PIETE S.A. – CUI 2487361
Informativ
PIETE S.A. are CUI 2487361, număr de înregistrare J35/751/1991 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 6832 – Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.172.825 lei, un profit net de 934.562 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PIETE S.A. |
| CUI | 2487361 |
| Nr. Reg. Com. | J35/751/1991 |
| EUID | ROONRC.J35/751/1991 |
| CAEN | 6832 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-05-23 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANA RĂZVAN-ION | - | România |
| LĂCĂTUȘ BIANCA-ILEANA | - | România |
| MĂLĂIEȘ LETIȚIA-ALEXANDRA | - | România |
| KUBIK ANDREI-ATILA | - | România |
| KIS ALMA-RAMONA | - | România |
| FARCANE NICOLETA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 172 825 | 934 562 | 1 972 863 | 6 847 252 | 3 242 729 | 7 662 898 | 36 |
| 2024 | 11 674 825 | -1 404 392 | 1 474 936 | 6 342 503 | 2 355 232 | 6 922 778 | 40 |
| 2023 | 11 908 702 | 1 488 532 | 1 427 367 | 3 299 568 | 6 301 188 | 8 173 389 | 47 |
| 2022 | 10 965 091 | 1 395 425 | 1 373 905 | 3 829 828 | 4 488 789 | 6 949 188 | 49 |
| 2021 | 9 197 007 | 140 771 | 1 214 575 | 4 084 530 | 2 681 085 | 5 551 040 | 41 |
| 2020 | 7 312 925 | -2 956 678 | 946 024 | 4 473 634 | 1 865 186 | 5 395 486 | 36 |
| 2019 | 8 152 214 | -1 228 844 | 980 663 | 4 701 878 | 4 623 724 | 8 352 164 | 49 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PIETE S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 6832 Rev. 2 (echivalent: 6832 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract |
| Descriere Activitate | Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract |
| Cod CAEN principal | 68 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract |
| Descriere activitate (principal) | Tranzacții imobiliare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 6832: Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (68), poziții apropiate de locul 27 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- KRISTAL REAL ESTATE S.R.L. – locul 23, 94,02 mil. lei, Vrancea
- FEPER SA – locul 23, 62,92 mil. lei, Bucureşti
- ADMINISTRATOR IMOBILE SI PIETE SRL – locul 23, 17,42 mil. lei, Mureş
- FORESTIER MU SILVICULTURA SRL – locul 23, 10,87 mil. lei, Bacău
- ESOP CONSULTING SRL – locul 23, 5,99 mil. lei, Bucureşti
- WHO IMOBILE S.R.L. – locul 23, 1,99 mil. lei, Bihor
- PRIMA KAPITAL PROJECT SRL – locul 24, 92,94 mil. lei, Bihor
- TRANSILVANIA CONSTRUCTII SA – locul 24, 60,60 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PIETE S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PIETE S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PIETE S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.342.503 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.355.232 |
| Stocuri | 13.112 |
| Creante | 475.427 |
| Casa si conturi la banci | 1.866.693 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.474.936 |
| PROVIZIOANE | 300.021 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.922.778 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 11.674.825 |
| VENITURI TOTALE | 12.241.132 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.645.524 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.404.392 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.404.392 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.299.568 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.301.188 |
| Stocuri | 8.590 |
| Creante | 297.360 |
| Casa si conturi la banci | 5.995.238 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.427.367 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.173.389 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 11.908.702 |
| VENITURI TOTALE | 12.394.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.906.450 |
| Profitul brut | 1.488.532 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.488.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.084.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.681.085 |
| Stocuri | 14.908 |
| Creante | 297.291 |
| Casa si conturi la banci | 2.368.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.214.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.551.040 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 9.197.007 |
| VENITURI TOTALE | 9.452.019 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.311.248 |
| Profitul brut | 140.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 140.771 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.473.634 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.865.186 |
| Stocuri | 14.591 |
| Creante | 331.121 |
| Casa si conturi la banci | 1.519.474 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.690 |
| DATORII | 946.024 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.395.486 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 7.312.925 |
| VENITURI TOTALE | 7.450.684 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.407.362 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.956.678 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.956.678 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.701.878 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.623.724 |
| Stocuri | 8.506 |
| Creante | 355.416 |
| Casa si conturi la banci | 4.259.802 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.225 |
| DATORII | 980.663 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.352.164 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 8.152.214 |
| VENITURI TOTALE | 8.300.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.529.521 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.228.844 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.228.844 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.453.413 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.236.589 |
| Stocuri | 8.907 |
| Creante | 502.892 |
| Casa si conturi la banci | 5.724.790 |
| DATORII | 990.660 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.699.342 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 8.182.002 |
| VENITURI TOTALE | 8.484.141 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.320.622 |
| Profitul brut | 163.519 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 118.547 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.692.285 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.527.284 |
| Stocuri | 5.160 |
| Creante | 558.195 |
| Casa si conturi la banci | 5.963.929 |
| DATORII | 912.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.307.094 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 7.811.353 |
| VENITURI TOTALE | 7.956.909 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.688.347 |
| Profitul brut | 268.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 215.512 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.506.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.486.152 |
| Stocuri | 3.119 |
| Creante | 373.521 |
| Casa si conturi la banci | 6.109.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 901.089 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.091.582 |
| Capital subscris varsat | 891.249 |
| Cifra de afaceri neta | 7.604.816 |
| VENITURI TOTALE | 8.933.505 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.170.560 |
| Profitul brut | 762.945 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 643.078 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |