RESEARCH TECHNOLOGY SRL – CUI 33871671
Pe scurt
RESEARCH TECHNOLOGY SRL are CUI 33871671, număr de înregistrare J2015009382408 și sediul în Oraş Bragadiru, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 6220 – Transporturi aeriene ocazionale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.138.548 lei, un profit net de 43.920 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RESEARCH TECHNOLOGY SRL |
| CUI | 33871671 |
| Nr. Reg. Com. | J2015009382408 |
| EUID | ROONRC.J23/3533/2014 |
| CAEN | 6220 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-12-05 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂNICĂ COSMIN KARL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 138 548 | 43 920 | 5 894 012 | 9 510 973 | 7 510 483 | 4 945 462 | 6 |
| 2024 | 3 123 277 | 92 745 | 3 176 047 | 15 230 894 | 4 373 567 | 5 264 874 | 7 |
| 2023 | 7 107 807 | 4 094 973 | 8 052 005 | 20 386 565 | 9 017 838 | 5 381 912 | 35 |
| 2022 | 2 270 848 | 621 247 | 2 547 833 | 7 272 844 | 12 911 000 | 1 803 244 | 28 |
| 2021 | 4 239 938 | 236 955 | 4 058 741 | 1 490 623 | 20 046 761 | 1 645 154 | 5 |
| 2020 | 981 338 | 4 316 | 1 310 295 | 1 763 895 | 1 961 667 | 1 408 199 | 4 |
| 2019 | 1 342 378 | 32 934 | 658 649 | 2 561 039 | 1 791 814 | 1 403 883 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 138 548 lei
0%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RESEARCH TECHNOLOGY SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6220 Rev. 0 (echivalent: 6220 Rev. 1, 6220 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6220: Transporturi aeriene ocazionale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 310 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SYNOPSYS ROMANIA S.R.L. – locul 306, 21,98 mil. lei, Cluj
- IN PLAZA S.R.L. – locul 306, 3,23 mil. lei, Bucureşti
- FX GARAGE S.R.L. – locul 306, 1,40 mil. lei, Covasna
- ART PRO SYSTEMS TEHNOLOGY S.R.L. – locul 306, 772.160 lei, Bucureşti
- KALEHSEC CONSULTING S.R.L. – locul 306, 507.888 lei, Cluj
- THREAT HUNTING SECURITY S.R.L. – locul 306, 272.975 lei, Bucureşti
- FUNCOM GAMES BUCHAREST S.R.L. – locul 307, 21,87 mil. lei, Bucureşti
- HERENSYS S.R.L. – locul 307, 3,20 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RESEARCH TECHNOLOGY SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RESEARCH TECHNOLOGY SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RESEARCH TECHNOLOGY SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.230.894 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.373.567 |
| Stocuri | 5.732 |
| Creante | 4.081.153 |
| Casa si conturi la banci | 286.682 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.115 |
| DATORII | 3.176.047 |
| VENITURI IN AVANS | 11.164.655 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.264.874 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.123.277 |
| VENITURI TOTALE | 7.398.845 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.289.012 |
| Profitul brut | 109.833 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.386.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.017.838 |
| Stocuri | 5.732 |
| Creante | 7.259.172 |
| Casa si conturi la banci | 1.752.934 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 705.590 |
| DATORII | 8.052.005 |
| VENITURI IN AVANS | 16.676.076 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.381.912 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.107.807 |
| VENITURI TOTALE | 19.213.637 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.118.664 |
| Profitul brut | 4.094.973 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.094.973 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.272.844 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.911.000 |
| Stocuri | 3.424 |
| Creante | 11.684.470 |
| Casa si conturi la banci | 1.223.106 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.972 |
| DATORII | 2.547.833 |
| VENITURI IN AVANS | 15.835.739 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.803.244 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.270.848 |
| VENITURI TOTALE | 8.830.728 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.209.481 |
| Profitul brut | 621.247 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 621.247 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| Active imobilizate | 1.490.623 |
| Active circulante | 20.046.761 |
| Stocuri | 15.190 |
| Creante | 19.755.891 |
| Disponibilitati | 275.680 |
| Cheltuieli in avans | 2.250 |
| Datorii | 4.058.741 |
| Venituri in avans | 15.835.739 |
| Capitaluri proprii | 1.645.154 |
| Capital social | 45.000 |
| Cifra de afaceri | 4.239.938 |
| Venituri totale | 5.581.727 |
| Cheltuieli totale | 5.328.746 |
| Profit brut | 252.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 236.955 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.763.895 |
| Active circulante | 1.961.667 |
| Stocuri | 32.569 |
| Creante | 1.922.037 |
| Disponibilitati | 7.061 |
| Cheltuieli in avans | 3.102 |
| Datorii | 1.310.295 |
| Venituri in avans | 1.010.170 |
| Capitaluri proprii | 1.408.199 |
| Capital social | 45.000 |
| Cifra de afaceri | 981.338 |
| Venituri totale | 2.460.794 |
| Cheltuieli totale | 2.455.366 |
| Profit brut | 5.428 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.316 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 2.561.039 |
| Active circulante | 1.791.814 |
| Stocuri | 17.371 |
| Creante | 1.687.007 |
| Disponibilitati | 87.436 |
| Cheltuieli in avans | 102.437 |
| Datorii | 658.649 |
| Venituri in avans | 2.392.758 |
| Capitaluri proprii | 1.403.883 |
| Capital social | 45.000 |
| Cifra de afaceri | 1.342.378 |
| Venituri totale | 2.818.682 |
| Cheltuieli totale | 2.778.649 |
| Profit brut | 40.033 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.934 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.960.459 |
| Active circulante | 1.785.124 |
| Stocuri | 10.630 |
| Creante | 1.654.721 |
| Disponibilitati | 119.773 |
| Cheltuieli in avans | 1.692 |
| Datorii | 382.764 |
| Venituri in avans | 3.993.562 |
| Capitaluri proprii | 1.370.949 |
| Capital social | 45.000 |
| Cifra de afaceri | 1.180.622 |
| Venituri totale | 3.011.614 |
| Cheltuieli totale | 2.564.913 |
| Profit brut | 446.701 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 445.542 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 2.753.654 |
| Active circulante | 3.196.794 |
| Stocuri | 38 |
| Creante | 3.160.785 |
| Disponibilitati | 35.971 |
| Cheltuieli in avans | 254.530 |
| Datorii | 919.498 |
| Venituri in avans | 4.404.872 |
| Capitaluri proprii | 880.608 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 998.873 |
| Venituri totale | 3.155.210 |
| Cheltuieli totale | 2.527.706 |
| Profit brut | 627.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 627.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 637.723 |
| Active circulante | 4.698.696 |
| Creante | 4.697.526 |
| Disponibilitati | 1.170 |
| Cheltuieli in avans | 49 |
| Datorii | 639.034 |
| Venituri in avans | 4.444.331 |
| Capitaluri proprii | 253.103 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 459.640 |
| Venituri totale | 1.040.699 |
| Cheltuieli totale | 833.131 |
| Profit brut | 207.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 207.568 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |