PRIMER ELECTRO SRL – CUI 5122220
Pe scurt
PRIMER ELECTRO SRL are CUI 5122220, număr de înregistrare J1993002080264 și sediul în Municipiul Târgu Mureş, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.435.925 lei, un profit net de 604.481 lei și un număr mediu de 81 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PRIMER ELECTRO SRL |
| CUI | 5122220 |
| Nr. Reg. Com. | J1993002080264 |
| EUID | ROONRC.J26/2080/1993 |
| CAEN | 2312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-12-29 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KOCSIS LAJOS | - | România |
| LORINCZ ATILA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 435 925 | 604 481 | 15 842 606 | 16 233 151 | 7 477 908 | 7 434 338 | 81 |
| 2024 | 22 958 662 | 686 361 | 20 759 959 | 15 602 270 | 12 463 532 | 6 829 857 | 89 |
| 2023 | 23 536 666 | 1 010 008 | 21 320 509 | 16 511 262 | 11 490 084 | 6 143 496 | 94 |
| 2022 | 23 858 040 | 1 004 967 | 19 448 572 | 13 223 510 | 11 645 564 | 5 133 488 | 95 |
| 2021 | 19 861 111 | 3 477 551 | 3 292 713 | 6 233 519 | 10 112 964 | 12 472 130 | 105 |
| 2020 | 15 824 575 | 1 776 592 | 2 137 006 | 6 777 909 | 5 264 714 | 9 061 246 | 113 |
| 2019 | 16 740 544 | 1 609 914 | 2 626 619 | 6 766 814 | 4 461 664 | 7 495 180 | 110 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 435 925 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRIMER ELECTRO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2312 Rev. 2 (echivalent: 2312 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Cod CAEN principal | 23 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 2312: Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 12 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CELCO SA – locul 8, 220,70 mil. lei, Constanţa
- ROMCIF ALAS BETON SRL – locul 8, 66,30 mil. lei, Ilfov
- ELECTROCARBON S.A. – locul 8, 63,73 mil. lei, Olt
- MINDO SA – locul 8, 39,68 mil. lei, Botoşani
- DELTA GLASS SRL – locul 8, 32,51 mil. lei, Ilfov
- TYTAN GRANIT SRL – locul 8, 14,13 mil. lei, Bacău
- MARI FUNGHI S.R.L. – locul 8, 11,23 mil. lei, Sălaj
- AMA SRL – locul 8, 4,40 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRIMER ELECTRO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRIMER ELECTRO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRIMER ELECTRO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.602.270 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.463.532 |
| Stocuri | 1.504.690 |
| Creante | 10.543.910 |
| Casa si conturi la banci | 369.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 100.870 |
| DATORII | 20.759.959 |
| VENITURI IN AVANS | 576.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.829.857 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 22.958.662 |
| VENITURI TOTALE | 23.188.917 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.370.969 |
| Profitul brut | 817.948 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 686.361 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.511.262 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.490.084 |
| Stocuri | 1.858.307 |
| Creante | 9.420.081 |
| Casa si conturi la banci | 189.219 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.063 |
| DATORII | 21.320.509 |
| VENITURI IN AVANS | 639.404 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.143.496 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 23.536.666 |
| VENITURI TOTALE | 24.128.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.934.692 |
| Profitul brut | 1.194.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.010.008 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.223.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.645.564 |
| Stocuri | 3.237.507 |
| Creante | 7.147.596 |
| Casa si conturi la banci | 1.242.423 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 74.206 |
| DATORII | 19.448.572 |
| VENITURI IN AVANS | 361.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.133.488 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 23.858.040 |
| VENITURI TOTALE | 24.178.131 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.965.728 |
| Profitul brut | 1.212.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.004.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.233.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.112.964 |
| Stocuri | 3.341.991 |
| Creante | 3.242.487 |
| Casa si conturi la banci | 3.512.493 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.165 |
| DATORII | 3.292.713 |
| VENITURI IN AVANS | 609.805 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.472.130 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 19.861.111 |
| VENITURI TOTALE | 20.341.304 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.328.722 |
| Profitul brut | 4.012.582 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.477.551 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.777.909 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.264.714 |
| Stocuri | 1.117.134 |
| Creante | 1.396.943 |
| Casa si conturi la banci | 2.750.637 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.019 |
| DATORII | 2.137.006 |
| VENITURI IN AVANS | 858.390 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.061.246 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 15.824.575 |
| VENITURI TOTALE | 16.189.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.140.301 |
| Profitul brut | 2.049.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.776.592 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 113 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.766.814 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.461.664 |
| Stocuri | 499.050 |
| Creante | 1.869.626 |
| Casa si conturi la banci | 2.092.988 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.089 |
| DATORII | 2.626.619 |
| VENITURI IN AVANS | 1.153.768 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.495.180 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 16.740.544 |
| VENITURI TOTALE | 17.926.128 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.053.949 |
| Profitul brut | 1.872.179 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.609.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.775.195 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.356.677 |
| Stocuri | 391.429 |
| Creante | 1.564.214 |
| Casa si conturi la banci | 401.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.361 |
| DATORII | 2.761.715 |
| VENITURI IN AVANS | 1.449.146 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.927.372 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 14.515.590 |
| VENITURI TOTALE | 14.946.177 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.600.601 |
| Profitul brut | 1.345.576 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.206.336 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.740.370 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.075.752 |
| Stocuri | 133.165 |
| Creante | 2.678.192 |
| Casa si conturi la banci | 264.395 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.852 |
| DATORII | 4.727.246 |
| VENITURI IN AVANS | 1.285.480 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.805.248 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 15.616.469 |
| VENITURI TOTALE | 16.282.046 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.719.334 |
| Profitul brut | 1.562.712 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.333.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.013.688 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.412.815 |
| Stocuri | 133.901 |
| Creante | 2.275.213 |
| Casa si conturi la banci | 3.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.522 |
| DATORII | 5.110.725 |
| VENITURI IN AVANS | 1.507.579 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.814.721 |
| Capital subscris varsat | 1.200.220 |
| Cifra de afaceri neta | 12.634.957 |
| VENITURI TOTALE | 12.883.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.561.076 |
| Profitul brut | 322.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.470 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |