PROMAT COMIMPEX SRL – CUI 10164760
Pe scurt
PROMAT COMIMPEX SRL are CUI 10164760, număr de înregistrare J1998000055304 și sediul în Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.231.112.448 lei, un profit net de 13.985.460 lei și un număr mediu de 175 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PROMAT COMIMPEX SRL |
| CUI | 10164760 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000055304 |
| EUID | ROONRC.J1998000055304 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-02-04 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOLDOVAN CRISTIAN | - | România |
| BOGAERT LAURENT MARIE P. | - | Elveţia |
| ZACHARIAS JOSHUA ELI | - | Elveţia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 231 112 448 | 13 985 460 | 514 876 408 | 296 116 191 | 620 115 620 | 389 672 472 | 175 |
| 2024 | 913 066 522 | 17 963 650 | 266 038 971 | 203 899 458 | 462 150 883 | 395 587 012 | 161 |
| 2023 | 1 348 273 130 | 22 511 824 | 352 131 230 | 195 059 198 | 559 092 220 | 398 623 362 | 146 |
| 2022 | 1 646 621 969 | 54 189 338 | 400 457 232 | 122 295 554 | 678 313 796 | 397 611 538 | 139 |
| 2021 | 1 248 959 454 | 43 337 769 | 310 628 515 | 125 539 837 | 551 102 751 | 363 422 200 | 114 |
| 2020 | 849 981 766 | 33 085 135 | 199 890 256 | 72 063 448 | 400 572 856 | 270 112 131 | 114 |
| 2019 | 775 403 954 | 32 163 565 | 145 308 993 | 65 292 759 | 319 727 844 | 237 026 896 | 105 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROMAT COMIMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Satu Mare , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 6 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA S.R.L. – locul 2, 6,43 mld. lei, Bucureşti
- SELGROS CASH & CARRY SRL – locul 2, 4,46 mld. lei, Braşov
- AMEROPA GRAINS SA – locul 2, 3,49 mld. lei, Constanţa
- J.T. INTERNATIONAL (ROMANIA) SRL – locul 2, 3,04 mld. lei, Bucureşti
- NETWORK ONE DISTRIBUTION SRL – locul 2, 3,03 mld. lei, Prahova
- MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL – locul 2, 2,89 mld. lei, Bucureşti
- INTER CARS ROMÂNIA SRL – locul 2, 2,23 mld. lei, Cluj
- SUPERMARKET LA COCOȘ S.A. – locul 2, 1,51 mld. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROMAT COMIMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROMAT COMIMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROMAT COMIMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 203.899.458 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 462.150.883 |
| Stocuri | 152.007.852 |
| Creante | 286.044.408 |
| Casa si conturi la banci | 24.098.623 |
| DATORII | 266.038.971 |
| VENITURI IN AVANS | 3.048.761 |
| PROVIZIOANE | 1.375.597 |
| CAPITALURI - TOTAL | 395.587.012 |
| Capital subscris varsat | 22.473.000 |
| Cifra de afaceri neta | 913.066.522 |
| VENITURI TOTALE | 937.464.720 |
| CHELTUIELI TOTALE | 915.254.906 |
| Profitul brut | 22.209.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.963.650 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 161 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 195.059.198 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 559.092.220 |
| Stocuri | 159.008.200 |
| Creante | 399.555.760 |
| Casa si conturi la banci | 528.260 |
| DATORII | 352.131.230 |
| VENITURI IN AVANS | 1.991.356 |
| PROVIZIOANE | 1.405.470 |
| CAPITALURI - TOTAL | 398.623.362 |
| Capital subscris varsat | 22.473.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.348.273.130 |
| VENITURI TOTALE | 1.385.106.628 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.360.661.366 |
| Profitul brut | 24.445.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.511.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 122.295.554 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 678.313.796 |
| Stocuri | 265.170.854 |
| Creante | 412.248.804 |
| Casa si conturi la banci | 894.138 |
| DATORII | 400.457.232 |
| VENITURI IN AVANS | 2.118.678 |
| PROVIZIOANE | 421.902 |
| CAPITALURI - TOTAL | 397.611.538 |
| Capital subscris varsat | 22.473.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.646.621.969 |
| VENITURI TOTALE | 1.667.953.776 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.604.651.853 |
| Profitul brut | 63.301.923 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 54.189.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 125.539.837 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 551.102.751 |
| Stocuri | 265.550.601 |
| Creante | 282.679.623 |
| Casa si conturi la banci | 2.872.527 |
| DATORII | 310.628.515 |
| VENITURI IN AVANS | 2.251.428 |
| PROVIZIOANE | 340.445 |
| CAPITALURI - TOTAL | 363.422.200 |
| Capital subscris varsat | 22.473.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.248.959.454 |
| VENITURI TOTALE | 1.271.842.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.221.974.001 |
| Profitul brut | 49.868.766 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.337.769 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.063.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 400.572.856 |
| Stocuri | 159.837.165 |
| Creante | 236.139.890 |
| Casa si conturi la banci | 4.595.801 |
| DATORII | 199.890.256 |
| VENITURI IN AVANS | 2.394.338 |
| PROVIZIOANE | 239.579 |
| CAPITALURI - TOTAL | 270.112.131 |
| Capital subscris varsat | 19.000.100 |
| Cifra de afaceri neta | 849.981.766 |
| VENITURI TOTALE | 869.371.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 830.367.034 |
| Profitul brut | 39.004.756 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.085.135 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 65.292.759 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 319.727.844 |
| Stocuri | 127.596.102 |
| Creante | 183.000.277 |
| Casa si conturi la banci | 9.131.465 |
| DATORII | 145.308.993 |
| VENITURI IN AVANS | 2.555.324 |
| PROVIZIOANE | 129.390 |
| CAPITALURI - TOTAL | 237.026.896 |
| Capital subscris varsat | 19.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 775.403.954 |
| VENITURI TOTALE | 786.992.838 |
| CHELTUIELI TOTALE | 749.432.345 |
| Profitul brut | 37.560.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.163.565 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.588.414 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 264.905.386 |
| Stocuri | 77.480.810 |
| Creante | 184.092.221 |
| Casa si conturi la banci | 3.332.355 |
| DATORII | 119.727.994 |
| VENITURI IN AVANS | 2.745.075 |
| PROVIZIOANE | 157.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | 204.863.331 |
| Capital subscris varsat | 19.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 714.842.667 |
| VENITURI TOTALE | 723.806.993 |
| CHELTUIELI TOTALE | 686.032.982 |
| Profitul brut | 37.774.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.864.742 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.062.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 289.119.651 |
| Stocuri | 94.040.385 |
| Creante | 194.962.758 |
| Casa si conturi la banci | 116.508 |
| DATORII | 159.949.540 |
| VENITURI IN AVANS | 3.068.075 |
| CAPITALURI - TOTAL | 175.164.757 |
| Capital subscris varsat | 19.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 541.463.900 |
| VENITURI TOTALE | 545.439.934 |
| CHELTUIELI TOTALE | 508.062.566 |
| Profitul brut | 37.377.368 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.364.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.745.527 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 183.488.751 |
| Stocuri | 45.445.548 |
| Creante | 132.283.845 |
| Casa si conturi la banci | 5.759.358 |
| DATORII | 70.306.991 |
| VENITURI IN AVANS | 1.139.129 |
| CAPITALURI - TOTAL | 145.788.158 |
| Capital subscris varsat | 19.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 383.082.999 |
| VENITURI TOTALE | 388.150.588 |
| CHELTUIELI TOTALE | 351.727.666 |
| Profitul brut | 36.422.922 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.057.352 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |