PREMIUM SAVU S.R.L. – CUI 27103164
Pe scurt
PREMIUM SAVU S.R.L. are CUI 27103164, număr de înregistrare J01/355/2010 și sediul în Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4932 – Transporturi cu taxiuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 227.937 lei, un profit net de 39.700 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PREMIUM SAVU S.R.L. |
| CUI | 27103164 |
| Nr. Reg. Com. | J01/355/2010 |
| EUID | ROONRC.J01/355/2010 |
| CAEN | 4932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-06-24 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAVU MARIUS ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 227 937 | 39 700 | 38 894 | 20 000 | 29 692 | 13 584 | 1 |
| 2024 | 276 142 | 57 233 | 24 082 | 33 333 | 46 354 | 58 210 | 2 |
| 2023 | 272 852 | 77 271 | 9 954 | 0 | 86 100 | 77 977 | 2 |
| 2022 | 243 685 | 60 354 | 10 072 | 11 667 | 91 311 | 94 184 | 1 |
| 2021 | 165 456 | 19 096 | 22 180 | 23 333 | 32 676 | 33 829 | 1 |
| 2020 | 98 586 | -31 214 | 57 858 | 38 056 | 33 415 | 14 734 | 1 |
| 2019 | 299 744 | -7 009 | 12 851 | 10 715 | 41 662 | 45 948 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises227 937 lei
-17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PREMIUM SAVU S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4932 Rev. 2 (echivalent: 4932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Descriere Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi cu taxiuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 4932: Transporturi cu taxiuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 336 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- KING SPEDITION SRL – locul 332, 32,68 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- MONTANA SA – locul 332, 1,69 mil. lei, Argeş
- TRANSPORT MIXT FAGETEANA SA – locul 332, 1,04 mil. lei, Timiş
- DECEBAL SERV SRL – locul 332, 387.397 lei, Bucureşti
- BOBIMOT SRL – locul 332, 229.547 lei, Maramureş
- SELCAR INTERNATIONAL SRL – locul 333, 32,66 mil. lei, Bucureşti
- KOLUMBUS EXPRESS SRL – locul 333, 1,68 mil. lei, Cluj
- CHEFE MANAGEMENT SRL – locul 333, 1,04 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PREMIUM SAVU S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PREMIUM SAVU S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PREMIUM SAVU S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 33.333 |
| Active circulante | 46.354 |
| Stocuri | 985 |
| Disponibilitati | 45.369 |
| Cheltuieli in avans | 2.605 |
| Datorii | 24.082 |
| Capitaluri proprii | 58.210 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 276.142 |
| Venituri totale | 276.142 |
| Cheltuieli totale | 207.936 |
| Profit brut | 68.206 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 86.100 |
| Stocuri | 24.774 |
| Creante | 162 |
| Disponibilitati | 61.164 |
| Cheltuieli in avans | 1.831 |
| Datorii | 9.954 |
| Capitaluri proprii | 77.977 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 272.852 |
| Venituri totale | 272.852 |
| Cheltuieli totale | 192.852 |
| Profit brut | 80.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 77.271 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 11.667 |
| Active circulante | 91.311 |
| Stocuri | 20.819 |
| Creante | 162 |
| Disponibilitati | 70.330 |
| Cheltuieli in avans | 1.278 |
| Datorii | 10.072 |
| Capitaluri proprii | 94.184 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 243.685 |
| Venituri totale | 244.345 |
| Cheltuieli totale | 181.548 |
| Profit brut | 62.797 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 60.354 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 23.333 |
| Active circulante | 32.676 |
| Stocuri | 23.609 |
| Creante | 541 |
| Disponibilitati | 8.526 |
| Datorii | 22.180 |
| Capitaluri proprii | 33.829 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 165.456 |
| Venituri totale | 169.646 |
| Cheltuieli totale | 148.854 |
| Profit brut | 20.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.096 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 38.056 |
| Active circulante | 33.415 |
| Stocuri | 29.077 |
| Disponibilitati | 4.338 |
| Cheltuieli in avans | 1.121 |
| Datorii | 57.858 |
| Capitaluri proprii | 14.734 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 98.586 |
| Venituri totale | 98.952 |
| Cheltuieli totale | 128.071 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 29.119 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.214 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 10.715 |
| Active circulante | 41.662 |
| Stocuri | 26.705 |
| Creante | 1.209 |
| Disponibilitati | 13.748 |
| Cheltuieli in avans | 6.422 |
| Datorii | 12.851 |
| Capitaluri proprii | 45.948 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.744 |
| Venituri totale | 299.764 |
| Cheltuieli totale | 303.775 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.011 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 7.009 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 19.680 |
| Active circulante | 46.381 |
| Stocuri | 7.997 |
| Creante | 3.277 |
| Disponibilitati | 35.107 |
| Cheltuieli in avans | 258 |
| Datorii | 13.362 |
| Capitaluri proprii | 52.957 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 262.917 |
| Venituri totale | 267.836 |
| Cheltuieli totale | 250.611 |
| Profit brut | 17.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.547 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 7.033 |
| Active circulante | 37.389 |
| Stocuri | 5.270 |
| Disponibilitati | 32.119 |
| Cheltuieli in avans | 438 |
| Datorii | 6.450 |
| Capitaluri proprii | 38.410 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 175.758 |
| Venituri totale | 175.758 |
| Cheltuieli totale | 160.459 |
| Profit brut | 15.299 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.762 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 10.150 |
| Active circulante | 25.191 |
| Stocuri | 25.028 |
| Disponibilitati | 163 |
| Cheltuieli in avans | 1.470 |
| Datorii | 3.962 |
| Capitaluri proprii | 32.849 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 260.989 |
| Venituri totale | 260.989 |
| Cheltuieli totale | 230.499 |
| Profit brut | 30.490 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 26.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |