RO GRUP GLASS S.R.L. – CUI 16201981
Pe scurt
RO GRUP GLASS S.R.L. are CUI 16201981, număr de înregistrare J27/324/2004 și sediul în Municipiul Piatra Neamţ, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.129.647 lei, un profit net de 147.099 lei și un număr mediu de 44 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RO GRUP GLASS S.R.L. |
| CUI | 16201981 |
| Nr. Reg. Com. | J27/324/2004 |
| EUID | ROONRC.J27/324/2004 |
| CAEN | 2312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-03-03 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BRÎNZEI MARIA-RAMONA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20 129 647 | 147 099 | 7 846 569 | 1 266 673 | 7 334 884 | -149 313 | 44 |
| 2024 | 18 884 754 | -703 874 | 4 113 307 | 1 274 183 | 3 465 207 | -296 412 | 30 |
| 2023 | 21 742 355 | -716 093 | 6 259 988 | 1 152 536 | 5 021 307 | -1 008 640 | 0 |
| 2022 | 15 705 710 | 181 792 | 6 806 363 | 936 560 | 5 582 178 | -287 625 | 30 |
| 2021 | 10 911 191 | 59 899 | 6 816 621 | 1 195 824 | 5 162 814 | -457 983 | 30 |
| 2020 | 9 487 469 | 367 920 | 6 221 719 | 1 127 242 | 4 576 594 | -517 883 | 30 |
| 2019 | 7 175 246 | 253 190 | 6 158 990 | 1 078 454 | 4 194 733 | -885 803 | 30 |
| 2018 | 5 685 564 | -9 766 | 5 994 293 | — | — | — | 0 |
| 2017 | 9 188 732 | -1 522 455 | 8 228 441 | — | — | — | 26 |
Statistics
Commercial networks and enterprises20 129 647 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RO GRUP GLASS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2312 Rev. 2 (echivalent: 2312 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Cod CAEN principal | 23 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 2312: Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 16 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CON-A PRODUCTIONS S.R.L. – locul 12, 107,11 mil. lei, Sibiu
- MITLIV INDUSTRY AGREGATE SRL – locul 12, 60,84 mil. lei, Dolj
- TEMPO INVEST SRL – locul 12, 23,73 mil. lei, Constanţa
- PRIMER ELECTRO SRL – locul 12, 22,44 mil. lei, Mureş
- TEO FUNGHI S.R.L. – locul 12, 10,53 mil. lei, Sălaj
- MARMOLUX DESIGN SRL – locul 12, 10,12 mil. lei, Botoşani
- GABBRO SRL – locul 12, 4,16 mil. lei, Timiş
- ABRAPROF SRL – locul 12, 2,60 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RO GRUP GLASS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RO GRUP GLASS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RO GRUP GLASS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.274.183 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.465.207 |
| Stocuri | 680.188 |
| Creante | 1.881.359 |
| Casa si conturi la banci | 903.660 |
| DATORII | 4.113.307 |
| PROVIZIOANE | 922.495 |
| CAPITALURI - TOTAL | -296.412 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 18.884.754 |
| VENITURI TOTALE | 19.559.097 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.262.971 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 703.874 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 703.874 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.152.536 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.021.307 |
| Stocuri | 1.304.309 |
| Creante | 2.702.308 |
| Casa si conturi la banci | 1.014.690 |
| DATORII | 6.259.988 |
| PROVIZIOANE | 922.495 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.008.640 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 21.742.355 |
| VENITURI TOTALE | 22.258.674 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.974.767 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 716.093 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 716.093 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 936.560 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.582.178 |
| Stocuri | 896.347 |
| Creante | 3.247.239 |
| Casa si conturi la banci | 1.438.592 |
| DATORII | 6.806.363 |
| CAPITALURI - TOTAL | -287.625 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 15.705.710 |
| VENITURI TOTALE | 16.021.087 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.789.852 |
| Profitul brut | 231.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 181.792 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.195.824 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.162.814 |
| Stocuri | 876.640 |
| Creante | 3.235.012 |
| Casa si conturi la banci | 1.051.162 |
| DATORII | 6.816.621 |
| CAPITALURI - TOTAL | -457.983 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 10.911.191 |
| VENITURI TOTALE | 10.921.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.861.101 |
| Profitul brut | 59.899 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.899 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.127.242 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.576.594 |
| Stocuri | 492.697 |
| Creante | 2.968.161 |
| Casa si conturi la banci | 1.115.736 |
| DATORII | 6.221.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | -517.883 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 9.487.469 |
| VENITURI TOTALE | 9.464.404 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.085.191 |
| Profitul brut | 379.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 367.920 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.078.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.194.733 |
| Stocuri | 438.777 |
| Creante | 2.859.947 |
| Casa si conturi la banci | 896.009 |
| DATORII | 6.158.990 |
| CAPITALURI - TOTAL | -885.803 |
| Capital subscris varsat | 1.200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 7.175.246 |
| VENITURI TOTALE | 7.212.404 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.959.214 |
| Profitul brut | 253.190 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 253.190 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.078.537 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.773.304 |
| Stocuri | 444.613 |
| Creante | 2.610.002 |
| Casa si conturi la banci | 718.689 |
| DATORII | 5.994.293 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.142.452 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.685.564 |
| VENITURI TOTALE | 5.800.523 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.810.289 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.766 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.766 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.084.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.011.170 |
| Stocuri | 280.625 |
| Creante | 4.376.000 |
| Casa si conturi la banci | 1.354.545 |
| DATORII | 8.228.441 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.132.686 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.188.732 |
| VENITURI TOTALE | 8.896.830 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.419.285 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.522.455 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.522.455 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.031.916 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.723.493 |
| Stocuri | 2.702.684 |
| Creante | 1.593.106 |
| Casa si conturi la banci | 427.703 |
| DATORII | 5.365.640 |
| CAPITALURI - TOTAL | 389.769 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.583.513 |
| VENITURI TOTALE | 9.270.368 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.140.815 |
| Profitul brut | 129.553 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 129.553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |