REVERCON SRL – CUI 33554371
Pe scurt
REVERCON SRL are CUI 33554371, număr de înregistrare J2014010328409 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4299 – Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 758.023 lei, o pierdere netă de 209.707 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | REVERCON SRL |
| CUI | 33554371 |
| Nr. Reg. Com. | J2014010328409 |
| EUID | ROONRC.J40/10328/2014 |
| CAEN | 4299 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-09-05 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SERBAN BOGDAN-ANTONIO | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 758 023 | -209 707 | 793 993 | 413 220 | 695 636 | 326 851 | 3 |
| 2024 | 533 462 | 93 431 | 490 979 | 173 305 | 854 232 | 536 558 | 2 |
| 2023 | 285 938 | 138 801 | 104 756 | 14 567 | 533 316 | 443 127 | 1 |
| 2022 | 394 000 | 340 169 | 297 876 | 0 | 679 202 | 381 326 | 1 |
| 2021 | 224 712 | 163 862 | 39 857 | 0 | 261 014 | 221 157 | 1 |
| 2020 | 56 984 | -30 575 | 26 489 | 0 | 239 234 | 212 745 | 1 |
| 2019 | 91 501 | 39 530 | 29 223 | 0 | 272 543 | 243 320 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises758 023 lei
42%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REVERCON SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4299 Rev. 2 (echivalent: 4299 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4299: Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 138 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- S E CO L ROMANIA SRL – locul 134, 48,69 mil. lei, Bucureşti
- KENO TRADE COMPANY SRL – locul 134, 6,25 mil. lei, Argeş
- SERVICII ENERGETICE-PROIECTARE SRL – locul 134, 2,28 mil. lei, Bacău
- TRANSILVANIA INFRASTRUCTURA S.R.L. – locul 134, 811.816 lei, Cluj
- STRĂZI CONCEPT SRL – locul 135, 48,23 mil. lei, Neamţ
- SIAN CONSTRUCT S.R.L. – locul 135, 6,10 mil. lei, Ilfov
- M.D. TRUST SRL – locul 135, 2,24 mil. lei, Braşov
- WYW ENGINEERING CONTRACTOR S.R.L. – locul 135, 806.333 lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REVERCON SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REVERCON SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REVERCON SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 173.305 |
| Active circulante | 854.232 |
| Stocuri | 185.956 |
| Creante | 619.263 |
| Disponibilitati | 49.013 |
| Datorii | 490.979 |
| Capitaluri proprii | 536.558 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 533.462 |
| Venituri totale | 533.584 |
| Cheltuieli totale | 428.314 |
| Profit brut | 105.270 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 93.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 14.567 |
| Active circulante | 533.316 |
| Creante | 500.202 |
| Disponibilitati | 33.114 |
| Datorii | 104.756 |
| Capitaluri proprii | 443.127 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 285.938 |
| Venituri totale | 294.403 |
| Cheltuieli totale | 152.730 |
| Profit brut | 141.673 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 138.801 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 679.202 |
| Creante | 677.252 |
| Disponibilitati | 1.950 |
| Datorii | 297.876 |
| Capitaluri proprii | 381.326 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 394.000 |
| Venituri totale | 394.000 |
| Cheltuieli totale | 49.970 |
| Profit brut | 344.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 340.169 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 261.014 |
| Creante | 253.048 |
| Disponibilitati | 7.966 |
| Datorii | 39.857 |
| Capitaluri proprii | 221.157 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 224.712 |
| Venituri totale | 224.712 |
| Cheltuieli totale | 58.648 |
| Profit brut | 166.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 163.862 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 239.234 |
| Creante | 185.135 |
| Disponibilitati | 54.099 |
| Datorii | 26.489 |
| Capitaluri proprii | 212.745 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 56.984 |
| Venituri totale | 56.984 |
| Cheltuieli totale | 86.989 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.005 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 30.575 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 272.543 |
| Creante | 226.532 |
| Disponibilitati | 46.011 |
| Datorii | 29.223 |
| Capitaluri proprii | 243.320 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 91.501 |
| Venituri totale | 91.501 |
| Cheltuieli totale | 51.056 |
| Profit brut | 40.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 277.458 |
| Creante | 191.417 |
| Disponibilitati | 86.041 |
| Datorii | 73.668 |
| Capitaluri proprii | 203.790 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 114.831 |
| Venituri totale | 114.832 |
| Cheltuieli totale | 69.042 |
| Profit brut | 45.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.642 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 241.398 |
| Creante | 229.897 |
| Disponibilitati | 11.501 |
| Datorii | 82.250 |
| Capitaluri proprii | 159.148 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 90.009 |
| Venituri totale | 90.009 |
| Cheltuieli totale | 64.762 |
| Profit brut | 25.247 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.347 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 208 |
| Active circulante | 236.402 |
| Creante | 213.547 |
| Disponibilitati | 22.855 |
| Datorii | 15.230 |
| Capitaluri proprii | 221.380 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 46.884 |
| Venituri totale | 46.884 |
| Cheltuieli totale | 35.356 |
| Profit brut | 11.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.059 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |