SAMCO SA – CUI 779
Informativ
SAMCO SA are CUI 779, număr de înregistrare J1991000873406 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 957.573 lei, o pierdere netă de 102.717 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SAMCO SA |
| CUI | 779 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000873406 |
| EUID | ROONRC.J1991000873406 |
| CAEN | 6820 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-05 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COZMA DRAGOŞ-FLORIN | - | România |
| MOLODĂU MARICEL | - | România |
| STANCU MARCELA | - | România |
| RADU ELENA GABRIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 957 573 | -102 717 | 263 707 | 622 089 | 683 639 | 1 042 021 | 2 |
| 2024 | 797 509 | -15 159 | 313 294 | 991 736 | 466 295 | 1 144 737 | 2 |
| 2023 | 618 068 | -379 076 | 333 258 | 1 207 750 | 285 405 | 1 159 897 | 3 |
| 2022 | 6 022 662 | -367 655 | 458 315 | 1 628 316 | 368 972 | 1 538 973 | 9 |
| 2021 | 9 811 464 | 64 123 | 1 738 546 | 1 792 607 | 1 760 929 | 1 814 990 | 11 |
| 2020 | 6 087 846 | -56 816 | 1 122 402 | 1 734 237 | 1 139 032 | 1 750 867 | 11 |
| 2019 | 8 501 622 | -29 326 | 1 095 614 | 1 697 332 | 1 205 964 | 1 807 682 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAMCO SA”
| Cod CAEN preponderent | 6820 Rev. 2 (echivalent: 6820 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Cod CAEN principal | 68 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere activitate (principal) | Tranzacții imobiliare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6820: Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (68), poziții apropiate de locul 1850 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GOLDEN VENTURES S.R.L. – locul 1846, 960.177 lei, Bucureşti
- PROPERTY LAB SRL – locul 1846, 0 lei, Arad
- TODAL PRODIMPEX SRL – locul 1847, 958.758 lei, Cluj
- VITAS IMOBILIARE SRL – locul 1847, 0 lei, Bacău
- CONDAX SA – locul 1848, 958.118 lei, Ilfov
- DAN-LIEL COM SRL – locul 1848, 0 lei, Dâmboviţa
- CASA NEW CONCEPT IMPEX SRL – locul 1849, 958.080 lei, Ilfov
- GIANO TRE IMOBILIARE SRL – locul 1849, 0 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAMCO SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAMCO SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAMCO SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 991.736 |
| Active circulante | 466.295 |
| Stocuri | 50.486 |
| Creante | 96.233 |
| Disponibilitati | 319.576 |
| Datorii | 313.294 |
| Capitaluri proprii | 1.144.737 |
| Capital social | 410.545 |
| Cifra de afaceri | 797.509 |
| Venituri totale | 798.456 |
| Cheltuieli totale | 806.900 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.444 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.159 |
| Nr. salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.207.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 285.405 |
| Stocuri | 50.486 |
| Creante | 126.963 |
| Casa si conturi la banci | 107.956 |
| DATORII | 333.258 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.159.897 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 618.068 |
| VENITURI TOTALE | 618.071 |
| CHELTUIELI TOTALE | 997.147 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 379.076 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 379.076 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.628.316 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 368.972 |
| Stocuri | 50.485 |
| Creante | 309.350 |
| Casa si conturi la banci | 9.137 |
| DATORII | 458.315 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.538.973 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 6.022.662 |
| VENITURI TOTALE | 6.668.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.036.115 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 367.655 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 367.655 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.792.607 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.760.929 |
| Stocuri | 383.219 |
| Creante | 1.341.334 |
| Casa si conturi la banci | 36.376 |
| DATORII | 1.738.546 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.814.990 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 9.811.464 |
| VENITURI TOTALE | 9.815.835 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.751.712 |
| Profitul brut | 64.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 64.123 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.734.237 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.139.032 |
| Stocuri | 444.183 |
| Creante | 670.811 |
| Casa si conturi la banci | 24.038 |
| DATORII | 1.122.402 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.750.867 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 6.087.846 |
| VENITURI TOTALE | 6.144.564 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.201.380 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 56.816 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 56.816 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.697.332 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.205.964 |
| Stocuri | 364.219 |
| Creante | 778.135 |
| Casa si conturi la banci | 63.610 |
| DATORII | 1.095.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.807.682 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 8.501.622 |
| VENITURI TOTALE | 8.681.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.711.208 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 29.326 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 29.326 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.646.256 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 907.020 |
| Stocuri | 317.642 |
| Creante | 551.375 |
| Casa si conturi la banci | 38.003 |
| DATORII | 716.266 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.837.010 |
| Capital subscris varsat | 410.545 |
| Cifra de afaceri neta | 6.420.559 |
| VENITURI TOTALE | 6.445.511 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.779.041 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 333.530 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 333.530 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.011.374 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.024.888 |
| Stocuri | 89.434 |
| Creante | 701.313 |
| Casa si conturi la banci | 234.141 |
| DATORII | 451.779 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.584.483 |
| Capital subscris varsat | 6.732.850 |
| Cifra de afaceri neta | 6.589.818 |
| VENITURI TOTALE | 6.957.605 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.951.094 |
| Profitul brut | 6.511 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.043.203 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.019.521 |
| Stocuri | 182.864 |
| Creante | 783.748 |
| Casa si conturi la banci | 52.909 |
| DATORII | 421.057 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.641.667 |
| Capital subscris varsat | 6.710.013 |
| Cifra de afaceri neta | 6.133.466 |
| VENITURI TOTALE | 6.139.700 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.133.119 |
| Profitul brut | 6.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.581 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |