POLYTEX COM SRL – CUI 13850283
Informativ
POLYTEX COM SRL are CUI 13850283, număr de înregistrare J40/4231/2001 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.469.965 lei, o pierdere netă de 702.517 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | POLYTEX COM SRL |
| CUI | 13850283 |
| Nr. Reg. Com. | J40/4231/2001 |
| EUID | ROONRC.J40/4231/2001 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-04-26 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PONEA MIRCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 469 965 | -702 517 | 5 700 886 | 48 210 | 2 698 193 | -2 948 264 | 10 |
| 2024 | 6 699 954 | -630 506 | 4 966 911 | 67 916 | 2 708 087 | -2 186 729 | 10 |
| 2023 | 6 943 138 | -206 741 | 4 713 584 | 83 780 | 3 071 446 | -1 556 223 | 10 |
| 2022 | 6 912 377 | 3 127 | 4 610 459 | 97 385 | 3 155 759 | -1 349 482 | 11 |
| 2021 | 6 499 161 | 193 234 | 4 070 603 | 115 909 | 2 596 378 | -1 352 610 | 10 |
| 2020 | 5 442 738 | 107 701 | 4 177 087 | 159 252 | 2 466 543 | -1 545 844 | 10 |
| 2019 | 5 501 515 | -48 126 | 4 218 264 | 212 422 | 2 342 001 | -1 653 545 | 11 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “POLYTEX COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 887 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- P.H. HIDRO PNEUMATIC SRL – locul 883, 6,50 mil. lei, Bucureşti
- MARINEL SERV SRL – locul 883, 4,50 mil. lei, Alba
- B1 DOMINA SRL – locul 883, 1,36 mil. lei, Bucureşti
- DASOL TEHNOLOGY SRL – locul 883, 252.931 lei, Sibiu
- C&L CASMIR SRL – locul 883, 213.254 lei, Dolj
- EUROEXIMFLOR S.R.L. – locul 883, 126.290 lei, Suceava
- NOVO PHARMA PRIME S.R.L. – locul 883, 50.444 lei, Ilfov
- AGRO BIO SOLOMON COOPERATIVĂ AGRICOLĂ – locul 883, 0 lei, Sălaj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „POLYTEX COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „POLYTEX COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „POLYTEX COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.916 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.708.087 |
| Stocuri | 1.995.884 |
| Creante | 642.174 |
| Casa si conturi la banci | 70.029 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.179 |
| DATORII | 4.966.911 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.186.729 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.699.954 |
| VENITURI TOTALE | 6.715.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.345.939 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 630.506 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 630.506 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.780 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.071.446 |
| Stocuri | 2.219.738 |
| Creante | 584.122 |
| Casa si conturi la banci | 267.586 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.135 |
| DATORII | 4.713.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.556.223 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.943.138 |
| VENITURI TOTALE | 7.026.707 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.233.448 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 206.741 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 206.741 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 97.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.155.759 |
| Stocuri | 2.424.996 |
| Creante | 356.809 |
| Casa si conturi la banci | 373.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.833 |
| DATORII | 4.610.459 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.349.482 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.912.377 |
| VENITURI TOTALE | 7.031.208 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.028.081 |
| Profitul brut | 3.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.127 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 115.909 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.596.378 |
| Stocuri | 2.049.616 |
| Creante | 292.865 |
| Casa si conturi la banci | 253.897 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.706 |
| DATORII | 4.070.603 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.352.610 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.499.161 |
| VENITURI TOTALE | 6.512.693 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.319.459 |
| Profitul brut | 193.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 193.234 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 159.252 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.466.543 |
| Stocuri | 1.790.527 |
| Creante | 512.270 |
| Casa si conturi la banci | 163.746 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.448 |
| DATORII | 4.177.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.545.844 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.442.738 |
| VENITURI TOTALE | 5.547.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.439.478 |
| Profitul brut | 107.701 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 107.701 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 212.422 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.342.001 |
| Stocuri | 1.738.415 |
| Creante | 506.601 |
| Casa si conturi la banci | 96.985 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.296 |
| DATORII | 4.218.264 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.653.545 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.501.515 |
| VENITURI TOTALE | 5.580.689 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.628.815 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.126 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 48.126 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 92.185 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.239.646 |
| Stocuri | 1.563.785 |
| Creante | 580.309 |
| Casa si conturi la banci | 95.552 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.863 |
| DATORII | 3.952.113 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.605.419 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.535.080 |
| VENITURI TOTALE | 5.729.139 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.217.951 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 488.812 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 488.812 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 257.026 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.533.473 |
| Stocuri | 1.895.242 |
| Creante | 466.661 |
| Casa si conturi la banci | 171.570 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.781 |
| DATORII | 3.921.887 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.116.607 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.977.767 |
| VENITURI TOTALE | 6.038.278 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.419.353 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 381.075 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 381.075 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 239.848 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.504.423 |
| Stocuri | 1.714.631 |
| Creante | 628.535 |
| Casa si conturi la banci | 161.257 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.369 |
| DATORII | 3.500.172 |
| CAPITALURI - TOTAL | -735.532 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.020.265 |
| VENITURI TOTALE | 6.106.695 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.237.989 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 131.294 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 143.154 |
| Numar mediu de salariati | 17 |