PIM SA – CUI 2469020
Pe scurt
PIM SA are CUI 2469020, număr de înregistrare J1991000103323 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 1511 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.695.923 lei, o pierdere netă de 1.149.610 lei și un număr mediu de 56 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PIM SA |
| CUI | 2469020 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000103323 |
| EUID | ROONRC.J1991000103323 |
| CAEN | 1511 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-05 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PIERACCI MASSIMO | - | Italia |
| NEAGOŞ ŞERBAN GRIGORE | - | România |
| PIERACCI MUSTERET ROBERT GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 695 923 | -1 149 610 | 2 540 410 | 20 180 120 | 3 340 879 | 20 908 338 | 56 |
| 2024 | 11 302 781 | -1 848 056 | 1 404 787 | 20 406 271 | 3 109 508 | 22 057 948 | 63 |
| 2023 | 16 795 139 | -1 754 774 | 1 858 180 | 21 063 470 | 4 809 897 | 23 906 005 | 76 |
| 2022 | 26 156 436 | 1 024 308 | 1 493 407 | 13 728 143 | 13 607 207 | 25 660 779 | 79 |
| 2021 | 16 353 753 | -1 022 872 | 2 425 674 | 12 365 654 | 14 768 503 | 24 636 471 | 84 |
| 2020 | 14 579 741 | -200 155 | 853 315 | 13 354 140 | 13 192 704 | 25 659 343 | 90 |
| 2019 | 14 169 761 | 884 166 | 1 027 294 | 14 463 097 | 12 512 987 | 25 859 498 | 88 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 695 923 lei
3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PIM SA”
| Cod CAEN preponderent | 1511 Rev. 2 (echivalent: 1511 Rev. 1, 1511 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Descriere Activitate | Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Cod CAEN principal | 15 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 1511: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 2 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INTERAGROALIMENT SRL – locul 1, 330,64 mil. lei, Bacău
- DTR DRAXLMAIER SISTEME TEHNICE ROMANIA SRL – locul 1, 301,35 mil. lei, Braşov
- REKORD SRL – locul 1, 233,08 mil. lei, Alba
- ROMIPEL SRL – locul 1, 50,65 mil. lei, Sibiu
- WESTTIM CANNING CORPORATION SRL – locul 1, 16,89 mil. lei, Caraş-Severin
- VICSIM IMPEX SRL – locul 1, 1,06 mil. lei, Ilfov
- SYNONIME DE ... EXIM SRL – locul 1, 400.466 lei, Hunedoara
- CRIVATUL-DUNCA SNC – locul 1, 102.044 lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PIM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PIM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PIM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.406.271 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.109.508 |
| Stocuri | 426.023 |
| Creante | 2.519.524 |
| Casa si conturi la banci | 163.961 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.832 |
| DATORII | 1.404.787 |
| PROVIZIOANE | 55.876 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.057.948 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 11.302.781 |
| VENITURI TOTALE | 11.420.292 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.268.348 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.848.056 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.848.056 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.063.470 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.809.897 |
| Stocuri | 548.131 |
| Creante | 3.587.855 |
| Casa si conturi la banci | 673.911 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.932 |
| DATORII | 1.858.180 |
| PROVIZIOANE | 114.114 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.906.005 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 16.795.139 |
| VENITURI TOTALE | 17.117.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.872.451 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.754.774 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.754.774 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.728.143 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.607.207 |
| Stocuri | 4.025.901 |
| Creante | 7.435.700 |
| Casa si conturi la banci | 2.145.606 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.740 |
| DATORII | 1.493.407 |
| PROVIZIOANE | 184.904 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.660.779 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 26.156.436 |
| VENITURI TOTALE | 26.878.896 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.684.705 |
| Profitul brut | 1.194.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.024.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.365.654 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.768.503 |
| Stocuri | 6.831.804 |
| Creante | 4.208.612 |
| Casa si conturi la banci | 3.728.087 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.873 |
| DATORII | 2.425.674 |
| PROVIZIOANE | 77.885 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.636.471 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 16.353.753 |
| VENITURI TOTALE | 16.482.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.504.914 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.022.872 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.022.872 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.354.140 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.192.704 |
| Stocuri | 4.931.723 |
| Creante | 4.110.688 |
| Casa si conturi la banci | 4.150.293 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.151 |
| DATORII | 853.315 |
| PROVIZIOANE | 38.337 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.659.343 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 14.579.741 |
| VENITURI TOTALE | 14.677.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.783.759 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 105.876 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 200.155 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.463.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.512.987 |
| Stocuri | 2.602.461 |
| Creante | 3.970.168 |
| Casa si conturi la banci | 5.940.358 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.246 |
| DATORII | 1.027.294 |
| PROVIZIOANE | 93.538 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.859.498 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 14.169.761 |
| VENITURI TOTALE | 14.309.875 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.027.929 |
| Profitul brut | 1.281.946 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 884.166 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 88 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.402.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.534.556 |
| Stocuri | 1.536.525 |
| Creante | 4.174.994 |
| Casa si conturi la banci | 4.823.037 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.611 |
| DATORII | 905.620 |
| PROVIZIOANE | 60.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.975.332 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 15.701.839 |
| VENITURI TOTALE | 15.847.064 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.553.495 |
| Profitul brut | 1.293.569 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 946.934 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.457.023 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.827.515 |
| Stocuri | 3.957.995 |
| Creante | 3.091.058 |
| Casa si conturi la banci | 1.778.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.584 |
| DATORII | 1.192.885 |
| PROVIZIOANE | 78.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.017.987 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 9.087.818 |
| VENITURI TOTALE | 9.140.676 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.592.390 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 451.714 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 577.539 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.203.066 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.386.094 |
| Stocuri | 412.957 |
| Creante | 3.116.648 |
| Casa si conturi la banci | 4.856.489 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.422 |
| DATORII | 904.728 |
| PROVIZIOANE | 41.381 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.646.473 |
| Capital subscris varsat | 1.619.733 |
| Cifra de afaceri neta | 8.602.780 |
| VENITURI TOTALE | 8.673.813 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.421.578 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 747.765 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 826.687 |
| Numar mediu de salariati | 70 |