PQS SOLUTIONS SRL – CUI 16491729
Pe scurt
PQS SOLUTIONS SRL are CUI 16491729, număr de înregistrare J2004000873323 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 7020 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 498.514 lei, un profit net de 171.135 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PQS SOLUTIONS SRL |
| CUI | 16491729 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000873323 |
| EUID | ROONRC.J2004000873323 |
| CAEN | 7020 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-06-03 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 498 514 | 171 135 | 76 631 | 19 720 | 335 940 | 279 029 | 2 |
| 2024 | 177 705 | 12 425 | 105 554 | 0 | 417 448 | 311 894 | 2 |
| 2023 | 300 000 | 198 932 | 152 402 | 1 398 | 450 473 | 299 469 | 2 |
| 2022 | 179 832 | 97 501 | 67 508 | 2 796 | 165 249 | 100 537 | 2 |
| 2021 | 48 416 | -22 734 | 60 721 | 13 944 | 178 313 | 131 536 | 2 |
| 2020 | 0 | -65 261 | 179 273 | 30 199 | 303 344 | 154 270 | 2 |
| 2019 | 128 580 | 57 281 | 148 961 | 39 563 | 986 561 | 877 163 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises498 514 lei
181%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PQS SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7020 Rev. 0 (echivalent: 7020 Rev. 1, 7020 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Cod CAEN principal | 70 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 7020: Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (70), poziții apropiate de locul 1526 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RO.MAR CONSULTING & SERVICES SRL – locul 1522, 499.479 lei, Suceava
- DPA-COM CONSULTING SRL – locul 1522, 8.000 lei, Botoşani
- ADVICE MANAGEMENT SRL – locul 1523, 499.297 lei, Bucureşti
- ANDREVE S.R.L. – locul 1523, 7.920 lei, Arad
- MONALEX SOLUTION S.R.L. – locul 1524, 499.200 lei, Braşov
- I SEI SOLUTII INTELIGENTE SRL – locul 1524, 6.920 lei, Cluj
- TROVAILTUOPERCHE S.R.L. – locul 1525, 499.058 lei, Timiş
- NORDIC CONSULTING CENTER SRL – locul 1525, 6.748 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PQS SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PQS SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PQS SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 417.448 |
| Creante | 364.784 |
| Casa si conturi la banci | 52.664 |
| DATORII | 105.554 |
| CAPITALURI - TOTAL | 311.894 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 177.705 |
| VENITURI TOTALE | 191.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 165.979 |
| Profitul brut | 25.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.425 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.398 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 450.473 |
| Creante | 450.413 |
| Casa si conturi la banci | 60 |
| DATORII | 152.402 |
| CAPITALURI - TOTAL | 299.469 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 300.000 |
| VENITURI TOTALE | 300.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.068 |
| Profitul brut | 236.932 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 198.932 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.796 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 165.249 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 92.367 |
| Casa si conturi la banci | 72.882 |
| DATORII | 67.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 100.537 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 179.832 |
| VENITURI TOTALE | 179.832 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.936 |
| Profitul brut | 102.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.501 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.944 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 178.313 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 153.560 |
| Casa si conturi la banci | 20.053 |
| DATORII | 60.721 |
| CAPITALURI - TOTAL | 131.536 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 48.416 |
| VENITURI TOTALE | 48.416 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.698 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.282 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 22.734 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.199 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 303.344 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 95.245 |
| Casa si conturi la banci | 203.399 |
| DATORII | 179.273 |
| CAPITALURI - TOTAL | 154.270 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 0 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.261 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 65.261 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 65.261 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.563 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 986.561 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 956.179 |
| Casa si conturi la banci | 25.682 |
| DATORII | 148.961 |
| CAPITALURI - TOTAL | 877.163 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 128.580 |
| VENITURI TOTALE | 128.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.442 |
| Profitul brut | 61.138 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 57.281 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.515 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.122.127 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 1.050.975 |
| Casa si conturi la banci | 66.452 |
| DATORII | 246.759 |
| CAPITALURI - TOTAL | 929.883 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 907.917 |
| VENITURI TOTALE | 907.917 |
| CHELTUIELI TOTALE | 72.244 |
| Profitul brut | 835.673 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 808.435 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.467 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 271.888 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 265.881 |
| Casa si conturi la banci | 1.307 |
| DATORII | 114.644 |
| CAPITALURI - TOTAL | 226.711 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 280.832 |
| VENITURI TOTALE | 280.833 |
| CHELTUIELI TOTALE | 104.099 |
| Profitul brut | 176.734 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 148.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.474 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 178.153 |
| Stocuri | 4.700 |
| Creante | 63.818 |
| Casa si conturi la banci | 109.635 |
| DATORII | 101.356 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.271 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.500 |
| VENITURI TOTALE | 4.515 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.880 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 61.365 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 61.365 |
| Numar mediu de salariati | 2 |