RIVER SOFTWARE INC SRL – CUI 13914743
Informativ
RIVER SOFTWARE INC SRL are CUI 13914743, număr de înregistrare J13/1215/2001 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 6202 – Activități de consultanță în tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.237.170 lei, un profit net de 1.015.992 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RIVER SOFTWARE INC SRL |
| CUI | 13914743 |
| Nr. Reg. Com. | J13/1215/2001 |
| EUID | ROONRC.J13/1215/2001 |
| CAEN | 6202 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-05-23 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANGHEL CĂTĂLIN-MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 237 170 | 1 015 992 | 784 898 | 0 | 1 823 440 | 1 038 542 | 1 |
| 2024 | 572 049 | 391 493 | 66 618 | 0 | 816 431 | 749 813 | 1 |
| 2023 | 496 536 | 212 789 | 140 533 | 244 | 1 275 999 | 1 135 710 | 1 |
| 2022 | 865 473 | 853 873 | 21 029 | 3 169 | 940 781 | 922 921 | 1 |
| 2021 | 2 324 585 | 68 768 | 1 588 907 | 11 145 | 1 703 930 | 76 168 | 2 |
| 2020 | 486 159 | 8 273 | 100 807 | 10 074 | 116 477 | 25 744 | 3 |
| 2019 | 246 125 | 10 879 | 41 212 | 13 898 | 114 128 | 86 814 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RIVER SOFTWARE INC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6202 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Descriere Activitate | Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de consultanță în tehnologia informației |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 6202: Activități de consultanță în tehnologia informației
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 92 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. – locul 88, 98,17 mil. lei, Cluj
- TECHNOLOGY REPLY SRL – locul 88, 20,15 mil. lei, Bucureşti
- BLUEBACK GLOBAL-SERVICES IT CONSULTING S.R.L. – locul 88, 6,74 mil. lei, Bucureşti
- CLOUD SOFTWARE SERVICES SRL – locul 88, 4,74 mil. lei, Dolj
- SENSO SRL – locul 88, 1,35 mil. lei, Covasna
- SUPER IT NETWORK S.R.L. – locul 88, 799.090 lei, Bihor
- CYBER BRAINS DIGITAL S.R.L. – locul 88, 326.058 lei, Ilfov
- SDL LANGUAGE WEAVER S.R.L. – locul 89, 97,42 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RIVER SOFTWARE INC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RIVER SOFTWARE INC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RIVER SOFTWARE INC SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 816.431 |
| Stocuri | 601 |
| Creante | 774.373 |
| Disponibilitati | 41.457 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 66.618 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 749.813 |
| Capital social | 240 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 572.049 |
| Venituri totale | 572.069 |
| Cheltuieli totale | 163.414 |
| Profit brut | 408.655 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 391.493 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 244 |
| Active circulante | 1.275.999 |
| Stocuri | 15.801 |
| Creante | 967.445 |
| Disponibilitati | 292.753 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 140.533 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.135.710 |
| Capital social | 240 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 496.536 |
| Venituri totale | 496.546 |
| Cheltuieli totale | 278.792 |
| Profit brut | 217.754 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 212.789 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 3.169 |
| Active circulante | 940.781 |
| Stocuri | 612 |
| Creante | 896.722 |
| Disponibilitati | 43.447 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 21.029 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 922.921 |
| Capital social | 240 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 865.473 |
| Venituri totale | 1.391.604 |
| Cheltuieli totale | 523.815 |
| Profit brut | 867.789 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 853.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 11.145 |
| Active circulante | 1.703.930 |
| Stocuri | 612 |
| Creante | 1.548.301 |
| Disponibilitati | 155.017 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 1.588.907 |
| Venituri in avans | 50.000 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 76.168 |
| Capital social | 240 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.324.585 |
| Venituri totale | 2.324.592 |
| Cheltuieli totale | 2.233.828 |
| Profit brut | 90.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 68.768 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 10.074 |
| Active circulante | 116.477 |
| Stocuri | 623 |
| Creante | 53.117 |
| Disponibilitati | 62.737 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 100.807 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 25.744 |
| Capital social | 240 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 486.159 |
| Venituri totale | 488.884 |
| Cheltuieli totale | 475.766 |
| Profit brut | 13.118 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.273 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 13.898 |
| Active circulante | 114.128 |
| Stocuri | 623 |
| Creante | 54.570 |
| Disponibilitati | 58.935 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 41.212 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 86.814 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 246.125 |
| Venituri totale | 246.127 |
| Cheltuieli totale | 232.787 |
| Profit brut | 13.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 10.879 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 19.864 |
| Active circulante | 614.980 |
| Stocuri | 72.632 |
| Creante | 455.653 |
| Disponibilitati | 86.695 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 480.909 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 153.935 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 694.103 |
| Venituri totale | 694.107 |
| Cheltuieli totale | 430.164 |
| Profit brut | 263.943 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 258.302 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 22.664 |
| Active circulante | 77.351 |
| Stocuri | 692 |
| Creante | 51.035 |
| Disponibilitati | 25.624 |
| Datorii | 39.067 |
| Capitaluri proprii | 60.948 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.452 |
| Venituri totale | 299.460 |
| Cheltuieli totale | 401.072 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 101.612 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 104.607 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 27.926 |
| Active circulante | 325.650 |
| Stocuri | 100.496 |
| Creante | 169.183 |
| Disponibilitati | 55.971 |
| Datorii | 142.696 |
| Capitaluri proprii | 210.880 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 271.231 |
| Venituri totale | 271.405 |
| Cheltuieli totale | 266.946 |
| Profit brut | 4.459 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.747 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |