REGIO DANUBIUS SRL – CUI 34924014
Pe scurt
REGIO DANUBIUS SRL are CUI 34924014, număr de înregistrare J2015000511526 și sediul în Sat Chiriacu, Comuna Izvoarele, județul Giurgiu. Activitatea principală declarată: CAEN 8130 – Activități de întreținere peisagistică. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.635.627 lei, un profit net de 342.080 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | REGIO DANUBIUS SRL |
| CUI | 34924014 |
| Nr. Reg. Com. | J2015000511526 |
| EUID | ROONRC.J52/511/2015 |
| CAEN | 8130 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-08-24 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANCIU ALIN-BĂNICĂ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 635 627 | 342 080 | 1 412 263 | 480 000 | 272 802 | -659 461 | 3 |
| 2024 | 1 459 221 | -139 550 | 1 152 050 | 0 | 150 510 | -1 001 540 | 14 |
| 2023 | 37 253 | -307 700 | 1 131 825 | 0 | 269 835 | -861 990 | 6 |
| 2022 | 284 855 | 206 354 | 940 440 | 85 056 | 388 514 | -466 870 | 1 |
| 2021 | 254 638 | -111 029 | 1 219 949 | 89 756 | 456 969 | -673 224 | 1 |
| 2020 | 248 971 | -333 770 | 1 100 243 | 152 446 | 385 602 | -562 195 | 4 |
| 2019 | 735 858 | -103 684 | 900 827 | 277 747 | 394 655 | -228 425 | 9 |
| 2018 | 1 180 712 | -390 608 | 859 860 | — | — | — | 17 |
| 2017 | 1 902 782 | 241 594 | 1 214 456 | — | — | — | 20 |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 635 627 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REGIO DANUBIUS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8130 Rev. 2 (echivalent: 8130 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de întreținere peisagistică |
| Descriere Activitate | Activități de întreținere peisagistică |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de întreținere peisagistică |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Giurgiu , domeniul 8130: Activități de întreținere peisagistică
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 163 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANA GIULIA TRANS SRL – locul 159, 3,71 mil. lei, Satu Mare
- AURELIUS MEDIA GRUP SRL – locul 159, 2,38 mil. lei, Bucureşti
- MAXI DESIGN CONSTRUCT SRL – locul 159, 1,71 mil. lei, Bucureşti
- VLAD VENDING S.R.L. – locul 159, 521.397 lei, Sălaj
- PROMARCLEAN TMT SRL – locul 159, 345.240 lei, Vrancea
- SAB - SOLUTIONS S.R.L. – locul 159, 91.773 lei, Sibiu
- ACTIV CLEAN SRL – locul 159, 66.630 lei, Sibiu
- M.A.V. INERTI SRL – locul 159, 58.000 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REGIO DANUBIUS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REGIO DANUBIUS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REGIO DANUBIUS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 150.510 |
| Stocuri | 39.010 |
| Creante | 105.225 |
| Disponibilitati | 6.275 |
| Datorii | 1.152.050 |
| Capitaluri proprii | -1.001.540 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.459.221 |
| Venituri totale | 1.459.393 |
| Cheltuieli totale | 1.558.428 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 99.035 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 139.550 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active circulante | 269.835 |
| Stocuri | 39.010 |
| Creante | 200.045 |
| Disponibilitati | 30.780 |
| Datorii | 1.131.825 |
| Capitaluri proprii | -861.990 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 37.253 |
| Venituri totale | 112.263 |
| Cheltuieli totale | 418.840 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 306.577 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 307.700 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 85.056 |
| Active circulante | 388.514 |
| Stocuri | 39.010 |
| Creante | 348.577 |
| Disponibilitati | 927 |
| Datorii | 940.440 |
| Capitaluri proprii | -466.870 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 284.855 |
| Venituri totale | 445.359 |
| Cheltuieli totale | 234.549 |
| Profit brut | 210.810 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 206.354 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 89.756 |
| Active circulante | 456.969 |
| Stocuri | 39.010 |
| Creante | 415.622 |
| Disponibilitati | 2.337 |
| Datorii | 1.219.949 |
| Capitaluri proprii | -673.224 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 254.638 |
| Venituri totale | 254.642 |
| Cheltuieli totale | 363.125 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 108.483 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 111.029 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 152.446 |
| Active circulante | 385.602 |
| Stocuri | 38.635 |
| Creante | 335.027 |
| Disponibilitati | 11.940 |
| Datorii | 1.100.243 |
| Capitaluri proprii | -562.195 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 248.971 |
| Venituri totale | 249.008 |
| Cheltuieli totale | 580.288 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 331.280 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 333.770 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 277.747 |
| Active circulante | 394.655 |
| Stocuri | 38.635 |
| Creante | 288.697 |
| Disponibilitati | 67.323 |
| Datorii | 900.827 |
| Capitaluri proprii | -228.425 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 735.858 |
| Venituri totale | 791.250 |
| Cheltuieli totale | 887.021 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 95.771 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 103.684 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 496.905 |
| Active circulante | 238.213 |
| Stocuri | 25.709 |
| Creante | 166.607 |
| Disponibilitati | 45.897 |
| Datorii | 859.860 |
| Capitaluri proprii | -124.742 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.180.712 |
| Venituri totale | 1.230.017 |
| Cheltuieli totale | 1.606.809 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 376.792 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 390.608 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 1.181.272 |
| Active circulante | 299.050 |
| Stocuri | 4.500 |
| Creante | 322.045 |
| Disponibilitati | -27.495 |
| Datorii | 1.214.456 |
| Capitaluri proprii | 265.866 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.902.782 |
| Venituri totale | 1.942.483 |
| Cheltuieli totale | 1.679.483 |
| Profit brut | 263.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 241.594 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| Active imobilizate | 339.878 |
| Active circulante | 352.229 |
| Creante | 255.197 |
| Disponibilitati | 97.032 |
| Datorii | 353.085 |
| Capitaluri proprii | 339.022 |
| Capital social | 250 |
| Cifra de afaceri | 1.985.830 |
| Venituri totale | 1.995.858 |
| Cheltuieli totale | 1.891.288 |
| Profit brut | 104.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 26 |