SAGAL CONSTRUCT SRL – CUI 28052077
Pe scurt
SAGAL CONSTRUCT SRL are CUI 28052077, număr de înregistrare J38/76/2011 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.754.067 lei, un profit net de 12.418 lei și un număr mediu de 18 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SAGAL CONSTRUCT SRL |
| CUI | 28052077 |
| Nr. Reg. Com. | J38/76/2011 |
| EUID | ROONRC.J38/76/2011 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-17 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RADU EMIL DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 754 067 | 12 418 | 5 093 122 | 571 973 | 4 682 089 | 160 940 | 18 |
| 2024 | 7 175 318 | 23 929 | 7 400 775 | 1 177 703 | 6 371 593 | 148 521 | 20 |
| 2023 | 7 656 011 | 4 353 | 8 652 657 | 1 492 514 | 7 284 736 | 124 593 | 23 |
| 2022 | 8 645 994 | 911 099 | 3 431 232 | 2 023 583 | 2 418 988 | 1 011 339 | 20 |
| 2021 | 5 567 183 | 772 540 | 4 226 275 | 2 637 040 | 2 362 015 | 772 780 | 18 |
| 2020 | 2 575 717 | 5 427 | 957 302 | 714 962 | 1 023 018 | 780 678 | 18 |
| 2019 | 3 775 429 | 775 011 | 298 249 | 340 391 | 733 109 | 775 251 | 14 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 754 067 lei
-34%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAGAL CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vâlcea , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 403 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IVONCO TRADE SRL – locul 399, 35,24 mil. lei, Bucureşti
- BOGDAN BATIMENT SRL – locul 399, 4,85 mil. lei, Arad
- SIDE ENTERPRISE RMB S.R.L. – locul 399, 276.917 lei, Timiş
- SD3 - SALUBRITATE SI DESZAPEZIRE S3 SRL – locul 400, 35,02 mil. lei, Bucureşti
- KAUS REZIDENTIAL LAND S.R.L. – locul 400, 4,80 mil. lei, Braşov
- DRV IMOBILIARE SRL – locul 400, 268.290 lei, Sibiu
- MARC EDIL THERMO S.R.L. – locul 401, 34,97 mil. lei, Maramureş
- KONFERWERSTRUCT SRL – locul 401, 4,80 mil. lei, Harghita
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAGAL CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAGAL CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAGAL CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.177.703 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.371.593 |
| Stocuri | 2.326.273 |
| Creante | 3.575.450 |
| Casa si conturi la banci | 469.870 |
| DATORII | 7.400.775 |
| CAPITALURI - TOTAL | 148.521 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.175.318 |
| VENITURI TOTALE | 7.175.715 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.117.346 |
| Profitul brut | 58.369 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.929 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.492.514 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.284.736 |
| Stocuri | 820.519 |
| Creante | 6.091.208 |
| Casa si conturi la banci | 373.009 |
| DATORII | 8.652.657 |
| CAPITALURI - TOTAL | 124.593 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.656.011 |
| VENITURI TOTALE | 9.286.250 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.246.391 |
| Profitul brut | 39.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.353 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.023.583 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.418.988 |
| Creante | 975.767 |
| Casa si conturi la banci | 1.443.221 |
| DATORII | 3.431.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.011.339 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.645.994 |
| VENITURI TOTALE | 8.653.053 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.569.255 |
| Profitul brut | 1.083.798 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 911.099 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.637.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.362.015 |
| Stocuri | 38.606 |
| Creante | 1.891.911 |
| DATORII | 4.226.275 |
| CAPITALURI - TOTAL | 772.780 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.567.183 |
| VENITURI TOTALE | 5.567.338 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.760.284 |
| Profitul brut | 807.054 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 772.540 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 714.962 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.023.018 |
| Stocuri | 92.533 |
| Creante | 593.033 |
| Casa si conturi la banci | 337.452 |
| DATORII | 957.302 |
| CAPITALURI - TOTAL | 780.678 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.575.717 |
| VENITURI TOTALE | 2.575.866 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.544.681 |
| Profitul brut | 31.185 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.427 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| Active imobilizate | 340.391 |
| Active circulante | 733.109 |
| Creante | 837.645 |
| Disponibilitati | -104.536 |
| Datorii | 298.249 |
| Capitaluri proprii | 775.251 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.775.429 |
| Venituri totale | 3.775.454 |
| Cheltuieli totale | 2.962.689 |
| Profit brut | 812.765 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 775.011 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 10.318 |
| Active circulante | 827.863 |
| Creante | 520.562 |
| Disponibilitati | 307.301 |
| Datorii | 235.728 |
| Capitaluri proprii | 602.453 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.271.509 |
| Venituri totale | 1.275.891 |
| Cheltuieli totale | 814.682 |
| Profit brut | 461.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 448.450 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 45.334 |
| Active circulante | 437.946 |
| Creante | 369.344 |
| Disponibilitati | 68.602 |
| Datorii | 329.277 |
| Capitaluri proprii | 154.003 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 815.427 |
| Venituri totale | 815.469 |
| Cheltuieli totale | 602.835 |
| Profit brut | 212.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 204.479 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 108.805 |
| Active circulante | 220.750 |
| Creante | 163.190 |
| Disponibilitati | 57.560 |
| Datorii | 380.031 |
| Capitaluri proprii | -50.476 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 337.454 |
| Venituri totale | 337.509 |
| Cheltuieli totale | 577.797 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 240.288 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 240.288 |
| Nr. salariati | 4 |