RAMON PETROL SRL – CUI 8505610
Pe scurt
RAMON PETROL SRL are CUI 8505610, număr de înregistrare J1996001500139 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 73.309 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RAMON PETROL SRL |
| CUI | 8505610 |
| Nr. Reg. Com. | J1996001500139 |
| EUID | ROONRC.J13/1500/1996 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-05-27 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COCOŞ IRINA | - | România |
| COCOȘ MARIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -73 309 | 347 114 | 153 652 | 66 187 | -127 275 | 1 |
| 2024 | 0 | -99 823 | 292 831 | 153 652 | 85 213 | -53 966 | 2 |
| 2023 | 0 | -103 377 | 186 539 | 153 747 | 78 649 | 45 857 | 0 |
| 2022 | 0 | -65 609 | 40 400 | 187 095 | 1 056 782 | 1 203 477 | 2 |
| 2021 | 37 735 | -94 591 | 78 630 | 197 797 | 1 145 680 | 1 264 847 | 1 |
| 2020 | 30 202 | -115 929 | 94 352 | 210 966 | 1 242 824 | 1 359 438 | 3 |
| 2019 | 526 560 | -88 890 | 38 718 | 239 353 | 1 275 037 | 1 475 672 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RAMON PETROL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 4919 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ERVOS LOGISTICS S.R.L. – locul 4915, 2,28 mil. lei, Bihor
- CYORTYCAM TAXI S.R.L. – locul 4915, 85 lei, Dolj
- BON IMPEX SRL – locul 4916, 2,28 mil. lei, Teleorman
- FOR YOU SIX S.R.L. – locul 4916, 27 lei, Iaşi
- GLOBAL PRO MARKET SRL – locul 4917, 2,28 mil. lei, Botoşani
- VOJKUJ-TRANS 2018 S.R.L. – locul 4917, 25 lei, Covasna
- TAFAREL SRL – locul 4918, 2,28 mil. lei, Botoşani
- APULLUM TRANSCOM SRL – locul 4918, 0 lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RAMON PETROL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RAMON PETROL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RAMON PETROL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 153.652 |
| Active circulante | 85.213 |
| Creante | 80.656 |
| Disponibilitati | 4.557 |
| Datorii | 292.831 |
| Capitaluri proprii | -53.966 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 99.823 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 99.823 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 99.823 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 153.747 |
| Active circulante | 78.649 |
| Creante | 78.420 |
| Disponibilitati | 229 |
| Datorii | 186.539 |
| Capitaluri proprii | 45.857 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 103.377 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 103.377 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 103.377 |
| Active imobilizate | 187.095 |
| Active circulante | 1.056.782 |
| Stocuri | 43 |
| Creante | 1.038.827 |
| Disponibilitati | 17.912 |
| Datorii | 40.400 |
| Capitaluri proprii | 1.203.477 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 33.605 |
| Cheltuieli totale | 98.773 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 65.168 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 65.609 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 197.797 |
| Active circulante | 1.145.680 |
| Creante | 1.037.241 |
| Disponibilitati | 108.439 |
| Datorii | 78.630 |
| Capitaluri proprii | 1.264.847 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 37.735 |
| Venituri totale | 37.735 |
| Cheltuieli totale | 131.949 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 94.214 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 94.591 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 210.966 |
| Active circulante | 1.242.824 |
| Stocuri | 43.913 |
| Creante | 1.038.083 |
| Disponibilitati | 160.828 |
| Datorii | 94.352 |
| Capitaluri proprii | 1.359.438 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 30.202 |
| Venituri totale | 39.753 |
| Cheltuieli totale | 155.284 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 115.531 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 115.929 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 239.353 |
| Active circulante | 1.275.037 |
| Stocuri | 38.950 |
| Creante | 1.037.032 |
| Disponibilitati | 199.055 |
| Datorii | 38.718 |
| Capitaluri proprii | 1.475.672 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 526.560 |
| Venituri totale | 563.156 |
| Cheltuieli totale | 646.415 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 83.259 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 88.890 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 384.476 |
| Active circulante | 1.302.685 |
| Creante | 1.157.459 |
| Disponibilitati | 145.226 |
| Datorii | 122.568 |
| Capitaluri proprii | 1.564.593 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 659.029 |
| Venituri totale | 1.408.473 |
| Cheltuieli totale | 1.195.034 |
| Profit brut | 213.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 199.636 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 697.659 |
| Active circulante | 1.288.431 |
| Creante | 1.185.072 |
| Disponibilitati | 103.359 |
| Datorii | 104.822 |
| Venituri in avans | 425.785 |
| Capitaluri proprii | 1.455.483 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 401.007 |
| Venituri totale | 580.428 |
| Cheltuieli totale | 568.523 |
| Profit brut | 11.905 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.329 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 889.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.074.162 |
| Stocuri | 850 |
| Creante | 1.058.856 |
| Casa si conturi la banci | 14.456 |
| DATORII | 83.447 |
| VENITURI IN AVANS | 425.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.454.154 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 458.229 |
| VENITURI TOTALE | 518.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 461.870 |
| Profitul brut | 56.238 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 39.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |