.276.631 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.259.904 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.731 |
| Active circulante | 1.089.726 |
| Creante | 795.954 |
| Disponibilitati | 293.772 |
| Datorii | 11.645 |
| Capitaluri proprii | 1.079.812 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.137.280 |
| Venituri totale | 1.140.423 |
| Cheltuieli totale | 29.334 |
| Profit brut | 1.111.089 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.079.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 428 |
| Active circulante | 47.427 |
| Disponibilitati | 47.427 |
| Datorii | 2.761 |
| Capitaluri proprii | 45.094 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 53.709 |
| Venituri totale | 53.709 |
| Cheltuieli totale | 7.204 |
| Profit brut | 46.505 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.894 |
| Pierdere neta | 0 |