SALUBRIS SA – CUI 6516214
Pe scurt
SALUBRIS SA are CUI 6516214, număr de înregistrare J1994001198286 și sediul în Municipiul Slatina, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 117.542.419 lei, un profit net de 13.635.671 lei și un număr mediu de 659 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SALUBRIS SA |
| CUI | 6516214 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001198286 |
| EUID | ROONRC.J1994001198286 |
| CAEN | 3811 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-03 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KATONA NANDOR | - | România |
| ROTARIU VIOREL ȘTEFAN | - | România |
| VOICU ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 117 542 419 | 13 635 671 | 46 004 623 | 28 487 756 | 68 487 312 | 51 504 735 | 659 |
| 2024 | 105 199 335 | 11 739 725 | 42 368 712 | 32 589 984 | 51 086 499 | 41 869 062 | 699 |
| 2023 | 82 233 814 | 3 004 985 | 61 522 610 | 37 704 235 | 56 294 717 | 33 129 338 | 661 |
| 2022 | 53 667 848 | 304 515 | 39 190 089 | 30 763 773 | 37 911 842 | 30 124 353 | 596 |
| 2021 | 41 775 775 | 6 623 446 | 19 812 999 | 16 324 118 | 34 271 136 | 31 289 838 | 478 |
| 2020 | 38 038 539 | 5 017 260 | 12 719 839 | 10 880 025 | 29 667 267 | 27 803 207 | 425 |
| 2019 | 34 712 018 | 5 589 081 | 9 459 631 | 11 242 200 | 24 801 030 | 26 785 947 | 410 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises117 542 419 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SALUBRIS SA”
| Cod CAEN preponderent | 3811 Rev. 2 (echivalent: 3811 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Colectarea deșeurilor nepericuloase |
| Descriere Activitate | Colectarea deșeurilor nepericuloase |
| Cod CAEN principal | 38 Colectarea deșeurilor nepericuloase |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Olt , domeniul 3811: Colectarea deșeurilor nepericuloase
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 14 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- METAL EXCHANGE BUCUREŞTI SRL – locul 10, 247,77 mil. lei, Bucureşti
- COMPREST SA – locul 10, 185,28 mil. lei, Braşov
- POLARIS MEDIU SRL – locul 10, 22,71 mil. lei, Hunedoara
- OLARIU CONSTRUCT SRL – locul 10, 9,68 mil. lei, Neamţ
- ROUES SOLUTIONS SRL – locul 10, 7,71 mil. lei, Sibiu
- GOLD DARIO INVEST S.R.L. – locul 10, 1,99 mil. lei, Dolj
- SEPTOX SRL – locul 10, 88.258 lei, Mureş
- GREENWEEE INTERNAŢIONAL SA – locul 11, 247,68 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SALUBRIS SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SALUBRIS SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SALUBRIS SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.589.984 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.086.499 |
| Stocuri | 9.418.844 |
| Creante | 29.326.066 |
| Casa si conturi la banci | 12.341.589 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 640.459 |
| DATORII | 42.368.712 |
| VENITURI IN AVANS | 57.155 |
| PROVIZIOANE | 22.013 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.869.062 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 105.199.335 |
| VENITURI TOTALE | 110.139.786 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.934.381 |
| Profitul brut | 14.205.405 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.739.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 699 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.704.235 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.294.717 |
| Stocuri | 5.836.021 |
| Creante | 42.021.608 |
| Casa si conturi la banci | 8.437.088 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 730.605 |
| DATORII | 61.522.610 |
| VENITURI IN AVANS | 46.666 |
| PROVIZIOANE | 30.943 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.129.338 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 82.233.814 |
| VENITURI TOTALE | 84.318.953 |
| CHELTUIELI TOTALE | 80.534.281 |
| Profitul brut | 3.784.672 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.004.985 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 661 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.763.773 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.911.842 |
| Stocuri | 5.066.864 |
| Creante | 19.914.187 |
| Casa si conturi la banci | 12.930.791 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 695.493 |
| DATORII | 39.190.089 |
| VENITURI IN AVANS | 56.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.124.353 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 53.667.848 |
| VENITURI TOTALE | 56.500.168 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.134.524 |
| Profitul brut | 365.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 304.515 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 596 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.324.118 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.271.136 |
| Stocuri | 4.822.799 |
| Creante | 16.211.345 |
| Casa si conturi la banci | 13.236.992 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 570.015 |
| DATORII | 19.812.999 |
| VENITURI IN AVANS | 62.432 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.289.838 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 41.775.775 |
| VENITURI TOTALE | 42.861.315 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.941.418 |
| Profitul brut | 6.919.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.623.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 478 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.880.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.667.267 |
| Stocuri | 1.644.668 |
| Creante | 18.946.573 |
| Casa si conturi la banci | 9.076.026 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 220.370 |
| DATORII | 12.719.839 |
| VENITURI IN AVANS | 244.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.803.207 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 38.038.539 |
| VENITURI TOTALE | 38.804.466 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.889.066 |
| Profitul brut | 5.915.400 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.017.260 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 425 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.242.200 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.801.030 |
| Stocuri | 1.436.544 |
| Creante | 12.614.226 |
| Casa si conturi la banci | 10.750.260 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 202.348 |
| DATORII | 9.459.631 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.785.947 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 34.712.018 |
| VENITURI TOTALE | 35.004.821 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.364.293 |
| Profitul brut | 6.640.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.589.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 410 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.942.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.407.721 |
| Stocuri | 1.102.354 |
| Creante | 11.382.236 |
| Casa si conturi la banci | 8.923.131 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 210.614 |
| DATORII | 8.614.003 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.946.865 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 31.446.806 |
| VENITURI TOTALE | 32.028.989 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.179.993 |
| Profitul brut | 6.848.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.160.687 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 369 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.956.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.393.705 |
| Stocuri | 770.879 |
| Creante | 10.961.902 |
| Casa si conturi la banci | 7.660.924 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 204.427 |
| DATORII | 7.014.287 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.539.916 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 25.550.327 |
| VENITURI TOTALE | 26.767.182 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.562.333 |
| Profitul brut | 4.204.849 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.628.236 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 356 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.452.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.154.718 |
| Stocuri | 406.911 |
| Creante | 10.607.578 |
| Casa si conturi la banci | 6.140.229 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 142.073 |
| DATORII | 5.087.801 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.661.680 |
| Capital subscris varsat | 131.518 |
| Cifra de afaceri neta | 23.454.900 |
| VENITURI TOTALE | 23.446.462 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.786.445 |
| Profitul brut | 4.660.017 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.914.277 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 328 |