PRO SOLUTIONS SRL – CUI 19188062
Informativ
PRO SOLUTIONS SRL are CUI 19188062, număr de înregistrare J2006002053169 și sediul în Municipiul Craiova, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 5914 – Proiecția de filme cinematografice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.104.906 lei, un profit net de 450.352 lei și un număr mediu de 38 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PRO SOLUTIONS SRL |
| CUI | 19188062 |
| Nr. Reg. Com. | J2006002053169 |
| EUID | ROONRC.J2006002053169 |
| CAEN | 5914 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-11-13 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COJOCARU ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 104 906 | 450 352 | 5 564 733 | 5 570 783 | 3 939 020 | 6 403 782 | 38 |
| 2024 | 15 418 594 | 1 085 440 | 6 000 098 | 5 209 137 | 4 747 236 | 6 954 413 | 42 |
| 2023 | 19 958 405 | 2 166 656 | 4 012 356 | 3 847 385 | 5 275 321 | 6 159 155 | 43 |
| 2022 | 13 981 229 | 1 224 665 | 2 244 720 | 753 412 | 4 154 994 | 4 007 112 | 42 |
| 2021 | 4 864 862 | 109 385 | 2 886 316 | 1 054 077 | 3 080 727 | 2 809 460 | 26 |
| 2020 | 3 350 605 | -1 320 490 | 2 661 510 | 1 775 867 | 3 127 064 | 2 788 837 | 28 |
| 2019 | 15 053 445 | 246 767 | 3 528 217 | 2 420 423 | 4 178 194 | 4 230 774 | 54 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRO SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5914 Rev. 2 (echivalent: 5914 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Proiecția de filme cinematografice |
| Descriere Activitate | Proiecția de filme cinematografice |
| Cod CAEN principal | 59 Proiecția de filme cinematografice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 5914: Proiecția de filme cinematografice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 4 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PRO TV SRL – locul 1, 1,14 mld. lei, Bucureşti
- CINEMA CITY ROMANIA SRL – locul 1, 353,34 mil. lei, Bucureşti
- HBO ROMANIA SRL – locul 1, 138,03 mil. lei, Bucureşti
- UNIVERSAL MUSIC ROMANIA SRL – locul 1, 97,28 mil. lei, Bucureşti
- LIVE CRAFT SRL – locul 1, 5,96 mil. lei, Bacău
- DREAM FILM PRODUCTION COMPANY S.R.L. – locul 2, 100,04 mil. lei, Bucureşti
- CAT MUSIC SRL – locul 2, 68,55 mil. lei, Bucureşti
- CINEPLEXX ROMANIA S.R.L. – locul 2, 61,58 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRO SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRO SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRO SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.209.137 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.747.236 |
| Stocuri | 167.944 |
| Creante | 442.537 |
| Casa si conturi la banci | 1.136.755 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.998.138 |
| DATORII | 6.000.098 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.954.413 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 15.418.594 |
| VENITURI TOTALE | 16.845.521 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.578.678 |
| Profitul brut | 1.266.843 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.085.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.847.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.275.321 |
| Stocuri | 137.964 |
| Creante | 930.038 |
| Casa si conturi la banci | 2.207.319 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.050.056 |
| DATORII | 4.012.356 |
| VENITURI IN AVANS | 1.251 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.159.155 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 19.958.405 |
| VENITURI TOTALE | 20.278.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.834.740 |
| Profitul brut | 2.443.715 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.166.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 753.412 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.154.994 |
| Stocuri | 1.149.183 |
| Creante | 309.440 |
| Casa si conturi la banci | 2.696.371 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.344.677 |
| DATORII | 2.244.720 |
| VENITURI IN AVANS | 1.251 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.007.112 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 13.981.229 |
| VENITURI TOTALE | 15.288.525 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.063.860 |
| Profitul brut | 1.224.665 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.224.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.054.077 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.080.727 |
| Stocuri | 1.945.008 |
| Creante | 98.192 |
| Casa si conturi la banci | 1.037.527 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.562.223 |
| DATORII | 2.886.316 |
| VENITURI IN AVANS | 1.251 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.809.460 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 4.864.862 |
| VENITURI TOTALE | 6.380.346 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.251.280 |
| Profitul brut | 129.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 109.385 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.775.867 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.127.064 |
| Stocuri | 2.316.916 |
| Creante | 148.812 |
| Casa si conturi la banci | 661.336 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.053.431 |
| DATORII | 2.661.510 |
| VENITURI IN AVANS | 506.015 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.788.837 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 3.350.605 |
| VENITURI TOTALE | 4.359.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.679.834 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.320.490 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.320.490 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.420.423 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.178.194 |
| Stocuri | 2.337.399 |
| Creante | 1.012.711 |
| Casa si conturi la banci | 828.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.252.077 |
| DATORII | 3.528.217 |
| VENITURI IN AVANS | 91.703 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.230.774 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 15.053.445 |
| VENITURI TOTALE | 15.215.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.917.143 |
| Profitul brut | 298.249 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 246.767 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.261.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.419.788 |
| Stocuri | 2.302.518 |
| Creante | 975.809 |
| Casa si conturi la banci | 1.141.461 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.225.978 |
| DATORII | 5.007.856 |
| VENITURI IN AVANS | 3.915.414 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.984.007 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 13.518.630 |
| VENITURI TOTALE | 13.799.625 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.349.374 |
| Profitul brut | 1.450.251 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.209.964 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.117.289 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.136.208 |
| Stocuri | 401.585 |
| Creante | 484.305 |
| Casa si conturi la banci | 2.250.318 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 639.282 |
| DATORII | 3.987.854 |
| VENITURI IN AVANS | 130.706 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.774.219 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 12.257.392 |
| VENITURI TOTALE | 13.023.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.496.974 |
| Profitul brut | 1.526.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.486.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.559.147 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.979.177 |
| Stocuri | 643.122 |
| Creante | 223.073 |
| Casa si conturi la banci | 1.112.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 171.059 |
| DATORII | 3.254.460 |
| VENITURI IN AVANS | 167.172 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.287.751 |
| Capital subscris varsat | 10.010 |
| Cifra de afaceri neta | 12.303.857 |
| VENITURI TOTALE | 12.587.141 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.611.436 |
| Profitul brut | 975.705 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 975.705 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |