MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL
| Denumire | MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL |
| CUI | 18927698 |
| Nr. Reg. Com. | J2013002723239 |
| EUID | ROONRC.J2013002723239 |
| CAEN | 4671 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-09-06 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TRILLENBERG KAI-UWE | - | Thailanda |
| GRUTSCHNIG ELMAR HANS | - | România |
| RUGINĂ DAN-ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 890 465 307 | 40 750 354 | 264 075 841 | 45 121 636 | 340 506 629 | 104 825 004 | 309 |
| 2024 | 2 916 561 039 | -2 964 423 | 266 355 218 | 46 488 345 | 299 909 405 | 64 074 650 | 298 |
| 2023 | 2 881 491 736 | 40 700 828 | 278 522 213 | 48 913 368 | 347 117 678 | 107 739 901 | 281 |
| 2022 | 2 171 741 058 | 19 855 170 | 352 938 595 | 47 121 687 | 390 216 726 | 73 405 017 | 250 |
| 2021 | 1 814 169 125 | 19 771 055 | 214 099 616 | 44 850 830 | 241 338 840 | 53 549 847 | 238 |
| 2020 | 1 278 537 407 | -7 498 487 | 297 709 929 | 46 805 981 | 291 226 460 | 33 778 792 | 213 |
| 2019 | 2 490 706 749 | 5 194 132 | 199 754 027 | 15 467 803 | 232 694 239 | 41 277 279 | 289 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 890 465 307 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4671 Rev. 2 (echivalent: 4671 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4671: Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MERCEDES-BENZ ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.488.345 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 299.909.405 |
| Stocuri | 164.818.346 |
| Creante | 33.704.898 |
| Casa si conturi la banci | 101.386.161 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.546 |
| DATORII | 266.355.218 |
| VENITURI IN AVANS | 6.699.137 |
| PROVIZIOANE | 9.322.291 |
| CAPITALURI - TOTAL | 64.074.650 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.916.561.039 |
| VENITURI TOTALE | 2.925.676.446 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.899.219.623 |
| Profitul brut | 26.456.823 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.964.423 |
| Numar mediu de salariati | 298 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.913.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 347.117.678 |
| Stocuri | 140.555.993 |
| Creante | 112.896.398 |
| Casa si conturi la banci | 93.665.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 437.765 |
| DATORII | 278.522.213 |
| VENITURI IN AVANS | 3.027.023 |
| PROVIZIOANE | 7.179.674 |
| CAPITALURI - TOTAL | 107.739.901 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.881.491.736 |
| VENITURI TOTALE | 2.905.986.635 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.849.569.018 |
| Profitul brut | 56.417.617 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 40.700.828 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 281 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.121.687 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 390.216.726 |
| Stocuri | 144.262.944 |
| Creante | 130.596.846 |
| Casa si conturi la banci | 115.356.936 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.087.453 |
| DATORII | 352.938.595 |
| VENITURI IN AVANS | 2.395.032 |
| PROVIZIOANE | 9.687.222 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.405.017 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.171.741.058 |
| VENITURI TOTALE | 2.205.998.015 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.173.721.291 |
| Profitul brut | 32.276.724 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.855.170 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 250 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.850.830 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 241.338.840 |
| Stocuri | 69.556.153 |
| Creante | 92.827.788 |
| Casa si conturi la banci | 78.954.899 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 393.600 |
| DATORII | 214.099.616 |
| VENITURI IN AVANS | 1.727.339 |
| PROVIZIOANE | 17.206.468 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.549.847 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.814.169.125 |
| VENITURI TOTALE | 1.820.428.226 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.792.741.766 |
| Profitul brut | 27.686.460 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.771.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 238 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.805.981 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 291.226.460 |
| Stocuri | 115.703.611 |
| Creante | 86.482.863 |
| Casa si conturi la banci | 89.039.986 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.744.517 |
| DATORII | 297.709.929 |
| VENITURI IN AVANS | 1.651.872 |
| PROVIZIOANE | 6.636.365 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.778.792 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.278.537.407 |
| VENITURI TOTALE | 1.287.166.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.294.664.726 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.498.487 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.498.487 |
| Numar mediu de salariati | 213 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.467.803 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 232.694.239 |
| Stocuri | 84.924.993 |
| Creante | 69.097.723 |
| Casa si conturi la banci | 78.671.523 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.684 |
| DATORII | 199.754.027 |
| VENITURI IN AVANS | 749.724 |
| PROVIZIOANE | 6.411.696 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.277.279 |
| Capital subscris varsat | 40.418.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.490.706.749 |
| VENITURI TOTALE | 2.517.220.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.504.798.815 |
| Profitul brut | 12.421.368 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.194.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 289 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 199.266.913 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 415.271.756 |
| Stocuri | 210.331.394 |
| Creante | 131.009.394 |
| Casa si conturi la banci | 73.930.968 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 330.097.557 |
| VENITURI IN AVANS | 79.278.933 |
| PROVIZIOANE | 23.944.314 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.217.865 |
| Capital subscris varsat | 128.528.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.336.216.765 |
| VENITURI TOTALE | 2.350.468.366 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.314.772.814 |
| Profitul brut | 35.695.552 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 27.853.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 266 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 225.385.595 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 312.481.473 |
| Stocuri | 153.742.690 |
| Creante | 77.881.380 |
| Casa si conturi la banci | 80.857.403 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 415.843 |
| DATORII | 238.121.092 |
| VENITURI IN AVANS | 112.341.200 |
| PROVIZIOANE | 7.438.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 180.382.287 |
| Capital subscris varsat | 128.528.300 |
| Cifra de afaceri neta | 2.078.419.089 |
| VENITURI TOTALE | 2.091.119.246 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.046.618.223 |
| Profitul brut | 44.501.023 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 29.243.043 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 239 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 193.827.951 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 248.110.388 |
| Stocuri | 173.562.616 |
| Creante | 74.398.310 |
| Casa si conturi la banci | 149.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 817.637 |
| DATORII | 139.459.674 |
| VENITURI IN AVANS | 99.590.444 |
| PROVIZIOANE | 4.188.720 |
| CAPITALURI - TOTAL | 199.517.138 |
| Capital subscris varsat | 128.528.300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.960.554.808 |
| VENITURI TOTALE | 1.971.077.967 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.909.292.923 |
| Profitul brut | 61.785.044 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.467.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 211 |